dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    W sierpniowym wydaniu Muratora jest pieknie przerobiona kostka

    Oczywiscie mieli to szczescie ze pomieszczenia piwniczne z garazem byly na poziomie gruntu, no i wysokosc 2.30 Moja jest 40 cm ponizej gruntu i te pomieszczenia maja 2.10 cm...... ech

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,om
    Widze że piszecie na temat domu kostki. Czy jet ktos , kto dokonał juz przebudowy kostki i totalnego remontu? Stoje przed decyzją czy kupić 2 piętrową kostke z piwnicą (260m2) i nie moge spać po nocach, poniewaz nie wiem ile może kosztować remont. Dochodzą do mnie różne sprzeczne informacje i trudno jest mi podjąc decyzję.Dom, który chce zakupić wymaga min.zmiany projektu - układu pomieszczeń, dodatkowegto wejścia niezależnego, elewacji, okien i wyprucia prawie wszystkiego w środku, za wyjątkiem instalacji i rur. Błagam o pomoc.Może jest wśród was ktoś , kto może podzielić się doświadczeniami.
    Dziękuje,Beata

  3. #23

    Domyślnie

    Beata ja jestem w trakcie. Tylko ze kostka jest dla kogos kto lubi "kostki" albo dla tego ktory wybierajac dobra lokalizacje godzi sie na kostke, albo dla tego ktory kupuje atrakcyjnie cenowa dzialke na ktorej stoi kostka.

    Ale jezeli nic z wyzej wymienionych parametrow nie wystepuje, to buduj kobieto nowy dom.... prawie na jedno wyjdzie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    Tylko ze kostka jest dla kogos kto lubi "kostki" albo dla tego ktory wybierajac dobra lokalizacje godzi sie na kostke, albo dla tego ktory kupuje atrakcyjnie cenowa dzialke na ktorej stoi kostka...

    Ale jezeli nic z wyzej wymienionych parametrow nie wystepuje, to buduj kobieto nowy dom.... prawie na jedno wyjdzie
    Zgadzam się z Mohag.
    Naszą kostkę kupiliśmy bo jest wyjątkowo (jak na tamte czasy ) "solidnie" zbudowana, miała wymienione co i okna, układ pomieszczeń do przyjęcia. No i jest w fajnym miejscu, a kosztowała niewiele wiecej niż nowe mieszkanie, o tej samej powierzchni, w bloku.
    Kostkę rzeczywiście trzeba polubić, nie przerabiać jej na "domek z czerwoną dachówką", wtedy remont ma sens. A o kosztach to napiszę po zakończeniu remontu bo mi się ciągle teoretyczne wyliczenia z rzeczywistością rozmijają

  5. #25

    Domyślnie Dom "KOSTKA"

    Dzięki ,że sie odezwaliście.
    Moja kostka to 260m powierzchni, wybudowana w roku 95. chcę zrobić dwa niezależne wejścia, wymienić okna, zobić nową elewację i zmienić w 80% układ pomieszczeń w środku, czyli generalny remont prawdopodobnie bez wymiany elektryki,CO, rur itp. Ponieważ dach jest płaski, to będzie pokryty na razie papą. Sądzicie że 300tys-400tys. starczy. ?
    Beata

  6. #26

    Domyślnie kostka

    Acha i jeszcze musze dodać , ze ta kostka jest w warszawie, co oznacza ze ceny robocizny i materiałow są tu duzo wyzsze niz w innych miastach .

  7. #27

    Domyślnie

    te 300-400 to bardzo dużo ale czy nie lepiej wybudować od nowa skoro masz tyle $. Jeśłi nie podoba Ci się kostka to chyba szkoda zachodu...

    jeszcze jedno- chcesz zmieniać układ ścian bez wymiany rur i instalacji? to się chyba nie da..

  8. #28

    Domyślnie Kostka

    czesc ,
    Kostka bardzo mi sie podoba, zrobiona na styl nowoczesny. Bardzo zalezy mi na miejscu i działce, gdzie stoi. Zapomniałam dodać że chcę dobudować piętro, kolejne 87m. A to juz z piwnicą daje ok.340 m powierzchni. I te 300 tys.zl szacuje na cały remont włącznie z piętrem. I dlatego jestem ciekawa, czy to mi wystarczy, włącznie z wykończeniem. Scian nie chce raczej przestawiać, raczej pododawać.

  9. #29

    Domyślnie

    Jak Ci się podoba to kupuj . ja chce zrobić remoncik za jakieś 30 tys , to chyba 300 - 400 może wystarczyć - najwyżej z czegoś tam w środku zrezygnujesz

  10. #30

    Domyślnie

    Beata jak Ci sie podoba i kostka i okolica, to kupuj

  11. #31

    Domyślnie kostka

    Hejka,
    Właśnie w tym tygodniu musze poszukac architekta i pokazac mu plany całego domu, niech sie wypowie co o tym sadzi. Odezwe sie jak bede podpisywac umowe przedwstepną. Kurzcze umieram ze strachu zeby nie nadziać sie na jakąś minę.
    Pozdrawiam,
    Beata

  12. #32

    Domyślnie

    Beata bedzie dobrze, glowa do gory..... trzymam kciuki

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony