dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła dla 400 m2

    Zaczynam projekt domu 350 m2 + 60 m2 garażu dla 4 osób. Duże przeszklenia. Nie znam jeszcze zapotrzebowania na energię, ale chciałbym przymierzyć się do odpowiedniej pompy ciepła z PV. Mam gaz, ale wolę dom bez komina. Póki co skontaktowałem się z XXXX i doradzili XXXXXXXX. Czy znacie dobre alternatywy na tak dużą powierzchnię? Zależy mi też na cichej pracy i opcji chłodzenia.
    Ostatnio edytowane przez mfrackts2 ; 29-10-2019 o 14:32

  2. #2

    Domyślnie

    Pokaż projekt i działkę. Od razu możesz też wskazać miejsca na obie jednostki zewnętrzne.

    Osobiście wówczas Ci uwierzę, że to nie reklama. Nie wiedzieć zupełnie dlaczego strzeliłeś nazwę pompy drukowanymi....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Pokaż projekt i działkę. Od razu możesz też wskazać miejsca na obie jednostki zewnętrzne.

    Osobiście wówczas Ci uwierzę, że to nie reklama. Nie wiedzieć zupełnie dlaczego strzeliłeś nazwę pompy drukowanymi....
    Bo to jest reklama, poniewaz dom ne jest typowy firma powinna przed przygotowaniem oferty albo zlecic wykonanie lub sama wykonac dokladne obliczenia ozc aby prawidlowo dobrac popmpe i jej moc. w tym przypadku tych obliczen prawdopodobnie nie było bo "dobrano" pompe o mocy 26 kW oraz pytajacy tez nie wspomina o tych obliczeniach.
    Dla porównania kiedys wykonywalismy kompleksowo wszystkie instalacje w domu o pow. 550 m2 (po podłogach) i projektowe obciazenie cieplne wyniosło ok 16,2 kW (lokalizacja opolskie) co potwierdziło sie z odczytów na ciepłomierzach (3 obwody 3 ciepłomierze) Nie wiem jaka jest lokalizacja ani jakie jest ocieplenie domu o ktorym mowa w watku, przypuszczam ze jest to nowy budynek a wiec obciazenie cieplne nie powinno przekroczyc ok 15 kW (lokalizacja tez nie jest znana). Jezeli by moje przypuszczenia sie potwierdziły to po co pompa 26 kW? Byc moze w celu reklamy, moze tez w celu wiekszego zysku sprzedajacego. Bez konkretów to tylko gdybanie, ale moze niech sie wypowie pytajacy.

  4. #4

    Domyślnie

    Przepraszam to mój pierwszy post i nawet nie skojarzyłem, że może być odebrany jako reklama. Nazwę wkleiłem z emaila od sprzedawcy, dlatego te duże litery.

    Projekt zagospodarowania działki nie jest gotowy. Sam sobie stworzyłem i załączam + projektowany dom.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	436473
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ptak (2).jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	436474

    Obliczenia wykonano po rozmowie z laikiem. Chodziło mi tylko aby zorientować się w temacie. Wykonać 1 krok.

    Projektów branżowych też nie mam. Dopiero kreślimy elewacje.

    Lokalizacja to Warszawa, Ornecka.

    Parmetry, materiały, technologie będą zbliżone do https://www.mgprojekt.com.pl/willa-floryda => to też projekt tej samej pracowni.
    Ostatnio edytowane przez mfrackts2 ; 29-10-2019 o 14:05

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mfrackts2 Zobacz post
    Przepraszam to mój pierwszy post i nawet nie skojarzyłem, że może być odebrany jako reklama. Nazwę wkleiłem z emaila od sprzedawcy, dlatego te duże litery.

    Projekt zagospodarowania działki nie jest gotowy. Sam sobie stworzyłem i załączam + projektowany dom.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	436473
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ptak (2).jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	436474

    Obliczenia wykonano po rozmowie z laikiem. Chodziło mi tylko aby zorientować się w temacie. Wykonać 1 krok.

    Projektów branżowych też nie mam. Dopiero kreślimy elewacje.
    Czyli dobrze przypuszczałem ze dom nowy, 15 kW a nawet i 13 kW nie powinno byc przekroczone, chociaz lokalizacja jest dalej tajemnicą.
    Pytasz o 1 krok, po uzgodneniu rzutów i przekrojów nalezałoby by wykonac obliczenia ozc celem optymalizacji termoizolacji i doboru okien i drzwi. Po tych obliczeniach i uzgodnieniach mozna przystąpic do wykonania ostatecznej wersji projektu i oraz projektw instalacji. Z uzgodnionych obliczen ozc dowiemy sie sie jakie jest projektwe obciązenie cieplne budynku (podstawa do doboru mocy urzadzenia grzewczego) oraz jakie zapotrzebowanie na ciepło ( na jego podstawie dowiemy sie jakie będą koszty ogrzewania przy wyborze konkretnego systemy grzewczego) Tylko tyle i az tyle.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czyli dobrze przypuszczałem ze dom nowy, 15 kW a nawet i 13 kW nie powinno byc przekroczone, chociaz lokalizacja jest dalej tajemnicą.
    Przepraszam, edytowałem i dopisałem później:

    Lokalizacja to Warszawa, Ornecka.

    Parametry, materiały, technologie będą zbliżone do https://www.mgprojekt.com.pl/willa-floryda => to też projekt tej samej pracowni.

    Czyli

    Ep 76,31 kWh/(m2)
    EUco 34,24 kWh/(m2rok)

    A jak przeliczyć koszty 15 kW na gaz i pompę? 15 kW x 410 m2 x cena gazu lub prądu?
    Ostatnio edytowane przez mfrackts2 ; 29-10-2019 o 14:27

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mfrackts2 Zobacz post
    Przepraszam, edytowałem i dopisałem później:

    Lokalizacja to Warszawa, Ornecka.

    Parametry, materiały, technologie będą zbliżone do https://www.mgprojekt.com.pl/willa-floryda => to też projekt tej samej pracowni.

    Dziękuję.

    A jak przeliczyć koszty 15 kW na gaz i pompę? 15 kW x 410 m2 x cena gazu lub prądu?
    Strefa 3
    Z mocy nie przelicza sie zapotrzebowania na ciepło (nie wprost). Do obliczenia kosztów ogrzewania konieczne jest zapotrzebowanie na ciepło, ktore wynika z obliczen ozc. ktorych jeszcze nie masz.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mfrackts2 Zobacz post
    Parametry, materiały, technologie będą zbliżone do https://www.mgprojekt.com.pl/willa-floryda => to też projekt tej samej pracowni.
    Opis dosc enigmatyczny, Euco mało prawdopodobne.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Strefa 3
    Z mocy nie przelicza sie zapotrzebowania na ciepło (nie wprost). Do obliczenia kosztów ogrzewania konieczne jest zapotrzebowanie na ciepło, ktore wynika z obliczen ozc. ktorych jeszcze nie masz.
    Czyli:

    Ep 76,31 kWh/(m2)
    EUco 34,24 kWh/(m2rok)

    to za mało.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mfrackts2 Zobacz post
    Czyli:

    Ep 76,31 kWh/(m2)
    EUco 34,24 kWh/(m2rok)

    to za mało.
    Tak
    Euco dla tego domu wydaje mi sie za małę, pasywny ani energooszczedny on nie jest, Ostatnio zaobserwowałem modę na zawyzanie zysków bytowych co powoduje zanizanie zapotrzebowania na ciepło. Nie wiem z czego to wynika, sprzety agd i inn e są coraz bardziej oszczedne, czas gotowania nie wzrósł a jezeli juz to niewiele, a zyski bytowe duzo, cos tu nie halo.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ostatnio zaobserwowałem modę na zawyzanie zysków bytowych co powoduje zanizanie zapotrzebowania na ciepło
    przyjęcie 7 blisko wat na m2 zysków to pokaźna liczba gdzie wcześniej było 3-4 Waty.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.541
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    przyjęcie 7 blisko wat na m2 zysków to pokaźna liczba gdzie wcześniej było 3-4 Waty.
    Dlatego pozostaje przy 3 W/m2. Papier wszystko przyjmie 6 W/m2 to stanowczo za duzo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony