dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 61
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1212
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Takie dopłaty rzędu 3000 PLN/ha to są za konkretne uprawy a nie za samo posiadanie i "nic nierobienie".
    1000-2000 z różnych doptat może być ale chyba nie 4000 pln/ha.
    z 4000 przesadziłem ale jak masz łaki na obszarach natura 2000 to pod 3000 idzie jak masz szczeście.
    Koszt roczny to telefon doo bambra i skoszenie (różne wymogi) ok 150-200zł oraz podatek za grunt. N łąkach natura 2000 pieniądze zprawie za nic (za eko bzdury) do tego ONW,JPO, Młody rolnik....
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 11-11-2019 o 17:28
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Nie wiem, nie jestem rolnikiem, aczkolwiek sam fakt że człowiek rozważa sprzedaż gruntu i kupno mieszkań potwierdza że rynek nieruchomości jest dla wszystkich. Każdy widzi tam łatwy pieniądz. Taka analogia do akcji, funduszy inwestycyjnych.

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    z 4000 przesadziłem ale jak masz łaki na obszarach natura 2000 to pod 3000 idzie jak masz szczeście.
    Koszt roczny to telefon doo bambra i skoszenie (różne wymogi) ok 150-200zł oraz podatek za grunt. N łąkach natura 2000 pieniądze zprawie za nic (za eko bzdury) do tego ONW,JPO, Młody rolnik....
    Z 3000 zł też przesadzasz. Może dojdzie do 2000 zł.
    Odejmuj koszenie i podatek rolny.
    Jeszcze musisz posiadać te łąki (odziedziczyć lub kupić).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    @lipo
    Samochód to inna bajka. Szybko traci na wartości, zatem to nie inwestycja jak grunt czy mieszkanie/dom.
    Chyba, że piszemy o samochodach zabytkowych. Ale tam trzeba sporo włożyć i nie tak łatwo zarobić. Ale...
    Tylko teraz porownujesz to do inwestycji. Czy dom przynosi dochody? W pewnych warunkach może proporcjonalnie więcej tanieć. Dom i mieszkanie zaspokaja te same potrzeby.

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jak myślicie czy to uczciwe, że tyle zarabiają na najmie?

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Nie wiem, nie jestem rolnikiem, aczkolwiek sam fakt że człowiek rozważa sprzedaż gruntu i kupno mieszkań potwierdza że rynek nieruchomości jest dla wszystkich. Każdy widzi tam łatwy pieniądz. Taka analogia do akcji, funduszy inwestycyjnych.
    Sądzę, że hektary kosztujące 100 tys. zł/ha tyle kosztują bo przynoszą odpowiednie dochody i/lub rolnicy mają tyle kasy że nie mają w co inwestować.
    Mimo, że bycie rolnikiem nie opłaca się i że dopłacają do produkcji rolnej.
    2ha po 100 tys zł = 1 kawalerka za 200 tys która może przynosić dochód ok. 12-15 tys rocznie (w zależności od lokalizacji).
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 11-11-2019 o 17:45
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Jak myślicie czy to uczciwe, że tyle zarabiają na najmie?
    Pojęcie względne - dużo czy mało i czy to uczciwe czy nie.
    Ile wg Ciebie zarabiają na najmie i z jakiego mieszkania?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.497
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    2ha po 100 tys zł = 1 kawalerka za 200 tys która może przynosić dochód ok. 12-15 tys rocznie (w zależności od lokalizacji).
    Gdzie ta kawalerka? Wynająć mieszkanie w miejscu, gdzie nie ma biznesu, uczelni czy innych przyczyn, dla których ludzie tam na jakiś czas chcą się przeprowadzić jest bardzo trudne i jest to mało opłacalne. Na czysto 15K (1250zł miesięcznie) z kawalerki to chyba tylko w największych miastach da się wyciągnąć - trzeba pamiętać, że właściciel zazwyczaj w tym, co podaje w ogłoszeniu ma wliczone opłaty do wspólnoty/spółdzielni (co najwyżej liczniki płatne osobno), płaci podatek, jak rozsądny to ubezpieczenie i musi odkładać na "fundusz remontowy" lokalu. Pewnie też zdarzą się przerwy w najmie - a koszty trzeba ponosić.
    A w Warszawie, to kawalerka nie kosztuje 200K - trzeba liczyć 1,5-2x tyle w stanie nadającym się do wynajęcia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-11-2019 o 17:52

  9. #189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Z 3000 zł też przesadzasz. Może dojdzie do 2000 zł.
    Odejmuj koszenie i podatek rolny.
    Jeszcze musisz posiadać te łąki (odziedziczyć lub kupić).
    Ale jak już jemasz to pięniądze są za nic. Ja nawet za 1200m2 za domem biorę ONW i JPO i młodego.

    A wprzypadku gdy rolnik ma 10ha czegś takiego to potężna kroplówka za nic
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    jeszcze raz powtórze że to jest przykład reprezentatywny

    ale jest on z życia wzięty
    23 letnia dupeczka 2800 netto
    24 letni jej misiu też jakieś 2700 netto

    już się budują, jeszcze dobrze szkoły nie skończyli, kredyt,.... domyślcie sie...

    t
    To jeszcze o niczym nie przesądza. Dla jednych sufit dla drugich podłoga. Zależy jakie mają perspektywy, jeśli np. w ciągu 10 lat podwoją swoją wypłate to ok.
    Ale jest wielu takich którzy za 10 lat będą tkwić w dokładnie tym samym miejscu tylko z dwójką dzieci. Znam takie małżeństwa, robią na etat a po południami, w weekendy praca dorywcza, czują że mają kase to ich stać tylko że zaraz planują dzieci ale nie zdają sobie sprawy jak to jest je mieć. Odpada możliwośc pracy po godzinach i jak nie masz dobrej pracy jesteś delikatnie mowiac w ...

    Dom za 500 000 nie jest trendy. To tania działka, 100 metrów max bez bajerów typu wykusze itp., brak garażu i płytki z leroy lub normalne drugiego gatunku.
    Nie poszpanujesz takim. Wiem z autopsji. Jak mówie komuś że buduję 115m2 bez garażu to konsternacja jest niezła, taki mały dom , widocznie biedni muszą być kredytu im pewnie nie dali na większy.

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ale jak już jemasz to pięniądze są za nic. Ja nawet za 1200m2 za domem biorę ONW i JPO i młodego.

    A wprzypadku gdy rolnik ma 10ha czegś takiego to potężna kroplówka za nic
    ONW i JPO co to znaczy ?

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gdzie ta kawalerka? Wynająć mieszkanie w miejscu, gdzie nie ma biznesu, uczelni czy innych przyczyn, dla których ludzie tam na jakiś czas chcą się przeprowadzić jest bardzo trudne i jest to mało opłacalne. Na czysto 15K (1250zł miesięcznie) z kawalerki to chyba tylko w największych miastach da się wyciągnąć - trzeba pamiętać, że właściciel zazwyczaj w tym, co podaje w ogłoszeniu ma wliczone opłaty do wspólnoty/spółdzielni (co najwyżej liczniki płatne osobno), płaci podatek, jak rozsądny to ubezpieczenie i musi odkładać na "fundusz remontowy" lokalu. Pewnie też zdarzą się przerwy w najmie - a koszty trzeba ponosić.
    A w Warszawie, to kawalerka nie kosztuje 200K - trzeba liczyć 1,5-2x tyle w stanie nadającym się do wynajęcia.
    Np. w Poznaniu. 180-220 tys. zł
    Właściciel nie ma wliczonych opłat.
    1.100-1.200 zł/m-c to opłaty + ee itp.
    Trzeba odjąć podatek dochodowy, ubezpieczenie itp.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #193
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    @lipo
    Pisałem, że samochód (poza zabytkami) traci na wartości i to szybko. Dom/mieszkanie w dłuższej perspektywie czasu, raczej na wartości zyska. Więc tak, dom to inwestycja. Samochód... dobro doczesne. Jak laptop, smartfon, tylko droższe.

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    W okolicach warszawy kawalerki 1500 +koszty, w warszawie 2000-2500+koszty za 1000 zł stancja pod Łomiankami pokój 7m2 ale to z kosztami

  15. #195
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pojęcie względne - dużo czy mało i czy to uczciwe czy nie.
    Ile wg Ciebie zarabiają na najmie i z jakiego mieszkania?
    Nie wiem ile zarabiają, nie wynajmuję i nie wynajmowałem nigdy w życiu mieszkania (studia się nie liczą jeden pokój na dwóch od znajomej, dawno temu i nie prawda).
    Mam pięciu znajomych, którzy mają po kilka mieszkań, wujki kupują działki bo dobre inwestycje, z ich rozmów wynika że się opłaca. Nie narzekają.
    Tym pytaniem chciałem podjąć temat ryzyka, które ponoszą. Nie tylko czasowego braku najemców ale i spadku cen nieruchomości...

  16. #196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ONW i JPO co to znaczy ?
    Jednolita płatność obszarowa i obszary na których produkcja rolnicza jest utrudniona ze wzgledu na warunki naturalne.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Nie wiem ile zarabiają, nie wynajmuję i nie wynajmowałem nigdy w życiu mieszkania (studia się nie liczą jeden pokój na dwóch od znajomej, dawno temu i nie prawda).
    Mam pięciu znajomych, którzy mają po kilka mieszkań, wujki kupują działki bo dobre inwestycje, z ich rozmów wynika że się opłaca. Nie narzekają.
    Tym pytaniem chciałem podjąć temat ryzyka, które ponoszą. Nie tylko czasowego braku najemców ale i spadku cen nieruchomości...
    Słuszna uwaga nieruchomości powoli osiągają gorkę z 2008 roku, dlatego tzreba chwile poczekać aż grono zacnych łosi napompuje bańke i nastąpi korekta cen wtedy można się za czymś rozejzrzeć

  18. #198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    @lipo
    Pisałem, że samochód (poza zabytkami) traci na wartości i to szybko. Dom/mieszkanie w dłuższej perspektywie czasu, raczej na wartości zyska. Więc tak, dom to inwestycja. Samochód... dobro doczesne. Jak laptop, smartfon, tylko droższe.
    Raczej, patrząc na wykresy funduszy inwestycyjnych po 3 latach na giełdzie też można było tak myśleć.

  19. #199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jednolita płatność obszarowa i obszary na których produkcja rolnicza jest utrudniona ze wzgledu na warunki naturalne.

    A co chodzi z ta jednolitą płatnością pierwszo słyszę

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    @lipo
    Pisałem, że samochód (poza zabytkami) traci na wartości i to szybko. Dom/mieszkanie w dłuższej perspektywie czasu, raczej na wartości zyska. Więc tak, dom to inwestycja. Samochód... dobro doczesne. Jak laptop, smartfon, tylko droższe.
    Jak przestrzelisz z ceną nabycia to nie zyska i to jest syndrom tzw Roberta Kiosakiego czyli dopadnięcie do kredytu na nieruchomości jak małpa do kitu

Strona 10 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony