dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adamek_lon1

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Brak
    Kod pocztowy
    85-222
    Posty
    28

    Domyślnie Czy dobrze sobie zaprojektowałem ocieplenie ścian szczytowych, czołowych i dachu ???

    Zwracam się z prośbą o podpowiedź, czy dobrze sobie wymyśliłem ocieplenie ścian szczytowych, lukarn, dachu na ostatniej kondygnacji budynku. Częściowe pytania już tu zdawałem, dziękuję za podpowiedzi, ale teraz wszystko zebrałem do "kupy" i proszę o ocenę - że tak powiem finalnego tworu.

    Poniżej rysunek, który dużo podpowie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poddasze.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	432130


    Ocieplenie wymyśliłem sobie tak:

    - Ściany czołowe (te boczne z cegły). Muszą być wykonane z cegły (długa historia dlaczego, ale niestety z drewna ich zrobić nie mogę).
    Te ściany czołowe z jakiejś cegły z betonu komórkowego od strony zewnętrznej chcę ocieplić płytą z włókna drzewnego Steico Protect o grubości 60 mm. Cegła będzie miała 18 lub 24 cm grubości. Następnie od strony wewnętrznej (od wnętrza mieszkania) chcę wykonać stelż, dać płytę OSB i pomiędzy płytę OSB, a cegłę nadmuchać wełnę celulozową - tak z 10- 15 cm.

    Czyli od środka będzie płyta G/K, płyta OSB, około 15 cm wełny celulozowej, cegła- suporex, płyta z włókna drzewnego 6 cm i tynk otwarty dyfuzyjnie.

    Ściany czołowe lukarny (kukułki, tam gdzie będą okna oraz boki tych kukułek- czyli powierzchnie pionowe) chcę od zewnątrz na te belki przykręcić płytę z włókna drzewnego Steico Protect 80mm, następnie od środka zamknąć płytą OSB, gdzie pomiędzy OSB, a płytą przykręconą od zewnątrz będzie gdzieś około 30 cm. W tą przestrzeń też chcę nadmuchać wełny celulozowej, co łącznie da coś około 38 cm izolacji (celuloza + płyta z włókna drzewnego). Na zewnątrz tynk otwarty dyfuzyjnie.

    Dach w podobnej koncepcji. Idąc od środka pomieszczenia:
    najpierw płyta G/K, następnie płyta OSB, około 30-35 cm wełny celulozowej- nadmuchanej też między krokwie. Na krokwiach płyta nakrokwiowa Steico Universal 35, na tym jakaś membrana, łaty, kontrłaty i dachówka.

    Płyta nakrokwiowa będzie się łączyć z płytami na ścianach czołowych budynku oraz ze ścainami pionowymi kukułek (lukarn). A izolacja ścian pionowych lukarny i szczytowej ściany połączy się z izolacją parteru

    Jak według Was taki pomysł wygląda ?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adamek_lon1

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Brak
    Kod pocztowy
    85-222
    Posty
    28

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie podpowie ????

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.409

    Domyślnie

    Przy takim złożonym układzie ścian mimo wszystko warto byłoby dać komuś do policzenia czy nie wystąpi kondensacja pary wodnej w przegrodzie, a szczególnie w części gdzie występuje drewno w jakiejkolwiek formie (wełna drzewna).
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamek_lon1 Zobacz post
    Zwracam się z prośbą o podpowiedź, czy dobrze sobie wymyśliłem ocieplenie ścian szczytowych, lukarn, dachu na ostatniej kondygnacji budynku.
    Tego się nie wymyśla. To się oblicza. Tak jak przedmówca napisał, obliczenia c-w, chyba że Twoje zdrowie i zdrowie mieszkańców jest Ci obojętne.

  5. #5

    Domyślnie

    To gdzie masz od srodka osb (krawdzie musza byc zaklejone odpowiednia tasma) od zewnatrz steico i w srodku celuloze albo wlokno drzewne jest ok, normalna przegroda otwartodyfuzyjna.
    To gdzie jest w srodku gazobeton i to z cegla od zewnatrz trzeba przeliczyc najpierw stacjonarnie a a potem ewentualnie niestacjonarnie w np. WUFI. Tutaj duzy wplyw ma to jaki jest opoznicz przenikania pary, ekspozycja sciany, ochrona przed zacinaniem daszczu itp. Na pa
    ewno nie da sie tego zrealizowac tak prosto z osb jako opozniaczem przenikania pary tylko bedzie musiala byc jakas bardziej zaawansowan membrana np. proclima intello albo cos w ten desen.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adamek_lon1

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Brak
    Kod pocztowy
    85-222
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    To gdzie masz od srodka osb (krawdzie musza byc zaklejone odpowiednia tasma) od zewnatrz steico i w srodku celuloze albo wlokno drzewne jest ok, normalna przegroda otwartodyfuzyjna.
    To gdzie jest w srodku gazobeton i to z cegla od zewnatrz trzeba przeliczyc najpierw stacjonarnie a a potem ewentualnie niestacjonarnie w np. WUFI. Tutaj duzy wplyw ma to jaki jest opoznicz przenikania pary, ekspozycja sciany, ochrona przed zacinaniem daszczu itp. Na pa
    ewno nie da sie tego zrealizowac tak prosto z osb jako opozniaczem przenikania pary tylko bedzie musiala byc jakas bardziej zaawansowan membrana np. proclima intello albo cos w ten desen.
    Wkradł się błąd. Z cegły nic nie będzie tylko te boki będą z gazobetonu. Gazobeton nie jest otwarty dyfuzyjnie ?

    Chciałem tak zrobić, że od środka uszczelniona taśmą płyta OSB, potem nadmuch (między OSB i Gazobeton), a na gazobeton od zewnątrz też płyta otwarta dyfuzyjnie z włókna drzewnego. Chyba taka konstrukcja także powinna być otwarta dyfuzyjnie na zewnątrz ?

    Jeśli to zły sposób, to może ktoś zna prawidłowy, lub lepszy ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamek_lon1 Zobacz post
    Wkradł się błąd. Z cegły nic nie będzie tylko te boki będą z gazobetonu. Gazobeton nie jest otwarty dyfuzyjnie ?

    Chciałem tak zrobić, że od środka uszczelniona taśmą płyta OSB, potem nadmuch (między OSB i Gazobeton), a na gazobeton od zewnątrz też płyta otwarta dyfuzyjnie z włókna drzewnego. Chyba taka konstrukcja także powinna być otwarta dyfuzyjnie na zewnątrz ?

    Jeśli to zły sposób, to może ktoś zna prawidłowy, lub lepszy ?
    Bedziesz mial kondensacje w tej scianie, pytanie tylko ile i jak dlugo bedzie wysychala. Zrob normalny uklad- od srodka gazobeton, ruszt (np. belka dwuteowa, ruszt krzyzowy, ruszt na konsolach, izolacja wdmuchiwana albo natryskiwana na mokro, plyta steico, wykonczenie(tynk, fasada wentylowana)

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adamek_lon1

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Brak
    Kod pocztowy
    85-222
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Bedziesz mial kondensacje w tej scianie, pytanie tylko ile i jak dlugo bedzie wysychala. Zrob normalny uklad- od srodka gazobeton, ruszt (np. belka dwuteowa, ruszt krzyzowy, ruszt na konsolach, izolacja wdmuchiwana albo natryskiwana na mokro, plyta steico, wykonczenie(tynk, fasada wentylowana)
    Jestem trochę laikiem. Co to jest ruszt na konsolach ?

    Rozumiem, że chodzi o to, żeby zrobić od środka gazobeton, a od zewnątrz oddychającą izolację ? Czyli na przykład mogę dać gazobeton od środka, a od zewnątrz na gazobeton np 20 cm ocieplenia (np stelaż na gazobetonie, wdmuch i płyta steico), a na to tynk otwarty dyfuzyjnie ? Czy dobrze to zrozumiałem ?

    A może dać na gazobeton od zewnątrz jakiś solidny styropian ? Czy to totalnie nietrafiony pomysł ? Sam nie wiem jak rozwiązać izolację ścian szczytowych.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamek_lon1 Zobacz post
    Następnie od strony wewnętrznej (od wnętrza mieszkania) chcę wykonać stelż, dać płytę OSB i pomiędzy płytę OSB, a cegłę nadmuchać wełnę celulozową - tak z 10- 15 cm.
    Jakiej grubości OSB dajecie na boczne ścianki lukarny?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony