dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Budowa domu od stanu surowego otwartego

    Stoję przed decyzją zakupu działki domu w stanie surowym otwartym. Projekt domu to baden 2 lipinscy.
    Jako, że potrzebuję całą inwestycję dokredytować muszę oszacować mniej więcej czas i koszta.
    Doskonalę zdaję sobie sprawę, że nie oszacuję tego dokładnie że mogą być spore różnice. Ale moje pytanie do Was.
    To co mnie jeszcze czeka?
    Dom jest na działce, energia doprowadzona, dach skończony, kominów nie ma.
    Jakie jeszcze czekają mnie etapy do stanu developerskiego, czyli takiego ze ściankami, schodami, tynkami, instalacjami, elewacją, ociepleniem itp..
    Prosił bym o informację jaka jest tego kolejność, jakie ekipy/fachowców miał bym zamawiać i w jakiej kolejności.
    Oczywiście wg. waszych doświadczeń, rozumiem, że i na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    To jest kupa informacji. Ale jest na to rozwiązanie - to wszystko jest do znalezienia na forum, bo podobne pytania już się pojawiały. Nie oczekuj, że ktoś zrobi to za Ciebie, bo i po co?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksmar Zobacz post
    To co mnie jeszcze czeka?
    Czeka Cię, przede wszystkim, następne doświadczenie życiowe.
    Niekiedy trudne, bardzo trudne, niekiedy łatwiejsze, ale wiedz i przygotuj się na to, że nie będzie łatwo.
    Budowa domu to taki test dla człowieka. Jednym się udaje przejść bezproblemowo, innym (jak ja), może zmienić światopogląd.
    Życzę Ci bezproblemowej budowy (u mnie na ostatnim etapie, przy budowie ogrodzenia wszystko się wysrało, a szło idealnie).
    Także, jedyne co mogę poradzić, to być pozytywnie nastawionym, a co ma być, to i będzie. Z pewnością spotkasz jakichś chu*owych fachowców - ważne, żebyś był pozytywnie nastawiony, chociaż to nie gwarantuje bezproblemowej budowy.
    Nie daj się ruchać, ale też z drugiej strony nie bądź zbyt surowy dla "fachowców", bo to działa w obie strony, zawsze.
    Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    Misterhajt dzięki za odpwoiedź!
    nie nastawiam się na to, że będzie łatwo, szczególnie że robię to sam na terenie którego nie znam (nie jestem "stąd") a co dzień również chodzę do pracy.
    Fachowcy jak to fachowcy, będą znikać, będą odpierdalać maniany, nie stawiać się na termini i przede wszystkim ich nie dotrzymywać, tego już sie nauczyłem i z tym się liczę, ale też nie pozwalam nigdy na odejście z uśmiechem ze spieprzonego miejsca roboty. Na lekkie niedoróbki trzeba przymknąć oko, zawsze jakieś będą.

    Głowa do góry i nie łamać się! co się da robić samemu, chociaż w moim przypadku nie będzie tego wiele. Dam radę, niestety nie mam wyjścia!

    Misterhajt pozdrawiam

  5. #5
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksmar Zobacz post
    Stoję przed decyzją zakupu działki domu w stanie surowym otwartym. Projekt domu to baden 2 lipinscy.
    Jako, że potrzebuję całą inwestycję dokredytować muszę oszacować mniej więcej czas i koszta.
    Doskonalę zdaję sobie sprawę, że nie oszacuję tego dokładnie że mogą być spore różnice. Ale moje pytanie do Was.
    To co mnie jeszcze czeka?
    Dom jest na działce, energia doprowadzona, dach skończony, kominów nie ma.
    Jakie jeszcze czekają mnie etapy do stanu developerskiego, czyli takiego ze ściankami, schodami, tynkami, instalacjami, elewacją, ociepleniem itp..
    Prosił bym o informację jaka jest tego kolejność, jakie ekipy/fachowców miał bym zamawiać i w jakiej kolejności.
    Oczywiście wg. waszych doświadczeń, rozumiem, że i na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
    Połowa drogi za Tobą i czasowa i finansowa
    Co Cię czeka ? Na pewno lektura i dokształcanie się na temat budowy bo bez tego ani rusz jeśli chcesz poprawnie dokończyć budowę i mieszkać w dobrym domu.
    Jak już się naumisz i ogarniesz resztę to w lecie masz szansę się już wprowadzić wydając przy tym ok.200tys.zl

  6. #6

    Domyślnie

    Tak abstrahując.. mój znajomy prowadził biznes B2B (usługi dla firm),
    w każdy piątek po południu dzwonił do tych którzy zalegają mu z fakturami.
    Jak to w B2B zawsze jest tego sporo, kto prowadzi taki biznes ten wie..

    Pewnego dnia.. przejrzał papiery i przestał świadczyć swoje usługi dla dwóch branż... gastronomia i budowlanka,
    ilość nieopłaconych faktur spadła mu o 80-90%!

    Nie chcę urazić tu uczciwych wykonawców i "gastronautów", ale w tych branżach jest pewna specyfika, niestety i wyrażona jest ona w liczbach,
    a z mantematyką kłucić się nie sposób:/

  7. #7

    Domyślnie

    Arturo72 dzięki za ciepłe słowa Jak piszesz na szczęście wszelkie załatwianie urzedowe po kupnie działki, przyłącza itp mam juz za sobą.
    "Naumić" się muszę dlatego czytam to forum, ale mam zbyt mało wiedzy by filtrować tą właściwą.

    Gdyby nie specyfika branży i rzetelnośc fachowców, założył bym abonamentową pomoc dla osób w mojej sytuacji, jak i sytuacji dużej części użytkowników tego forum. Tzn. płacisz X PLN i masz dostęp do fachowca który odpowiada ci mailowo/telefonicznie na nurtujące cię pytania dotyczące budowy domu

  8. #8

    Domyślnie

    Wpsomniał ktoś o "lekturze" i zacząłme szukać.
    Zna ktoś to:
    https://www.empik.com/budowa-i-remon...ebooki-i-mp3-p ?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Życzę Ci bezproblemowej budowy (u mnie na ostatnim etapie, przy budowie ogrodzenia wszystko się wysrało, a szło idealnie).
    Tak z ciekawosci. Co sie moze wysr.... przy budowie ogrodzenia ?

  10. #10

    Domyślnie

    Np koparkowy może zahaczyć o za płytko zakopaną wodę albo gaz albo prąd. Tak na szybko
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  11. #11

    Domyślnie

    Odchodzicie od tematu Panowie co jest zresztą domeną tego forum
    W życiu może zdarzyć się wszystko.. można spaść z drabiny podczas budowy.. na dom spadnie meteoryt.. no wszystko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony