dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Izolacja wiatrołapu i zamurowanie schowka

    Witam wszystkich,

    Jestem nowy na tym forum więc za wszelkie wtopy z góry przepraszam.

    Mam wiatrołap murowany dobudowany do domu. Samo wejście do wiatrołapu jest na podwyższeniu, do którego prowadzą schody, zaś pod samym wiatrołapem jest schowek. Dojście do schowka to prowizoryczne 'drzwiczki' ok. 50x50 cm wykonane z jakiejś płyty drewnianej. Z tyłu schowka zamontowane jest drewniane okno, w którym są szczeliny pomiędzy ścianą, a drewnianą ramą. W schowku od góry (sufit) przyklejona jest izolacja ze styropianu, a podłoga to linoleum położone na linoleum, które jest na kolejnym linoleum. Co jest pod ostatnim linoleum tego jeszcze nie wiem.

    Chciałbym zamurować ten schowek, którego w ogóle nie używam, ale wcześniej zaizolować go od środka. Nie chciałbym jednak popełnić jakiegoś błędu, który po kilku latach może spowodować np. pojawieniem się grzyba w wiatrołapie lub na ścianie domu dlatego też proszę Was o jakieś rady jak można to zrobić.

    Myślałem o tym, żeby na podłodze położyć folię w celu odizolowanie od wilgoci, a na ścianę od strony domu położyć styropian (wewnątrz schowka). Zastanawiam się na położeniem izolacji na pozostałe ściany schowka od wewnętrznej strony oraz ewentualny dociepleniem podłogi, ale nie wiem, czy to ma jakikolwiek sens.

    Doradźcie proszę jak najlepiej coś takiego zrobić.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witaj

    może cyknij jakąś fotkę tego wiatrołapu?

    Generalnie wiatrołapy to pomieszczenia dość zimne, bo zupełnie nieogrzewane. Stanowią śluzę powietrzną między wnętrzem domu a atmosferą. Ciepło nigdy w nim nie będzie ale gorsza jest wilgoć, więc najpierw zastanów się, jaki problem jest chcesz rozwiązać.Piszesz też dość chaotycznie, mieszając słowo izolacja w różnych kontekstach. Izolacji p-wodna jest duuużo ważniejsza niż termiczna, więc ja bym zaczął od lokalizacji...mokrych miejsc w wiatrołapie, zwłaszcza, że jest domurowany do budynku.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Przepraszam za chaos w moim poście i brak fachowego języka, ale takie tematy do dla mnie nowość.
    Wiatrołap jest suchy, podobnie jak reszta domu. Nie ma w nim problemu z grzybem, czy mokrymi ścianami.
    Załącznik 445022Załącznik 445023
    Załącznik 445024Załącznik 445025

    Jak można zobaczyć na zdjęciach od środka położony jest styropian tylko od góry. Nie wiem, jeszcze co jest podłożem, ponieważ ten schowek był cały zagracony i dopiero robię porządki. Na razie wiem tylko tyle, że jest linoleum położone na linoleum i linoleum.
    Docelowo chciałbym zamurować ten schowek, czyli drzwiczki oraz tylne okno, ale przed tym zaizolować podłoże oraz przynajmniej ścianę od strony domu.
    Nie znam się na izolacjach dlatego chciałem Was zapytać jak to najlepiej zrobić. W przyszłości dom będzie docieplany styropianem od zewnątrz więc sam wiatrołap pewnie też. W wiatrołapie chcę również zamurować tylne okno oraz wstawić mniejsze z boku wiatrołapu zamiast obecnego, który zajmuje prawie całą ścianę (jak widać są to jeszcze stare drewniane okna więc przez nie wchodzi sporo zimna).

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jak klikam na linki do zdjęć, to widzę komunikat "Załącznik nieokreślony. Jeśli wszedłeś na nieprawidłowy link, proszę powiadom administratora"
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5

    Domyślnie

    Dziwne, bo linki wyglądają na prawidłowe.
    Spróbuj może wczytać na osobnej karcie
    https://forum.muratordom.pl/attachme...hmentid=445022

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To samo.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony