Idzie wolniej niż by się chciało ale do przodu.

Po złożeniu i skręceniu skrzyń meblowych w kuchni, wprowadziłem rzeczywiste wymiary do modelu żeby zwymiarować fronty. Tak to ostatecznie będzie wyglądać:



Rysunki frontów przesłałem do pana Stolarza który równiez robi nam fixy do przeszklenia werandy, na październik powinno być.
Blat do kuchni będzie z orzecha włoskiego i szukamy teraz intensywnie tarcicy orzecha w rozsądnej cenie żeby się nadał na zrobienie klejonego blatu.

Dzieje się też w części technicznej

Przymierzam się do odpalenia kotłowni. Żeby się to wydarzyło, najpierw musiałem zamienić to:



W to:



co pozwoliło załączyć grzałkę na testy:



i tadam!



Bufor się ładuje! Ładne uwarstwienie temperatury w buforze i juz przy takiej temperaturze bufora woda w kranie jest ciepła co oznacza że 20mb wężownicy cwu spełnia swoje zadanie wyśmienicie a tego się obawiałem

wykonane zasilanie i opomiarowanie pomp, bufora i pieca, piec wpięty do komina, zimny rozruch z wynikiem pozytywnym:



Za tydzień napełniamy obwody grzejne i jak wszystko pójdzie ok, spróbujemy napalić w piecu i sprawdzimy jak się ma teoria do praktyki i czy aby na pewno w sposób właściwy zrozumieliśmy zasadę podłączenia pieca i obwodów grzewczych do bufora i czy to poprawnie wykonaliśmy

W międzyczasie pralnia dostała zlew i kran



A łazienka kibelek i spłuczkę



Na marginesie, warto polować na okazję, muszlę villeroy&boch kupiliśmy za siedemset złotych przecenioną z 2,5tys oczywiście kompletną nie uszkodzoną - ot promocja

W kolejnym międzyczasie montujemy kolejne drzwi, to nie uniknęliśmy błędów, nie wiem czemu ale w ścianach gk zrobiłem otwory drzwiowe na 2.1m zamiast 2.05 a w ścianach murowanych murarze zrobili jak należy więc musiałem obniżać nadproża co trochę opóźni prace z drzwiami. Drugi "fakap" to drzwi do pokojów zamówiłem prawe zamiast lewe, mimo iż milion razy się upewniałem - jakieś zaćmienie umysłu, efektem czego jest to że drzwi do pokojów otwierają się na korytarz. Estetycznie to nawet i dobrze bo tak samo się otwierają drzwi łazienki i wc ale z praktycznego punku widzenia to trochę słabo



Jesień dzie na ogrodzie kwitną hortensje



Na szczęście trochę popadało i trawnik odżył





Jeszcze tyle tematów do ogarnięcia czasami wydaje się że to już tuż tuż właściwie to można się wprowadzać a czasami to się człowiekowi słabo robi jak sobie sprawdzi listę tematów do ogarnięcia