dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 105
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 2087
  1. #181
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    To może ja dzisiaj wypowiem się na temat newsów/zasłyszane/przecztane o uldze termomodernizacyjnej. Prawdopodobnie zasady ulegną zmianie.

    Może słyszeliście, ale jeśli nie, to myślę, że to dla Was ciekawa informacja.
    Ulga termomodernizacyjna, obowiązująca od 1 stycznia 2019 polega na wprowadzeniu prawa do odliczenia od podstawy obliczenia podatku, wydatków poniesione w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (w rozumieniu ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów), które zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

    Na dzisiaj, z takiej ulgi mogą korzystać jedynie właściciele i współwłaściciele istniejących już budynków. Jak wynika z najnowszych informacji jakie przedstawił Piotr Woźny, Pełnomocnik Premiera d. Programu Czyste Powietrze, ulga termomodernizacyjna powinna obowiązywać również dla nowo budowanych domów.

    Pod jednym warunkiem…. że inwestor popełni inwestycję kompleksowo na pompę ciepła i fotowoltaikę!
    Dobra opcja?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    To może ja dzisiaj wypowiem się na temat newsów/zasłyszane/przecztane o uldze termomodernizacyjnej. Prawdopodobnie zasady ulegną zmianie.

    Może słyszeliście, ale jeśli nie, to myślę, że to dla Was ciekawa informacja.
    Ulga termomodernizacyjna, obowiązująca od 1 stycznia 2019 polega na wprowadzeniu prawa do odliczenia od podstawy obliczenia podatku, wydatków poniesione w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (w rozumieniu ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów), które zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

    Na dzisiaj, z takiej ulgi mogą korzystać jedynie właściciele i współwłaściciele istniejących już budynków. Jak wynika z najnowszych informacji jakie przedstawił Piotr Woźny, Pełnomocnik Premiera d. Programu Czyste Powietrze, ulga termomodernizacyjna powinna obowiązywać również dla nowo budowanych domów.

    Pod jednym warunkiem…. że inwestor popełni inwestycję kompleksowo na pompę ciepła i fotowoltaikę!
    Dobra opcja?
    Na każde wywalenie pieca wunglowego, zamiana pieca gazowego na PV i/lub PC, dom stary, dom nowy, powinna być ulga podatkowa.
    Wszystko co zmiejsza emisję i zuzycie energii powinno być objęte ulgą. Na zawsze. W każdych warunkach. Jak komuś po 20latach strzeli spręzarka w PC też powinn być ulga.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 14-06-2019 o 14:19

  3. #183
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    graucho

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Tym razem mam wycenę od firmy działającej od 25 lat w branży elektrycznej i polecanej na innym forum.
    19986 zł brutto za 5.49 kWp (18 paneli mono Longi LR6-60PE 305Wp i falownik 3-fazowy Fronius 4,5 kW). Wychodzi 3640 zł brutto za kWp, czyli poniżej 3000 zł po uldze podatkowej. Biorę, bo chyba ciężko byłoby znaleźć coś lepszego na takim sprzęcie.
    Czy możesz dać mi namiar na tą firmę. Za podobną instalację na przyzwoitym sprzęcie mam oferty 24-25kpln

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał graucho Zobacz post
    Czy możesz dać mi namiar na tą firmę. Za podobną instalację na przyzwoitym sprzęcie mam oferty 24-25kpln
    Wysłałem na PW. Nie wiem czy na forum można rekomendować konkretne firmy.

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Czy mógłbym prosić również namiar na tą firmę. Moje wyceny na 6-6,3 kW też są zdecydowanie droższe.

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Wysłałem na PW. Nie wiem czy na forum można rekomendować konkretne firmy.
    Podaj na FM - to nie będzie reklama.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #187
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Stafik73

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Krępice
    Posty
    138

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w moim przypadku czyli dach 35 st. i kierunek -65-70 ważne jest jakie panele zastosuje tzn.poli czy mono, czy nie ma to znaczenia. Czy powinienem zwrócić uwagę na jakiś parametr falownika który wykorzysta maksymalnie moją instalację.

  8. #188
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    To może ja dzisiaj wypowiem się na temat newsów/zasłyszane/przecztane o uldze termomodernizacyjnej. Prawdopodobnie zasady ulegną zmianie.

    Może słyszeliście, ale jeśli nie, to myślę, że to dla Was ciekawa informacja.
    Ulga termomodernizacyjna, obowiązująca od 1 stycznia 2019 polega na wprowadzeniu prawa do odliczenia od podstawy obliczenia podatku, wydatków poniesione w roku podatkowym na materiały budowlane, urządzenia i usługi, związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (w rozumieniu ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów), które zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

    Na dzisiaj, z takiej ulgi mogą korzystać jedynie właściciele i współwłaściciele istniejących już budynków. Jak wynika z najnowszych informacji jakie przedstawił Piotr Woźny, Pełnomocnik Premiera d. Programu Czyste Powietrze, ulga termomodernizacyjna powinna obowiązywać również dla nowo budowanych domów.

    Pod jednym warunkiem…. że inwestor popełni inwestycję kompleksowo na pompę ciepła i fotowoltaikę!
    Dobra opcja?
    Są już na to jakieś "papiery" czy tylko informacja w stylu - nie płaćcie abonamentu (Premier) a Ustawodawcy niepłacącym ściągają z konta z naliczoną karą
    Czy PC plus np PV 3kWp spełni warunki czy moc paneli będzie narzucona ?

  9. #189
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Na każde wywalenie pieca wunglowego, zamiana pieca gazowego na PV i/lub PC, dom stary, dom nowy, powinna być ulga podatkowa.
    Wszystko co zmiejsza emisję i zuzycie energii powinno być objęte ulgą. Na zawsze. W każdych warunkach. Jak komuś po 20latach strzeli spręzarka w PC też powinn być ulga.
    Łoj Panie...aleś się rozmarzył
    Niech choćby VAT na PV na gruncie czy budynku gosp. zrównają do 8% to już będzie krok w przód.

  10. #190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Łoj Panie...aleś się rozmarzył
    Niech choćby VAT na PV na gruncie czy budynku gosp. zrównają do 8% to już będzie krok w przód.
    Pewnie, że się rozmazylem. Wiem że coś takiego w Polsce jest na granicy fikcji. Co nie zmienia faktu, że z emisyjnością i jakością powietrza jesteśy w czarnej doooopie i tylko drastyczne rozwiązania przyniosą zauważalną różnice.

  11. #191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie firma

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Tym razem mam wycenę od firmy działającej od 25 lat w branży elektrycznej i polecanej na innym forum.
    19986 zł brutto za 5.49 kWp (18 paneli mono Longi LR6-60PE 305Wp i falownik 3-fazowy Fronius 4,5 kW). Wychodzi 3640 zł brutto za kWp, czyli poniżej 3000 zł po uldze podatkowej. Biorę, bo chyba ciężko byłoby znaleźć coś lepszego na takim sprzęcie.
    Ja też poproszę o namiar.
    Mam zdecydowanie droższe wyceny

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Tym razem mam wycenę od firmy działającej od 25 lat w branży elektrycznej i polecanej na innym forum.
    19986 zł brutto za 5.49 kWp (18 paneli mono Longi LR6-60PE 305Wp i falownik 3-fazowy Fronius 4,5 kW). Wychodzi 3640 zł brutto za kWp, czyli poniżej 3000 zł po uldze podatkowej. Biorę, bo chyba ciężko byłoby znaleźć coś lepszego na takim sprzęcie.
    Podaj linka do tego forum
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Podaj na FM - to nie będzie reklama.
    http://www.wicharytechnic.pl - firma z Zabrza, więc raczej dla osób z południa Polski, bo inaczej koszty transportu mogą znacznie podnieść wycenę. Najbliższe wolne terminy mają w sierpniu . Na razie mam tylko dobrą wycenę, a jak będę miał panele na dachu, to będę mógł polecać, albo odradzać

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Podaj linka do tego forum
    https://www.wykop.pl/link/4950217/co...mment-65549203

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Pytanie
    Co sądzicie o tego typu Falownikach? Enfinity 1650TL

    zastanawiam się nad pewną niewielką inwestycją i jest akurat do dostania. Może ktoś uzywa i jest w stanie coś powiedzieć.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #195
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.498

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Pytanie
    Co sądzicie o tego typu Falownikach? Enfinity 1650TL

    zastanawiam się nad pewną niewielką inwestycją i jest akurat do dostania. Może ktoś uzywa i jest w stanie coś powiedzieć.
    Pozdrawiam
    Cena atrakcyjna (jeśli chodzi o znany portal aukcyjny). Ważne czy ma certyfikat NC RfG, bo jeśli nie to kłopot...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.232

    Domyślnie

    Słuchajcie, mam pytanie czy warto iść panale mono krystaliczne? Czy polikrystaliczne ? Im więcej o tym czytam tym mniej wiem.
    Z tego co wiem za mono :
    - deko wyższa sprawność
    -większe moce z tej samej wielkości,
    - estetyka zdaniem wielu lepsza

    Na minus:
    - wyższa cena

    Jak czytam że sprawność w słońcu mają lepszą ale w dni pochmurne lepiej wypada polikryształy i że w zasadzie ekonomicznie nie są one uzasadnione to zastanawiam się skąd taka popularność w ofertach.
    Z rozmów z potencjalnym dostawacą FV wynika że nie do końca warto iść w "czarne"

    Jakie są wasze przemyślenia, dlaczego takie a nie inne decyzje , podpowedzcie coś.

  17. #197

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Słuchajcie, mam pytanie czy warto iść panale mono krystaliczne? Czy polikrystaliczne ?

    Jak czytam że sprawność w słońcu mają lepszą ale w dni pochmurne lepiej wypada polikryształy i że w zasadzie ekonomicznie nie są one uzasadnione to zastanawiam się skąd taka popularność w ofertach.
    Z rozmów z potencjalnym dostawacą FV wynika że nie do końca warto iść w "czarne"
    Z tą lepszą sprawnością poli w dni pochmurne to jakiś mit z czasów, gdy mono były bardzo drogie i ludzie sobie racjonalizowali że poli lepsze. Monokrystaliczne są lepsze pod każdym względem (żywotności, wydajności), ale niestety droższe ze względu na bardziej skomplikowany proces produkcji. Popularność mono rośnie, bo różnica w cenie między poli i mono robi się coraz mniejsza. Coraz więcej firm porzuca też produkcję poli na rzecz mono, przez co udział tych drugich w rynku rośnie. Widzałem nawet prognozy pokazujące że za kilka lat mono całkowicie wyprą poli z rynku. Natomiast panele "all-black" faktycznie mają nieco niższą sprawność, pewnie ze względu na większe nagrzewanie.

  18. #198
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Są już na to jakieś "papiery" czy tylko informacja w stylu - nie płaćcie abonamentu (Premier) a Ustawodawcy niepłacącym ściągają z konta z naliczoną karą
    Czy PC plus np PV 3kWp spełni warunki czy moc paneli będzie narzucona ?
    Nie ma na to na razie "papierów". Z tego co wiem, co odpowiedź Piotra Woźnego na kampanię Dom bez Rachunków, a więc zapewne na konkrety jeszcze poczekamy. Jeśli zatem sens tej zmiany przepisów miałaby iść właśnie w kierunku budynku bez rachunków, to 3kW PV do domu z PC nie zdałoby egzaminu, ale to tylko moje zdanie... Zobaczymy czy to znajdzie jakieś umocowanie prawne i czy nowe przepisy będą konsultowane. Branża z pewnością pomoże lub chociaż zasugeruje najlepsze rozwiązanie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Natomiast panele "all-black" faktycznie mają nieco niższą sprawność, pewnie ze względu na większe nagrzewanie.
    All-black są fajne jeśli ktoś ma na domu czarny dach wtedy bardzo ładnie się prezentują bez srebrnych ramek i białego plastiku pod ogniwami. Odnośnie nagrzewania mierzyłem pirometrem różnica prawie niezauważalna jedne panele 25* all-blacki 8* różnica w temperaturze jedne 52*C drugie 54*C te 2* różnicy to 0,5% sprawności tyle co nic.
    Odnośnie sprawności mam mono, poli i all-black wszystko zależy od podpiętego inwertera instalacja 3,3kW MPPT startuje od 80V około 20:40 się wyłącza, instalacja 1,7kW z inwerterem solax pracuje do bardzo późnych godzin popołudniowych powiedzmy 21:30 produkując przy tym około 30W - podobnie z all-black.

    EDIT:
    via. Vieśśman oczywiście że 3kW ogarnie pompę ciepła w średniej wielkości domu ale... ogarnie TYLKO pompę ciepła a tzw. bytowe nadal będziemy płacić. Tym samym jak kto woli ogrzewanie będzie darnowe z "własnego prądu" przechowywanego w tzw. opuście. Przy podłogówce rocznie mniej więcej 3MWh pompa wciągnie.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 19-06-2019 o 14:26
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.945

    Domyślnie

    Tak pięknie to szybko nie będzie.
    W nocy panele nie produkują prądu.
    W okresie jesień wiosna produkują za mało.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 10 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony