dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Podciąg HEA180-2xHEA140

    Witam.
    Odziedziczyłem dom w którym została wyburzona ściana nośna. W jej miejsce wstawione są da dwuteowniki HEA 140 obok siebie nie zespolone ze sobą w żaden sposób. Podciąg dźwiga strop monolityczny zbrojony krzyżowo 10x10cm grubości 12 cm. Wyżej znajduje się strych dach nie opiera się na stropie tylko na ścianach kolankowych. Długość belek to 4,20m zagłębione/osadzone z obu stron na 0,30m. Zacząłem remontować ten budynek i w przyszłości zamierzam zaadaptować strych. Z moich obliczeń belka HEA 180 nadaje się do tego zastosowania natomiast stan zastany to dwa razy HEA 140. Wymiary pomieszczeń to 4x4m oraz 4x3,8m po wyburzeniu sciany powstało pomieszczenie 4x7,7m (okolo). Czy znajdzie się ktoś miły kto utwierdzi mnie w przekonaniu że moje obliczenia są prawidłowe?Czy konieczna jest wymiana podciągu? Nie jestem pewien swoich obliczeń studiowałem juz jakiś czas temu a budownictwa mieliśmy tylko podstawy.
    Jeżeli okaże się że podciąg wymaga wymiany to i tak udam się do konstruktora aby to przeliczył.
    pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.232

    Domyślnie

    Masz zebrane obciążanie na tą belkę ? Podaj. Bede mial chwile to zerknę co wychodzi.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.941

    Domyślnie

    Nośność jednej belki HEA180 jest podobna do nośności dwóch belek HEA140.
    W belkach HEA 140 będzie o ok. 20% większe ugięcie.
    Przy rozpiętości otworu ok. (4,20 - 2x0,30 = 3,60m) HEA 180 można obciążyć ok. 28 kN/m = 2800 kG/m.
    Ugięcie HEA180 = ok. 15mm a ugięcie 2 x HEA 140 = ok. 18mm.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie.
    Obciążenie wyszło mi minimalnie poniżej 25kN/m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony