dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Arturo -jeśli dobrze policzyłem średnio rocznie zużywasz na chałupę ok 6 800kWh prądu, z tego ok 30% w T1
    Podstawię moje ceny energii :
    T1-0,67 pln brutto
    T2-0,24 pln brutto
    wszystko energia +przesył
    6 800 kWh x 30%=2040 kWh x 0,67 pln=1 366,80 pln
    6 800 kWh x 70%=4760 kWh x 0,24 pln=1 142,40 pln
    roczny koszt ok 2 500 pln , średni koszt 1kWh =0,37 pln brutto
    Teraz PV (wiem,że Ci się nie podoba-chodzi o przykład...) np 6,6 kWp za 27 600 pln brutto (znalazłem pierwszą z brzegu na Alle...)
    A teraz warianty finansowe :
    -np moja dotacja gminna 10 000 pln , koszt PV 17 600 pln : 2 500 pln =7 lat
    -np system gospodarczy koszt ok 22 000 pln -18% ulga=18 000 pln
    -np "słynna" dotacja 85% koszt 4 140 pln zwrot po 2 latach...

    A jak prąd zdrożeje ,wszystko odpowiednio się poskraca...
    No i chyba tak to jest...i można tym sposobem naciułać sobie np na nową PC ,czy czego tam się nie zapragnie...
    Fajnie, ale 6,6kWp nie wyprodukuje 6800kWh. Musisz zainstalować, strzelam, 7,2kWp.
    Tutaj fajny kalkulator (niezależny!!!)
    https://blog.poradnik-budowlany.com/...otowoltaiczne/
    uwzględnia m. in. roczny spadek wydajności paneli.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  2. #62

    Domyślnie

    nawet jak będzie idealnie ustawiony? rożnice w produkcji mogą być kolosalne...(obserwuje to od jakiegoś czasu w sąsiedztwie)

    w wątku z uzskami znalazłe między innymi takie dane

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    Grudzień beznadzieja. W tamtym roku było lepiej o 25%. Nie pamiętam takiego miesiąca, żeby były tylko dwa dni ze słońcem. Zaćmienie smogiem chyba

    Instalacja 7kWp
    Grudzień 100,06 kWh
    Rok zakończony wynikiem 8525,40 kWh
    Uzysk właściwy roczny 1217,9kWh/kWp

    Ogólnie rok rekordowy. Największa produkcja odbyła się dnia 06/06/2018: 50,65 kWh
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał KILL em ALL Zobacz post
    Śmiech na sali,po prostu
    https://forum.muratordom.pl/showthre...90#post7816590

    Keno z Gliwic,polecam "kupowanie"(bo syn tam pracuje) ale szukajcie dalej pomysłowych Dobromirków,bo oni jedynie to montują,na pewno nie za miskę ryżu bo Keno ma to w dupie co będzie potem
    Społeczeństwo polskie totalnie zidiociało...
    http://www.keno-energy.com/
    Arturo - Keno czy nie , jak ktoś (kto „lubi” PV...) ma dobrą cenę po dotacji , to się po prostu opyla i już...
    Wykonawca i komponenty to jedno- a dofinansowanie i opłacalność to drugie.
    Osobiście wybieram wariant na gruncie z 23% vatem , dotacjami i systemem gospodarczym...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie mam bladego pojęcia, liczy się "efekt" końcowy
    Pompa nie podaje?
    Masz ciepłomierz podłączony?
    Jeśli tak, to się przeliczy.
    Pytam z czystej ciekawości. Może ktoś w końcu to zweryfikuje na podstawie rzeczywistych danych
    Nie tylko katalogowych
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 15-05-2019 o 16:49
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #65

    Domyślnie

    Pratchawiec ma przecież ciepłomierz i podaje wyniki.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Pompa nie podaje?
    Masz ciepłomierz podłączony?
    Jeśli tak, to się przeliczy.
    Pytam z czystej ciekawości. Może ktoś w końcu to zweryfikuje na podstawie rzeczywistych danych
    Nie tylko katalogowych
    Pompa jak chyba każda podaje głupoty a ciepłomierza nie mam.
    Ostatnio jeden "świeży" instalator pomp Panasa przekonywał mnie że COP panasa wyszło mu 11 z hakiem najgorzej że on usilnie w to wierzył.
    Podłaczyłem pompę przez podliczniki tylko dlatego że po raz, żeby sprawdzić ile faktycznie tego prądu ta pompa zeżre za sezon a po drugie żeby wiedzieć ile PV będę musiał dorzucić na dach żeby pokryć zapotrzebowanie na prąd w 100-tu procentach.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Pompa jak chyba każda podaje głupoty a ciepłomierza nie mam.
    Ostatnio jeden "świeży" instalator pomp Panasa przekonywał mnie że COP panasa wyszło mu 11 z hakiem najgorzej że on usilnie w to wierzył.
    Podłaczyłem pompę przez podliczniki tylko dlatego że po raz, żeby sprawdzić ile faktycznie tego prądu ta pompa zeżre za sezon a po drugie żeby wiedzieć ile PV będę musiał dorzucić na dach żeby pokryć zapotrzebowanie na prąd w 100-tu procentach.
    Karoka-jak masz ochotę się przekonać jaki jest realny COP , można to chyba tak zrealizować :
    -Twój Daikin ma chyba ciepłomierz ,więc przeczekaj kiedy będzie przeskok o np najmniejszą jednostkę (np 0,01 kWh)
    -wtedy spisz wartość podlicznika energii
    -po pewnym czasie (np kilku dniach) , powtórz j/w
    -odejmując pierwsze zapisy od drugich otrzymasz dane do ilorazu : ilość kWh ciepła wytworzonego/ilość zużytej energii kWh
    Nie znam Daikina-ale powinien mieć odczyt wytworzonego ciepła w kWh ,ciepłomierz z tego co pamiętam jest dobrej klasy.Problem zawsze jest z odczytem zużycia na PC (chyba każdej)
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.505

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Nie znam Daikina-ale powinien mieć odczyt wytworzonego ciepła w kWh ,ciepłomierz z tego co pamiętam jest dobrej klasy.Problem zawsze jest z odczytem zużycia na PC (chyba każdej)
    Pzdr
    Te starsze z przed 10 lat niestety nie miały (altherma z 2008 roku).
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cześć. Mam pytanie o CWU. Jak Masz ustawione parametry zbiornika, histeryze, czy jest dezynfekcja i jak wysoko ustawiona i czy jest włączone działanie z maksymalną mocą? Mój Daikin pod CWU dopiero teraz podłączony i chce to porównać ponieważ na moich głowicach termostatycznych ustawionych na Maxa pod prysznicami leci letnia woda. W zbiorniku woda według zadanej temperatury 45-50 a letnia na końcu w krainie. Pozdr

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Cześć. Mam pytanie o CWU. Jak Masz ustawione parametry zbiornika, histeryze, czy jest dezynfekcja i jak wysoko ustawiona i czy jest włączone działanie z maksymalną mocą? Mój Daikin pod CWU dopiero teraz podłączony i chce to porównać ponieważ na moich głowicach termostatycznych ustawionych na Maxa pod prysznicami leci letnia woda. W zbiorniku woda według zadanej temperatury 45-50 a letnia na końcu w krainie. Pozdr
    Hmm. Jeśli można to poproszę o ustawienia CWU Twojego Daikina ponieważ już wiem co się dzieje. Jeśli mam np ustawione 45 stopni to PC pomino wystudzenia zbiornika nie rusza nawet jak zrobiło się 24. Dopiero jak wprowadziłem działanie z maksymalną mocą to ruszyło wygrzewanie. Szybko wyłączyłem tą maksymalna moc) automatycznie nastawia się na 50)a i tak PC działa i zbiornik do wcześniejszej 45 dogrzewa. Brakuje mi jakiegoś czujnika czy cos przeoczyłem?

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przepraszam ale nie zauważyłem że tutaj się coś dzieje, znaczy tym wątku
    Na początku miałem włączone buforowanie o danej godzinie plus niższy dogrzew w razie jakby buforowanie nie wystarczyło ale gdzieś nie bardzo mi się to podobało i przeszedłem na grzanie wg. potrzeby ( niezależność węglowa wzięła górę ) obecnie ustawione CWU bodajże na 53 stopnie z histerezą chyba 12 stopni i tak jest ok. Jeśli temp. spadnie do 41 można spokojnie brać jeszcze gorący prysznic, pompa się uruchamia i w locie potrafi podnosić temperaturę przy prysznicu. Macie podgląd w pompach jaką temp. zasilany jest bojler u mnie jest około 65 stopni na zasilaniu przy grzaniu CWU.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lesiu681
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Okolice Żor i Jastrzębia-Zdroju
    Dzielnica
    Śląsk,blisko granicy czeskiej
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cześć karoka, planuje przesiadkę z kotła groszkowego na PC i mam kilka pytań. Napisz proszę jak wygląda pod względem finansowym sezon grzewczy u Ciebie. Dom mam z 2012r, wszędzie grzejniki więc podobnie jak w twojej chałupę. Na wiosnę planuję instalacje PV, nie wiem tylko jakiej mocy. Pompę chciałbym montować nieco później, myślę że tak za 3 lata, może nieco wcześniej. Grzejniki mam przewymiarowane, w najchłodniejsze dni zimy nigdy nie było więcej w grzejnikach jak 45*, średnio raczej 37-38*. W tym roku poprawiłem ocieplenie poddasza z 30 na 45 cm dobrej wełny i już czuć według mnie różnice. Póki co piec nie zapodał jeszcze ani razu a w domu ponad 23*. To na razie tyle, byłbym wdzięczny za rzetelną odpowiedź. Może jest tutaj inny użytkownik, który ma podobne warunki? Aha, dom 140m2, parterowy, bez poddasza użytkowego. Pozdrawiam.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Od 31 lipca 2018 ( uruchomienie pompy ) do 31 lipca 2019 na CO + CWU pompa wciągnęła 3918,1 kWh
    Co do instalacji wiesz ile zużywasz prądu na potrzeby bytowe, do tego ogrzewanie trzeba doliczyć i obecnie jeszcze opust do ZE, podobno maja znieść ale to na razie plotki, jak zniosą to i tak gdzieś sobie odbiją. Mam 9,76kWp i mam nadzieję nie opłacać już rachunków za prąd

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Hej. Dzięki. Poustawialem sobie CWU na 45 stopni. Histeryze mam na 6, trochę mała ale pompa rusza tylko jak ruszy cyrkulacja tj rano i popołudniu. W 3 osoby nie zużywamy na dużo wody. Jak wygrzewa CWU to jest zasilanie ok 54 stopni.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony