dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Keraflex extra S1 czas schnięcia

    Czy ktoś stosował już taki klej? Chodzi o to że położyłem na nim płytki 60x60 i czy po 3 dniach będę mógł już postawić na nich np szafki pięć itp?. Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.533
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W karcie technicznej stoi:
    Obciążenie ruchem pieszym: po 24 godz.
    Pełne obciążenie: po 14 dniach.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak wiem czytałem, tylko że często producent podaje nad wyrost...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał allucard88 Zobacz post
    Tak wiem czytałem, tylko że często producent podaje nad wyrost...
    W takim razie testuj. Może producent sie pomylił..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    W takim razie testuj. Może producent sie pomylił..
    No to inaczej co to znaczy pełne obciążenie, ile ono wynosi 25kg na metr kwadratowy 100 kg, 200 kg?. Tego producent nie podaje.

  6. #6

    Domyślnie

    A z tego co widzę to we nawet w P9 Mapei piszę to samo o obciążeniu co w innych jego produktach.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał allucard88 Zobacz post
    Czy ktoś stosował już taki klej? Chodzi o to że położyłem na nim płytki 60x60 i czy po 3 dniach będę mógł już postawić na nich np szafki pięć itp?. Pozdrawiam.

    Szafki czyli kilkanaście kg sztuka , jak myślę . Zrób prosty test . Weź cienki śrubokręt i spróbuj go wbić w klej . Jak ci się nie uda , to możesz stawiać szafki . Czas schnięcia / wiązania , wszystkich produktów zrobionych w oparciu o cement , zależy od warunków lokalnych . Temperatura w pomieszczeniu , wilgotność , rodzaj ogrzewania , grubość warstwy , itp . Producenci w karcie technicznej nie podają twardych danych , bo nie wiedzą tego , co pisałem . Dlatego ich zalecenia są sugestią . Chronią się w ten sposób przed odpowiedzialnością za ewentualne szkody . Używam keraflexa często i jest to bardzo dobry klej .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Szafki czyli kilkanaście kg sztuka , jak myślę . Zrób prosty test . Weź cienki śrubokręt i spróbuj go wbić w klej . Jak ci się nie uda , to możesz stawiać szafki . Czas schnięcia / wiązania , wszystkich produktów zrobionych w oparciu o cement , zależy od warunków lokalnych . Temperatura w pomieszczeniu , wilgotność , rodzaj ogrzewania , grubość warstwy , itp . Producenci w karcie technicznej nie podają twardych danych , bo nie wiedzą tego , co pisałem . Dlatego ich zalecenia są sugestią . Chronią się w ten sposób przed odpowiedzialnością za ewentualne szkody . Używam keraflexa często i jest to bardzo dobry klej .
    I o taką odpowiedź mi chodziło. Na tych płytkach na razie stanie tylko piekarnik bo szafki się robią.

  9. #9

    Domyślnie

    Po 3 dniach kuchnia stoi. Nic się z płytkami nie dzieje. Podłoże to żelbet gruntowany. Tak jak pisałem wszystkie kleje Mapei mają ten sam czas schnięcia wypisany. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony