dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Montaż progu drzwi zewnętrznych

    Firma wstawiła jeden z modeli drzwi zewnetrznych kmt. Do zestawu dołączony jest próg aluminiowy, przykrecany od góry. Obecnie drzwi sa wstawione z dolna listwą montażową. Wg instrukcji, próg montuje sie na listwe montażową z przekladka drewnianymi dystansami. Jednak przy takim montażu zostaje mi szczelina pod progiem. Montażysta twierdzi, że próg montuje sie dopiero na płytki, wtedy nie bedzie szczeliny. Osobiscie wydawalo mi się, że montujemy próg, a później płytki

    W miesjcu progu mam belkę drewnianą ( dom prefabrykowany)

    W zalaczeniu zdjęcia stanu obecnego.
    Myslalem o jakieś podkladce.z twardego xps, ale nie wiem czy dobrze kombinuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Co tu kombinować z jakimiś ekstra patentami, jak masz zwykłe drzwi stalowe niewysokich lotów. Ja próg montuję od razu: na listwę bazową kładziesz drewniane klocki (są w zestawie), pianujesz lub uszczelniach w inny sposób i kładziesz na to próg, który przykręcasz śrubami z zestawu (lub własnymi) - sa w progu specjalne dziury i zaślepki.
    Podłoga i tak ma wejść pod /lub do progu. Nizej - wyżej nie powinna, bo poziom progu wyznacza skrzydło.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie mam drzwi to wiem, bardziej chodzi mi o to czym wypełnić szczelinę pod progiem (około 1-1,5 cm), sama pianka montażowa wystarczy ? Nie ma ryzyka, ze zacznie to pracować, wyginać się po czasie? Próg nie ma stabilnego podparcia po montażu na listwie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał riot Zobacz post
    Jakie mam drzwi to wiem, bardziej chodzi mi o to czym wypełnić szczelinę pod progiem (około 1-1,5 cm), sama pianka montażowa wystarczy ? Nie ma ryzyka, ze zacznie to pracować, wyginać się po czasie? Próg nie ma stabilnego podparcia po montażu na listwie
    Próg powinien być podparty. A czym innym to wypełnisz jak nie pianą? Tylko wypada ją zabezpieczyć przed wnikaniem wilgoci. Dobrze zrobiona podłoga /płytki/ skutecznie podpiera próg (ale to traktuj pomocniczo)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym najpierw dojechał glazurą pod próg, ten oparł jak prawidła ludowe radzą na dołączonych dechach i później wypianował wolną przestrzeń. Drzwi może nie są z najwyższej półki ale moim zdaniem wystarczą do prefabrykatu w zupełności. A z progiem nie kombinuj - zrób jak wszyscy i będzie dobrze.

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem. W takim razie przy plytkach w wiatrołapie wstawię płytkę pod obecną listwę montażową ( jest tam gdzies ok.2cm luzu) na to próg z przekladkami jak w instrukcji, reszta pianą.

    Namieszał mi trochę "fachowiec", stwierdzeniem, że płytki absolutnie nie mogą wejść pod próg, tylko kończyć się przed progiem. Tym bardziej, że pod progiem mam belkę drewnianą.

    Dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    Nie do końca wiem dlaczego płytki miałyby nie wchodzić pod próg. Nie przechodzą one pod progiem na zewnątrz. Wchodzą jedynie pod niego jakiś centymetr. To starczy. Resztę wypełniasz pianką. Oczywiście jak pisane było wyżej - próg trzeba podeprzeć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Oczywiście jak pisane było wyżej - próg trzeba podeprzeć.
    Może głupie pytanie,ale w jaki sposób i czym podeprzeć ten próg ? Podmurowac tego nie mogę. Jeżeli próg zamontuje na listwie montazowej pod którą jest 2 cm luzu i wypełnie to tylko pianą to czy z czasem próg pewnie zacznie pracować.

    Wiem, że pytanie śmieszne, ale chciałbym to mieć na lata.

    Z płytką pod progiem tlumaczono to tym, że w 80% bedzie na wylewce, a pod progiem na belce drewnianej konstrukcji, więc pęknie pod naciskiem progu przy użytku
    Ostatnio edytowane przez riot ; 10-01-2018 o 16:55

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Wrzuć jeszcze jakieś 1-2 zdjecia z większą perspektywą, np. z góry. Bo masz prostą sprawe, ale z braku pełnego oglądu trudno zgadnąć co będzie najlepsze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze takie zdjęcia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171129_150313-1040x780.jpg
Wyświetleń:	3606
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	404787
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171129_150429-1040x780.jpg
Wyświetleń:	2004
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	404788
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171129_150305-1040x780.jpg
Wyświetleń:	2115
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	404789

    Od strony zewnętrznej mam chwilowo zabezpieczone blachą, ale w przyszłości będzie to raczej wypełnione xps'em zrównane do grubości cokołu.
    Od środka w miejscu gdzie wystaje zółta taśma dylatacyjna kończy się wylewka. Pod całą szerokością progu wychodzi belka drewniana kostrukcyjna

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.138

    Domyślnie

    Ok. Teraz widać. Jakbym robił dla siebie:
    - pod pionowe belki ościeżnicy podkładki z twardego pcw (montażyści mają takie od szklenia) + dodatkowo pod tą listwę udającą "ślepy próg". Fabryznie przewidziane są dwie listweki drewniane które kładziesz na tej listwie a na nie próg. Jeśli listewka da się zdemontować to można ją wyrzucić i na podkładkach ustawić docelowy próg podpierając go podkładkami co 20-30cm.
    Prog w Kmt ma otwory montażowe na śruby którymi mocujesz go do podłoża - tu belki drewnianej. Całość pianujesz a podłogą /kostką/ możesz dojechać do blachy.
    Chociaż ja bym tu jeszcze wkleił folię epdm by zabezpieczyć piankę przed wodą, która będzie spływała z drzwi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Super. Wielkie dzięki za poradę.
    Poszukam podkładek

  13. #13

    Domyślnie

    Nic dodać nic ująć. Można listwę montażową zostawić i pod nią dać podkładki. Ona oprze się na podkładkach, a próg na listwie - to tak na marginesie jakby ktoś jeszcze kiedyś borykał się z podobnym problemem. Stosowanie EPDM to dobry pomysł. Może być w formie takiej "kiełbaski".

    https://sklep.soudal.pl/silikon-neut...ub-epdm-czarny

  14. #14

    Domyślnie

    odswiezam temat - mam podobny problem z progiem aluminiowym i winylami. roznica poziomow okolo 1.5cm. Co polecacie w moim przypadku? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210520_191728-small.jpg
Wyświetleń:	792
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	456624.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210520_191825-edit.jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	456625
    Ostatnio edytowane przez mario_s ; 20-05-2021 o 22:43

  15. #15

    Domyślnie

    Może jakaś drewniana podkładka w kolorze winyli pod próg? Ile skrzydło ma od winyli? Wciśniesz tam pióro od progu + podkładkę na 1,5cm?
    To jest przejście pomiędzy pomieszczeniami czy wejście z zewnątrz?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony