dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 93
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 1854
  1. #1441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.133

    Domyślnie

    Szpada to ewidentny montaż i to do sprzedawcy kieruj roszczenia. Pocenie się to wilgotność/Też nie wina drzwi/ Ale wada nr 1 może mieć w tym swój udział.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #1442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.952

    Domyślnie

    Zewnętrzne drzwi drewniane vs, metalowe.
    Przy temp. zewnętrznej ok. 5-6 st. C drewniane nadal są "ciepłe" w dotyku a "metalowe" są "zimne".
    Taka uroda metalowych.

  3. #1443

    Domyślnie

    Zimno w dotyku nie oznacza to, że ten chłód przepuszczany jest do wnętrza. To rozpatruje się w drugą stronę, czyli ile ciepła ucieknie przez drzwi do atmosfery. Patrząc obiektywnie trzeba takie drzwi poddać badaniu na termikę ale też na szczelność - inaczej nici z termiki (piszę baaardzo ogólnie jakby ktoś chciał się przyczepić).
    Warto jest też mieć kamerę termowizyjną i robić fotki z zewnątrz aby wiedzieć więcej. Oczywiście nie każdy taką kamerę ma i nie każdy jej potrzebuje, stąd producenci podają w DWU wszystkie kluczowe informacje:
    http://wiked.pl/deklaracje/drzwi/_TERMOPRESTIGE.pdf

    Przykład z Wikędem, bo tego tyczy generalnie wątek. Masz rozbicie na drzwi pełne i przeszklone co moim zdaniem jest uczciwe wobec Klienta.

  4. #1444

    Domyślnie

    Również przyłączam się do opinii Fina - wina jest w złym montażu. Producent daje odpowiednia długość tej uszczelki pomiędzy ościeżnicę, a doświetle.
    Reklamacja w 2 kopiach do montażysty z datą przyjęcia i roszczeniem na tej reklamacji (np. usuniecie wady montażu poprzez ponowne zamontowanie drzwi + ewentualny zwrot pieniędzy za elewację itp.). Ja już widzę któryś przypadek w necie z podobnym problemem i teraz patrzę 10 razy na to co dostaję z Wikędu i u mnie wszystko jest OK. Po montażu też jest OK, więc wina musi leżeć gdzieś w tych montażach, co z resztą potwierdziło już kilka osób.

  5. #1445

    Domyślnie

    witam,
    jestem na etapie projektu, zaplanowane są drzwi z naświetleniem bocznym, otwierane na zewnątrz,
    chciałem już teraz wybrać drzwi i określić wymiar otworu, by później nie było rzeźbienia i kombinacji,
    wstępnie otwór ma wymiary 1500x2300, ponieważ wysokość okien jest na 2300,

    1) gdy zdecyduję się na Wikęd wymiar drzwi "90" (1089)+ naświetle (461) = 1550 otwór

    otrzymałem ofertę na ponoć najlepszą opcję:



    cena z montażem i 8% VAT to 8400 zł

    chyba trochę dużo, za sam pochwyt z elektrozaczepem (ok. 1500 zł)

    czy to dobra cena?

    wersja Optimum z ościeżnicą Termo, te same dodatki : 8000,00 z montażem


    2) w innej firmie otrzymałem informację, że drzwi Wikęd bez naświetla to super drzwi, natomiast nie polecano drzwi Wikęd z naświetlem, ponoć drzwi i naświetle łączone są za pomocą dwóch drewnianych litewek w środku (jeśli dobrze zrozumiałem) i z czasem może się to rozchodzić,


    3) Z trzeciego źródła posiadam jeszcze ofertę na drzwi Hormann (wysokość 2250) pełne w kolorze Titan Metallic CH703 wraz z naświetlem, pochwytem, otwierane na zewnątrz, wraz z montażem – 7785 zł brutto.

    gdzieś w starszych wątkach na forum wyczytałem, że drzwi Hormann otwierane na zewnątrz to zły wybór, czy poprawiono już ten problem?


    4) może drzwi z naświetlem i wysokością ok. 2300 z innej firmy w dobrej cenie?

    5) czy w Łodzi lub okolicach możecie polecić firmę od drzwi, bramy garażowej i okien?

  6. #1446
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Daj se spokój z wikedem. Mi za drzwi z doswietlem i pochwytem z przyciskiem + elekrozaczep policzyli 9900zl. Smiech na sali za stalowki
    Niewiele dokladajac (po rabatach) kupilem drzwi aluminiowe Pieknie zlicowane z ościeżnicą obustronnie ,kryte zawiasy ,Czarne szklo stopsol i ten wielki pochwyt
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ggg.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	424559

  7. #1447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.133

    Domyślnie

    Cytat Napisał narcos Zobacz post
    witam,...
    2) w innej firmie otrzymałem informację, że drzwi Wikęd bez naświetla to super drzwi, natomiast nie polecano drzwi Wikęd z naświetlem, ponoć drzwi i naświetle łączone są za pomocą dwóch drewnianych litewek w środku (jeśli dobrze zrozumiałem) i z czasem może się to rozchodzić, ..
    Informacja z pogranicza czarnego PR.
    Owszem, tam są listewki, ale nie do łączenia a wstępnej stabilizacji ościeżnicy i naświetla. Tak ustawione ramy się łapie się ściskami, jeszcze razy koryguje zlicowanie powierzchni i całość skręca (wkręty też są dołączone do kompletu). Oczywiście pomiędzy ramy daje się sznur poliuretanowy (też jest w zestawie).
    Zapewne dobre ekipy dla świętego spokoju dają jeszcze od siebie taśmę rozprężną i jakiś silikon.
    Także.. osoba która rozpowszechnia cytowane wyżej informacje albo robi to celowo, albo się kompletnie nie zna na robocie (współczuję inwestorowi, gdyby je chciał tak wykonać).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #1448

    Domyślnie

    Cytat Napisał werka878 Zobacz post
    Daj se spokój z wikedem. Mi za drzwi z doswietlem i pochwytem z przyciskiem + elekrozaczep policzyli 9900zl. Smiech na sali za stalowki
    Niewiele dokladajac (po rabatach) kupilem drzwi aluminiowe Pieknie zlicowane z ościeżnicą obustronnie ,kryte zawiasy ,Czarne szklo stopsol i ten wielki pochwyt
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ggg.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	424559
    Bardzo ładne, jaka to firma? jaka szerokość drzwi, naświetla (szyby) oraz wymiary otworu w murze?


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Informacja z pogranicza czarnego PR.
    Owszem, tam są listewki, ale nie do łączenia a wstępnej stabilizacji ościeżnicy i naświetla. Tak ustawione ramy się łapie się ściskami, jeszcze razy koryguje zlicowanie powierzchni i całość skręca (wkręty też są dołączone do kompletu). Oczywiście pomiędzy ramy daje się sznur poliuretanowy (też jest w zestawie).
    Zapewne dobre ekipy dla świętego spokoju dają jeszcze od siebie taśmę rozprężną i jakiś silikon.
    Także.. osoba która rozpowszechnia cytowane wyżej informacje albo robi to celowo, albo się kompletnie nie zna na robocie (współczuję inwestorowi, gdyby je chciał tak wykonać).
    Sam byłem zdziwiony, dlatego pytam jak to rzeczywiście wygląda,
    rozumiem, że nie ma się czym przejmować i polecasz łączenie drzwi z naświetlem w Wikędzie,

    Które ewentualnie firmy można jeszcze brać pod uwagę dla wysokości ok. 2300 i otwierane na zewnątrz? Hormann, KMT, Cal, Viking?

    Był jeszcze pomysł, by dać same drzwi i obok okno fix, ale troche mało miejsca, okno wyszłoby równo z szafą:


    przy okazji zapytam o drzwi z wiatrołapu do domu, gdzie szukać coś podobnego do:

  9. #1449
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał narcos Zobacz post
    Bardzo ładne, jaka to firma? jaka szerokość drzwi, naświetla (szyby) oraz wymiary otworu w murze?




    Sam byłem zdziwiony, dlatego pytam jak to rzeczywiście wygląda,
    rozumiem, że nie ma się czym przejmować i polecasz łączenie drzwi z naświetlem w Wikędzie,

    Które ewentualnie firmy można jeszcze brać pod uwagę dla wysokości ok. 2300 i otwierane na zewnątrz? Hormann, KMT, Cal, Viking?

    Był jeszcze pomysł, by dać same drzwi i obok okno fix, ale troche mało miejsca, okno wyszłoby równo z szafą:


    przy okazji zapytam o drzwi z wiatrołapu do domu, gdzie szukać coś podobnego do:
    Dzieki
    Drzwi to firma Wisniowski model CREO na profilu MB 86 SI+ U0.8
    Wymiar drzwi to 2300 x 1750 otwor na boki i gore + 2cm. Drzwi 1100 a doswietle 650
    Maksymalny wymiar drzwi to 1400 x 2500 mm (W alu drziach robia pod zamowienie co do cm bez doplaty)
    Jak cie kreca w drzwiach szybki i chromy na metry w stylu wikeda to cena sie nie zmienia ja wolalem nowoczesny gladki styl. Przegladnij katalog hormann i serie drzwi ThermoCarbon. Dzis na topie sa drzwi gladkie lico duzy pochwyt z duzym doswietlem bocznym
    Tyle ze za hormanna carbon w tym stylu trzeba szykowac ok 30tys z elektryka 50tys

  10. #1450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.952

    Domyślnie

    Czy jest dostępny cennik drzwi wejściowych Wiśniowski ?

  11. #1451

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy jest dostępny cennik drzwi wejściowych Wiśniowski ?
    Możesz znaleźć w sieci, szukaj cennik wisniowski i jakiś pdf Ci wyskoczy.

  12. #1452

    Domyślnie

    Cytat Napisał narcos Zobacz post
    witam,
    jestem na etapie projektu, zaplanowane są drzwi z naświetleniem bocznym, otwierane na zewnątrz,
    chciałem już teraz wybrać drzwi i określić wymiar otworu, by później nie było rzeźbienia i kombinacji,
    wstępnie otwór ma wymiary 1500x2300, ponieważ wysokość okien jest na 2300,

    1) gdy zdecyduję się na Wikęd wymiar drzwi "90" (1089)+ naświetle (461) = 1550 otwór

    otrzymałem ofertę na ponoć najlepszą opcję:



    cena z montażem i 8% VAT to 8400 zł

    chyba trochę dużo, za sam pochwyt z elektrozaczepem (ok. 1500 zł)

    czy to dobra cena?

    wersja Optimum z ościeżnicą Termo, te same dodatki : 8000,00 z montażem


    2) w innej firmie otrzymałem informację, że drzwi Wikęd bez naświetla to super drzwi, natomiast nie polecano drzwi Wikęd z naświetlem, ponoć drzwi i naświetle łączone są za pomocą dwóch drewnianych litewek w środku (jeśli dobrze zrozumiałem) i z czasem może się to rozchodzić,


    3) Z trzeciego źródła posiadam jeszcze ofertę na drzwi Hormann (wysokość 2250) pełne w kolorze Titan Metallic CH703 wraz z naświetlem, pochwytem, otwierane na zewnątrz, wraz z montażem – 7785 zł brutto.

    gdzieś w starszych wątkach na forum wyczytałem, że drzwi Hormann otwierane na zewnątrz to zły wybór, czy poprawiono już ten problem?


    4) może drzwi z naświetlem i wysokością ok. 2300 z innej firmy w dobrej cenie?

    5) czy w Łodzi lub okolicach możecie polecić firmę od drzwi, bramy garażowej i okien?
    Ja za Wikęd wzór 12, rozmiar 90, thermo prestige, w niestandardowym ral 9006 dostałem pod Warszawą 5700zł brutto z montażem.
    Dodatki kosztują swoje, a czy drogo to musisz to porównać z innym producentem, ale za bardzo podobne drzwi i z podobnym osprzętem.

  13. #1453
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werka878

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    LEGNICA
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy jest dostępny cennik drzwi wejściowych Wiśniowski ?
    Proponuje wizyte w salonie ceny z katalogu a ustalenia przy biurku drzwi Creo to 2 rozne swiaty i nawet kilka patykow

  14. #1454

    Domyślnie

    Cytat Napisał narcos Zobacz post
    ...

    2) w innej firmie otrzymałem informację, że drzwi Wikęd bez naświetla to super drzwi, natomiast nie polecano drzwi Wikęd z naświetlem, ponoć drzwi i naświetle łączone są za pomocą dwóch drewnianych litewek w środku (jeśli dobrze zrozumiałem) i z czasem może się to rozchodzić,
    ...
    Jak masz takiego dostawcę drzwi to omijaj go szerokim łukiem, albo zaproponuj jakiekolwiek szkolenie, bo zespolenie ościeża i dostawki nie jest za pomocą listewki. Służy ona tylko do pozycjonowania abyś miał równo wszystko złożone, a to plus dla producenta, że dba o to aby jego produkty jakoś się prezentowały i nie zostawia wiele montażyście w tej kwestii.
    Jest kilka wątków nawet tu, że jest za krótka uszczelka / sznur do łączenia. Nic innego jak wada montażu drzwi i tyle. Z resztą Fin pisał Ci, że poprawnie jest dać tam taśmę.

    Co do dodatków to najtańsze na rynku nie są i w sumie dobrze, bo za pół roku ktoś by narzekał, że mu elektrozaczep nie działa.

  15. #1455

    Domyślnie

    witam to i ja zapytam szukam drzwi wejsciowych otwieranych na zewnatrz i mam propozycje na drzwi martom passive mozecie cos o nich powiedziec warto jebrac czy lepiej dac sobie spokoj i brac wikedy??

  16. #1456
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Panowie. Mam jeden problem z tymi drzwiami. Drzwi niby pasywne, grube, fajna ościeżnica....a gałka do otwierania tak zimna że przy 0 stopni płynie po niej woda. Już są na kołku ślady rdzy. Gałka ewidentnie przemarza. Przy kilkustopniowym mrozie w nocy rano można było szron z niej zdrapywać do drinków. W kotłowni mam drzwi KMT 54 i gałka jest chłodniejsza ale nie dzieje się z nią to co w Wikę-dach. Drzwi w kotłowni od północnej. Czy wszyscy tak mają?

  17. #1457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.133

    Domyślnie

    W "cienkich" drzwiach gałkę masz podgrzewaną przez drzwi w lepiej izolujących cały chłód przechodzi do środka nie rozproszony po drodze to rak trochę żartem.
    Sprawdź czy są wokół niej, pod klamką podkładki z pianki. No i rzecz podstswowa: jak u Ciebie z punktem rosy?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #1458

    Domyślnie

    Zwykłe prawa fizyki.Ludzie kochani - z domów robicie termosy bez wymiany powietrza i dziwicie się, że zwykłe prawa fizyki Was zaskakują.
    Drzwi cienkie jak pisał Fin mają "podgrzewanie" przez ucieczkę ciepła właśnie przez drzwi i tam gałka będzie sucha. W drzwiach na prawdę ciepłych i dobrze zaizolowanych gałka (nie ma gałek termo, pasywnych, bezglutenowych) będzie przewodziła zimno. Od razu rozwieję panikę - zimna będzie tyle co 0,0000001.
    Kolejna rzecz to punkt rosy czyli wypadkowa wilgotności i temperatury powietrza (temperatury materiału). Czytaj to tak, że drzwi przykładowo mają temp. 20*C, a gałka będzie miała stopni 10 i stąd na gałce masz wodę, a na skrzydle nie./
    Co do ościeżnicy to sprawdź poprawność montażu, poprawność wypianowania powierzchni między ościeżnicą a murem. Tu powinien być pies pogrzebany. Ja mam dla przykładu stare Wikędy Premium na ościeżnicy stalowej i nic mi się nie leje po nich. Rosa na wkładkach jest ale to normalne zjawisko w każdych cieplejszych drzwiach zimą (choć Premiumy to nie jest szczyt technologii).

  19. #1459
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Zwykłe prawa fizyki.Ludzie kochani - z domów robicie termosy bez wymiany powietrza i dziwicie się, że zwykłe prawa fizyki Was zaskakują.
    Drzwi cienkie jak pisał Fin mają "podgrzewanie" przez ucieczkę ciepła właśnie przez drzwi i tam gałka będzie sucha. W drzwiach na prawdę ciepłych i dobrze zaizolowanych gałka (nie ma gałek termo, pasywnych, bezglutenowych) będzie przewodziła zimno. Od razu rozwieję panikę - zimna będzie tyle co 0,0000001.
    Kolejna rzecz to punkt rosy czyli wypadkowa wilgotności i temperatury powietrza (temperatury materiału). Czytaj to tak, że drzwi przykładowo mają temp. 20*C, a gałka będzie miała stopni 10 i stąd na gałce masz wodę, a na skrzydle nie./
    Co do ościeżnicy to sprawdź poprawność montażu, poprawność wypianowania powierzchni między ościeżnicą a murem. Tu powinien być pies pogrzebany. Ja mam dla przykładu stare Wikędy Premium na ościeżnicy stalowej i nic mi się nie leje po nich. Rosa na wkładkach jest ale to normalne zjawisko w każdych cieplejszych drzwiach zimą (choć Premiumy to nie jest szczyt technologii).
    Dzięki
    Faktycznie chyba przewrażliwony jestem. Nie robię termosu w domu chodzi cały czas reku, jednak dopiero od miesiąca dom zamieszkały, możliwe że ma dużą wilgotność.

  20. #1460

    Domyślnie

    Czy okienka w wikedach wzor 11 sa zrobione z laminowanego szkla ?? czy jest to zwykla szyba
    Jak jest montowany okapnik, ktory jest w standardzie przy drzwiach otwieranych do wewnatrz ?? klej, spaw, zgrzew ??
    Pytam bo dostalem drzwi otwierane do wewnatrz ale niestety okapnika w nich brak

Strona 73 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony