dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Zakup pompy. Proszę o pomoc

    Witam Panowie/Panie,

    jestem świeżakiem na forum, więc będę wdzięczny za wyrozumiałość. Przymierzam się do zakupu pompy ciepła (powietrzna). Do ogrzania 108 metrów, podłogówka + grzejniki - niestety tak jeszcze półtora roku temu robił deweloper i cóż, żyć trzeba Jednakże do sedna. Dostałem propozycję z dwóch firm, będę mega wdzięczny jeśli pomożecie w jakikolwiek sposób dobrze mnie nakierować na wybór pompy. Oczywiście ceny też wrzucę aby nikt nie zarzucił mi, że porównuję matiza do mercedesa. Ceny, które są w moim zasięgu a nie tylko marzeniem , które będę realizować za kilka lat. Każda wycena zawiera kompletną usługę tj. urządzenie + jego montaż i pompy (2 obiegi)

    1. Buderus monoblok wlw 196iare 6kw inwerter. 37 tysięcy
    2. Samsung Mono EHS 6kw inwerter. 25 tysięcy
    3. Panasonic HP KIT-WXC09H3E8. 33 tysiące.

    Chodzi mi tak na prawdę , które z tych urządzeń będzie najsensowniejszym wyborem. Fajnie jeśli podacie za/przeciw.

    Z góry jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc !

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemosieradz89 Zobacz post
    Do ogrzania 108 metrów, podłogówka + grzejniki - niestety tak jeszcze półtora roku temu robił deweloper i cóż, żyć trzeba
    Należy wykonać profesjonalne OZC budynku,
    Ponieważ masz grzejniki,to PC musi być szyta na miarę
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #3

    Domyślnie

    Bardziej mi chodzi o stronę techniczną tych urządzeń. Które najlepsze Zanim założę to i tak jak napisałeś OZC budynku

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemosieradz89 Zobacz post
    Bardziej mi chodzi o stronę techniczną tych urządzeń. Które najlepsze Zanim założę to i tak jak napisałeś OZC budynku
    OZC zawiera takie informacje jak grubości przegród, parametry zastosowanych materiałów, ilość przeszkleń, które wpływają na końcowe obciążenie cieplne budynku. Bez tych informacji na podstawie samych informacji o metrach kwadratowych nikt Ci nic tutaj nie zaproponuje.
    Pompe trzeba dobrać w punkt a nie strzelać jak z armaty bo można sobie zrobić krzywdę
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Ceny tych pomp z kosmosu. Chyba, że rury w instalacji pozłacane. Najlepszy z tego towarzystwa jest Buderus pod każdym względem oprócz ceny.

  6. #6

    Domyślnie

    No i jeszcze jaki rozstrzal po jednej stronie 6kw monobloki po drugiej smok split 9kw t-cap.
    Ustal najpierw jak mocna pompę potrzebujesz bo tak to Ci beda wciskac przwróżne wynalazki.
    Jak juz bedziesz wiedziec ze potrzebujesz np. Pompe 6kw to wtedy będziesz porównywać oferty z pompami 6kw inaczej to nie ma sensu.
    Wszystkie pompy znanych producentow w podobnych przedzialach cenowych sa w podobnej jakosci.
    Co do cen to ja np.placilem za panasonica 7kw i 200l cwu z montazem 21tys

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie,
    OZC wyszło na poziomie 60-62W/ m2.

    Czy teraz jesteście w stanie pomóc coś więcej ?

    Oczywiście jeśli jest jakaś sensowniejsza pompa aniżeli te wyżej to super

  8. #8

    Domyślnie

    Cos szybko te ozc zrobiles
    To jakie wyszlo obciazenie ile kw przy minus 20st
    I jakie zapotrzebowanie na cwu

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.532
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemosieradz89 Zobacz post
    OZC wyszło na poziomie 60-62W/ m2.

    Czy teraz jesteście w stanie pomóc coś więcej ?
    Podaj całość wyników.

  10. #10

    Domyślnie

    Obciążenie przy ok. -18 dobowej wyszło 6,5 kw. Przy dobowej oscylującej wokół 1 stopnia wyszło 3kw

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No i jeszcze jaki rozstrzal po jednej stronie 6kw monobloki po drugiej smok split 9kw t-cap.
    Ustal najpierw jak mocna pompę potrzebujesz bo tak to Ci beda wciskac przwróżne wynalazki.
    Jak juz bedziesz wiedziec ze potrzebujesz np. Pompe 6kw to wtedy będziesz porównywać oferty z pompami 6kw inaczej to nie ma sensu.
    Wszystkie pompy znanych producentow w podobnych przedzialach cenowych sa w podobnej jakosci.
    Co do cen to ja np.placilem za panasonica 7kw i 200l cwu z montazem 21tys
    Mogę zapytać kiedy montowałeś PC i skąd ekipa? bo ja mam wyceny na PC powietrzne 8kW , daikin 33tys i Panasonic Aquaera za 35 tys z montażem i też 200 l zasobnik , przy Panasonic Aquarea All In One az 43 tys

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    Mogę zapytać kiedy montowałeś PC i skąd ekipa? bo ja mam wyceny na PC powietrzne 8kW , daikin 33tys i Panasonic Aquaera za 35 tys z montażem i też 200 l zasobnik , przy Panasonic Aquarea All In One az 43 tys
    Montowalem pod koniec lipca.
    Ekipa 2osobowa z okolic legnicy do mnie mieli 60km dalej niz 100km raczej nie montuja.
    U mnie mieli gotowe przekucia i fundament
    Panasonic sdc 7kw do tego zbiornik 200l z duza wezownica,zawor 3d,grupa bezpieczenstwa,rozdzielacz 5obwodów na podlogówke podlaczenie wszystkiego czyli do pradu do instalacji c.o i cwu ,plus 5m sciezki gazowej i dodatkowy gaz 21tys brutto
    U sasiada za 3tyg zrobili tez 7kw na scianie sami robili przekucia sasiad mial 5 grzejnikow to dali bufor 50l z panasonika i jeszcze mu dali termostat bezprzewodowy no i baniak 200l samiprzerabiali co i cwu z weglowca wzieli 22tys

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    daleko , prawie 300km , ale cena dobra

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.045
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemosieradz89 Zobacz post
    Witam Panowie/Panie,

    jestem świeżakiem na forum, więc będę wdzięczny za wyrozumiałość. Przymierzam się do zakupu pompy ciepła (powietrzna). Do ogrzania 108 metrów, podłogówka + grzejniki - niestety tak jeszcze półtora roku temu robił deweloper i cóż, żyć trzeba Jednakże do sedna. Dostałem propozycję z dwóch firm, będę mega wdzięczny jeśli pomożecie w jakikolwiek sposób dobrze mnie nakierować na wybór pompy.
    Czy rozważałeś może pompę ciepła innej firmy? Może mógłbym Ci polecić coś od nas? Napisz coś więcej o swoim budynku albo skorzystaj z naszego konfiguratora, który pozwoli Ci dobrać odpowiednie urządzenie. Wpisując odpowiednie dane dotyczące swojego budynku, konfigurator pozwoli Ci dobrać najlepsze urządzenie albo urządzenie najbardziej korzystne cenowo. https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/k...produktow.html, zachęcam też do wysłania zapytania ofertowego o wycenę: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/z...-ofertowe.html
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony