dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Popłuczyna z gruszek na drogę

    Witam, chce się dowiedzieć czy popłuczyny z gruszek do betonu czyli tak jak beton kawałki Żwiru z betoniarni nadają się do nawiezienia drogi,chciałbym zrobić z tego drogę długości 50 m szerokości 5 m i wykorytowac pod to z 30 cm czy taki materiał nadaje się na utwardzenie drogi ? Miałbym to po cenie samego samochodu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Nadać się nada tylko , trzeba będzie to zagęścić z piaskiem, tzn najpierw te popłuczyny(oczywiście w formie suchej)a na to warstwa piasku. W innym przypadku wśród ziaren żwiru jest to wyschnięte tzw "mleczko cementowe" bardzo pyląca i nie wiążąca się substancja która w połączeniu z wodą daje bardzo śliską i lepiącą maź.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nadać się nada tylko , trzeba będzie to zagęścić z piaskiem, tzn najpierw te popłuczyny(oczywiście w formie suchej)a na to warstwa piasku. W innym przypadku wśród ziaren żwiru jest to wyschnięte tzw "mleczko cementowe" bardzo pyląca i nie wiążąca się substancja która w połączeniu z wodą daje bardzo śliską i lepiącą maź.
    Oczywiście będę to ubijał zagęszczarka plytową czyli kortuje 30 cm sypie popłuczyny około 25 cm a resztę piasku czy jak to zrobić ? A te mleczko skoro już raz związalo to nie robią się z niego resztki betonu ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Nie to jest pozbawione wiązania, zbyt duża ilość wody w tym była
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Nie to jest pozbawione wiązania, zbyt duża ilość wody w tym była
    Dobrze to jak to zrobić krok po kroku żeby miało ręce i nogi i żeby było jak najtańszym kosztem ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    To tak się nie da - tanio i dobrze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks.png
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	427384
    Żartuję , jak Ci przywiozą wywrotkę tego czegoś to na to pół wywrotki piachu, może być taki na podbudowę lub rzeczny jeśli uda Ci się w dobrej cenie i rozgarnąć, zagęścić. I tak z każdą partią - gdy pozostawisz taką niezmieszaną na dłużej będzie się pylić, a jak spadnie deszcz popłynie brudząca śliska cementowa maź która jest dosyć uciążliwa , i do niczego sama nie przydatna - z piachem jest ok.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    To tak się nie da - tanio i dobrze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks.png
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	427384
    Żartuję , jak Ci przywiozą wywrotkę tego czegoś to na to pół wywrotki piachu, może być taki na podbudowę lub rzeczny jeśli uda Ci się w dobrej cenie i rozgarnąć, zagęścić. I tak z każdą partią - gdy pozostawisz taką niezmieszaną na dłużej będzie się pylić, a jak spadnie deszcz popłynie brudząca śliska cementowa maź która jest dosyć uciążliwa , i do niczego sama nie przydatna - z piachem jest ok.
    Dziękuję za odpowiedź i pomoc chyba jednak zrobię tak że popluczyny dam na spód a na górę jakiś drobny gruz ponieważ na mieszanie tego betonu z piaskiem to dużo zabawy a na koniec zagęszcze

  8. #8

    Domyślnie

    @alegro661, zapytaj się, czy ci zwróci kasę jak nie wyjdzie to co radzi


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    @alegro661, zapytaj się, czy ci zwróci kasę jak nie wyjdzie to co radzi
    Rozumiem że ma w tym doswiadczenie skoro doradza, tam gdzie chce to kupić powiedzieli że spokojnie można śmiało samo i ludzie to biorą i sobie chwalą

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Slawko123 ma jakieś kompleksy, szczególnie jak widzę do mojej osoby, ale po jego postach widać jak wiele wie i mądrze doradza. Szczególnie gdy wtrąci swoje zdanie i czeka na reakcję....

    "Jeśli coś wiem i wiem, że mogę pomóc udzielam porad wynikających z własnego doświadczenia" wychodzę z tego założenia, u mnie w okolicy działają dwie firmy wytwarzające beton, a ziemia jest naprawdę paskudna i gliniasta. Ten właśnie materiał używają niektórzy z mieszkańców dla których trudno jest zebrać środki na wykonanie dojazdu do swoich posesji jeśli wynoszą niekiedy ponad 100 m.Jeśli nie zmieszają tego z innym materiałem tworzy się wspomniane błoto i jest jeszcze gorzej, jeśli natomiast zmieszają to z czymś o to zwiąże , a bardzo często jest to piach lub żużel z kotłowni to tworzy to całkiem solidną podbudowę i do przyszłej drogi i tymczasowej nawierzchni do działki.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Slawko123 ma jakieś kompleksy, szczególnie jak widzę do mojej osoby, ale po jego postach widać jak wiele wie i mądrze doradza. Szczególnie gdy wtrąci swoje zdanie i czeka na reakcję....

    "Jeśli coś wiem i wiem, że mogę pomóc udzielam porad wynikających z własnego doświadczenia" wychodzę z tego założenia, u mnie w okolicy działają dwie firmy wytwarzające beton, a ziemia jest naprawdę paskudna i gliniasta. Ten właśnie materiał używają niektórzy z mieszkańców dla których trudno jest zebrać środki na wykonanie dojazdu do swoich posesji jeśli wynoszą niekiedy ponad 100 m.Jeśli nie zmieszają tego z innym materiałem tworzy się wspomniane błoto i jest jeszc ze gorzej, jeśli natomiast zmieszają to z czymś o to zwiąże , a bardzo często jest to piach lub żużel z kotłowni to tworzy to całkiem solidną podbudowę i do przyszłej drogi i tymczasowej nawierzchni do działki.
    W takim razie tak jak mówię z drobnym gruzem lub z jakąś szlaką to spróbuję wymieszać

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał alegro661 Zobacz post
    Rozumiem że ma w tym doswiadczenie skoro doradza, tam gdzie chce to kupić powiedzieli że spokojnie można śmiało samo i ludzie to biorą i sobie chwalą
    nie, nie, źle zrozumiałeś. Nie chodzi mi o te "popłuczyny" tylko o ten piasek, szczególnie ten rzeczny sypany warstwowo.
    Rozumiem że ma w tym doswiadczenie skoro doradza,
    miałbym spore wątpliwości w tym temacie. Zresztą nie tylko CityMatic. Wiele porad na tym forum jest o kant d... potłuc. Musisz mocno przesiać wszystkie porady. Na pewno na jednej bym się nie opierał.


    Cytat Napisał CityMatic
    Slawko123 ma jakieś kompleksy, szczególnie jak widzę do mojej osoby,
    nie, nie mam kompleksów co do Twojej osoby jako człowieka. Natomiast wiele porad jakie dajesz są nie najwyższych lotów.

    dopiero ta porada ma ręce i nogi
    Ten właśnie materiał używają niektórzy z mieszkańców dla których trudno jest zebrać środki na wykonanie dojazdu do swoich posesji jeśli wynoszą niekiedy ponad 100 m.Jeśli nie zmieszają tego z innym materiałem tworzy się wspomniane błoto i jest jeszcze gorzej, jeśli natomiast zmieszają to z czymś o to zwiąże , a bardzo często jest to piach lub żużel z kotłowni to tworzy to całkiem solidną podbudowę i do przyszłej drogi i tymczasowej nawierzchni do działki.
    wytłuściłem to co jest w tym najważniejsze a o czym wcześniej jasno nie napisałeś.

    Natomiast czy te popłuczyny się nadają? nie mam pojęcia, ale sam bym użył jako spodnia warstwa ale wymieszana z piachem, drobnym gruzem betonowym, nie wylewana/sypana warstwowo. Czy to jest dobrze, nie wiem?


  13. #13

    Domyślnie

    "popłuczyny" z betoniarki a "popłuczyny" z betoniarni to nie to samo. W przypadku tych pierwszych można mówić o mleczku cementowym. Z betoniarni to będzie dobry szuwaks na drogę. Sypnij na wierz trochę klińca a nie jakiegoś piasku, jak Ci tu doradza nabijacz postów i będziesz miał tanio i ok.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    "popłuczyny" z betoniarki a "popłuczyny" z betoniarni to nie to samo. W przypadku tych pierwszych można mówić o mleczku cementowym. Z betoniarni to będzie dobry szuwaks na drogę. Sypnij na wierz trochę klińca a nie jakiegoś piasku, jak Ci tu doradza nabijacz postów i będziesz miał tanio i ok.
    Oczywiście z betoniarni czyli cement piasek żwir itp są nawet grube kawałki zbite cementu tak jak na zdjęciu https://zapodaj.net/45d1909e2dbbf.jpg.html
    https://zapodaj.net/a6c7166240746.jpg.html

  15. #15

    Domyślnie

    Poczekaj aż szanowny pan doradca po obejrzeniu zdjęć stwierdzi czy się nadaje ������.
    A tak na poważnie to materiał za cenę transportu tylko brać, nie marudzić. Jak jeszcze to będziesz utwardzał to czołgi będą mogły po tym jeździć.
    A pan City jak nie wie, to niech nie doradza. Nie na wszystkim trzeba się znać. To nie wstyd.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Poczekaj aż szanowny pan doradca po obejrzeniu zdjęć stwierdzi czy się nadaje ������.
    A tak na poważnie to materiał za cenę transportu tylko brać, nie marudzić. Jak jeszcze to będziesz utwardzał to czołgi będą mogły po tym jeździć.
    A pan City jak nie wie, to niech nie doradza. Nie na wszystkim trzeba się znać. To nie wstyd.
    Hehe mimo wszystko dziękuję wszystkin za wsparcie w temacie o dobre rady pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Poczekaj aż szanowny pan doradca po obejrzeniu zdjęć stwierdzi czy się nadaje ������.
    .............
    No no, ja bym poczekał, bo moze nie nadaje się? a tu kolejna porada Szanownego Najlepszego Doradcy na Tym Forum https://forum.muratordom.pl/showthre...o-rekuperatora. Aby pierwszy, aby napisać cokolwiek! Nie ważne że nie ma się pojęcia, ale aby napisać a nuż autor wciśnie "Podziękuj" !!!!

    Juz wiesz CityMatic do czego piję? Zastanów się po trzykroć zanim cokolwiek napiszesz i ludzi w błąd wprowadzisz.


  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    No no, ja bym poczekał, bo moze nie nadaje się? a tu kolejna porada Szanownego Najlepszego Doradcy na Tym Forum https://forum.muratordom.pl/showthre...o-rekuperatora. Aby pierwszy, aby napisać cokolwiek! Nie ważne że nie ma się pojęcia, ale aby napisać a nuż autor wciśnie "Podziękuj" !!!!

    Juz wiesz CityMatic do czego piję? Zastanów się po trzykroć zanim cokolwiek napiszesz i ludzi w błąd wprowadzisz.
    Wiem, masz człowieku kompleksy i tyle, gdybyś wszedł pod ten skrót to byś wiedział ,że link dotyczy nypla - a nie mufy - każdy może pomylić się w formie kopiuj i wklej adresu .nie tobie wiedzieć czy jest to sprostowane (skoro padła już w wątku prawidłowa odpowiedz). Pod tym samym adresem można znaleźć jedno i drugie.
    Nigdzie również ni zaprzeczyłem, aby popłuczyny się nie nadawały, ale to trzeba zrozumieć czytając.
    Jak widzę najbardziej boli Cię tytuł i ilość pkt reputacji, zarówno jednego jak i drugiego sam sobie nie przyznałem. Zapewne stąd Twoje kompleksy, ale cóż nie mnie Cię z nich leczyć.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wiem, masz człowieku kompleksy i tyle, gdybyś wszedł pod ten skrót to byś wiedział ,że link dotyczy nypla - a nie mufy - każdy może pomylić się w formie kopiuj i wklej adresu .nie tobie wiedzieć czy jest to sprostowane (skoro padła już w wątku prawidłowa odpowiedz). Pod tym samym adresem można znaleźć jedno i drugie.
    Nigdzie również ni zaprzeczyłem, aby popłuczyny się nie nadawały, ale to trzeba zrozumieć czytając.
    Jak widzę najbardziej boli Cię tytuł i ilość pkt reputacji, zarówno jednego jak i drugiego sam sobie nie przyznałem. Zapewne stąd Twoje kompleksy, ale cóż nie mnie Cię z nich leczyć.
    pod tym linkiem co podałeś w tamtym temacie jest nypel
    "Złączka nypel Ø200 z uszczelką ocynk "

    i nic innego, wprowadziłeś w błąd pytającego, co dopiero później inni sprostowali i wytknęli Ci błąd.

    punkty reputacji walą mnie, bo są do d...y, czego jesteś największym przykładem. Nie świadczą o żadnej reputacji. A tytuł? ma taką samą wartość jak udzielane porady przez Ciebie i uwłaczeniem innych z tym tytułem.


  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Wiesz co teraz pokusiłem przejrzeć Twoje posty - szok od początku roku coś do mnie pijesz nawet nie wiedziałem. Przy okazji poczytałem sobie jakich rad udzielasz i jak mieszasz na forum - nieźle
    Wiem dlaczego ukryłeś punkty reputacji.
    Na tej odpowiedzi kończę polemikę z Tobą, bo to nie ma sensu, w watkach nie udzielam Tobie odpowiedzi, a i tak chcesz być mądrzejszy, to zresztą Twoja sprawa.
    Pozdrawiam - zapewne jeszcze nie raz spotkamy się w wątkach na tym forum.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony