dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 54
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1070
  1. #981
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    A może zamiast żywołapki spróbuj martwołapkę.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #982
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jechałem ostatnio do teściowej to widziałem przejeżdżając przez wioskę jakąś jak biegła od domu do domu wzdłuż drogi... w biały dzień. Aż korciło żeby lekko skręcić...

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A może zamiast żywołapki spróbuj martwołapkę.
    A masz? Chętnie kupię

  4. #984
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał LowMan Zobacz post
    A masz? Chętnie kupię
    Łatwo przerobić, ktoś tu pisał. Jak już się złapie to rzucasz koc na klatkę , pod rurę wydechową z auta i po 5 minutach kuna martwa

  5. #985

    Domyślnie

    Skończyłem przeglądać monitoring.
    1:1 Dzisiaj nie weszła.
    Wskoczyła na balkon z trudem (bo jej jeszcze bardziej poplątałem pastucha. Chyba oberwała kilka razy, bo prawie spadła, ale w końcu dała radę wdrapać się na balkon i nawet nie obejrzała dobrze wejścia prowadzącego prosto do żywołapki, tylko czym prędzej skoczyła z 3 metrów na kostkę brukową jak najdalej od domu.
    Zobaczymy co będzie dzisiaj.

  6. #986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    @marcin225
    Panowie przeginacie. Wężem se podłącz rurę wydechową do kabiny i co? Jak już uśmiercać kunę, to kulą a nie w bestialski sposób.

  7. #987
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Akurat patent ze spalinami jest wyjątkowo humanitarny bo zwierzę po prostu zasypia i już się nie budzi.

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał LowMan Zobacz post
    Zamiast wyjść z dachu jak zwykle 21:30 +/- 15 minut przyszła 22:03 z zewnątrz. Z nocy z kolei jest nagranie jak ogląda co dla niej przygotowałem, ale się nie skusiła.
    Możesz napisać jaki masz sprzęt do tak wnikliwych obserwacji i nagrywania?
    Taka informacja może mi się przydać w przyszłości. Oby nie!

  9. #989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Akurat patent ze spalinami jest wyjątkowo humanitarny bo zwierzę po prostu zasypia i już się nie budzi.
    Powiedz to tym stu osobom które przeżyły komorę gazową
    https://tvn24.pl/polska/przezyli-kom...hwitz-ra508492

    Albo spróbuj.

  10. #990
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Albo spróbuj.
    No jakbym złapał to bym wypróbował pewno

  11. #991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Możesz napisać jaki masz sprzęt do tak wnikliwych obserwacji i nagrywania?
    Taka informacja może mi się przydać w przyszłości. Oby nie!
    Mam monitoring na kamerach IP. Mam kilka kamer (polecam HikVision). Kamery obowiązkowo co najmniej 4M piksele. Ja mam 5M (8 trochę za drogie). Do tego wszystkie kamery z doświetleniem IR (mam po 48 LED IR w każdej kamerze). Oczywiście wszystko na WiFi, bo dom kupiłem gotowy i na prucie ścian pd PoE się nie zdecydowałem, a prąd był bo do okoła domu były naświetlacze (takie lampy halogenowe z czujkami ruchu).
    Do nagrywania używam NAS Synology z ich oprogramowaniem Surveillance Station (licencja na obsługę 2 kamer jest za free, kolejne kosztują).

    Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli sensowna odległość od Wrocławia, to mogę założyć/pomóc w założeniu takiego monitoringu. Przydaje się nie tylko na kuny, ale i na inne okazje.

  12. #992

    Domyślnie

    Proszę Państwa, dzisiaj w nocy nie odważyła się nawet podjąć próby wejścia.
    Była obecna na działce, chodziła, ale nawet łap nie położyła na budynku. A na pewno nie w miejscu gdzie wchodziła.
    Czyżby jednak szokujące doznania po spotkaniu z pastuchem zapadły jej w pamięć?

    Będę obserwował dalej i dam znać.

  13. #993
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie


  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał LowMan Zobacz post
    Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli sensowna odległość od Wrocławia, to mogę założyć/pomóc w założeniu takiego monitoringu. Przydaje się nie tylko na kuny, ale i na inne okazje.
    Odległość niestety bezsensowna - podkarpackie.
    Na razie mam wyprowadzone z poddasza skrętki CAT5 200 MHz w 6 narożnikach domu - na ewentualne kamery monitoringu, ale to było raczej z myślą o monitorowaniu otoczenia domu.
    Czy możesz zrobić zdjęcie, żeby pokazać lokalizację kamer do śledzenia kuny?

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Odległość niestety bezsensowna - podkarpackie.
    Na razie mam wyprowadzone z poddasza skrętki CAT5 200 MHz w 6 narożnikach domu - na ewentualne kamery monitoringu, ale to było raczej z myślą o monitorowaniu otoczenia domu.
    Czy możesz zrobić zdjęcie, żeby pokazać lokalizację kamer do śledzenia kuny?
    Cat5? Proszę powiedz, że chociaż Cat5E albo może jednak Cat6 ?
    Cat5 to wymarła technologia. Kabla Cat5 nie widziałem w użyciu ze 20 lat.
    Na szczęście 200Mhz sugeruje że to jednak Cat5E.

    No odległość na wpadnięcie dość duża.
    Kamery są obecnie ustawione wybitnie na kunę: na drabinach, przykręcone do pergoli oraz na dachu budki na narzędzia.
    Generalnie są kilka metrów od domu na przedłużaczach, zasilacze w workach szczelnie zawinięte + powertape i dzięki WiFi wszystko śmiga.
    To nie jest ustawienie docelowe

    Kuna nic, a nic sobie nie robi z kamer. Miałem wcześniej jedną leżącą na balkonie (kamerę, nie kunę) i mam pięknie nagrania jak ją kuna obwąchuje.


    Ja ustawiając kamery kierowałem się podejrzeniami gdzie może wchodzić na budynek i gdzie może wchodzić do dachu / wychodzić z dachu.
    Przestawiałem kamery co kilka dni/nocy i w końcu znalazłem odpowiednie miejsca. Do tego przyjadą się właśnie drabiny ( z ziemi trochę za nisko i słaby widok jest), przedłużacze i WiFi.
    Ostatnio edytowane przez LowMan ; 31-05-2021 o 21:40

  16. #996

    Domyślnie

    Mały wredny $&#@*$#& znalazł sobie najwyraźniej nowe wejście.
    Tego gdzie oberwał nie ruszy. Ale widzę jak o 21:30 wychodzi ze swojego stałego miejsca. I wczoraj i dzisiaj.
    Jedną kamerę na szybko po ciemku przestawiłem, ale wygląda na to, że jutro czeka mnie ostre przestawianie i dokładne obejrzenie podbitki. Może jakąś dziurę sobie zrobiła i wchodzi teraz przez podbitkę, a nie przez dach?
    Masakra co za uparte i wredne stworzenie ...

  17. #997
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Młode rodzą się w maju, więc może to jest powód, że nie odpuszcza.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  18. #998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Jeśli urodziła to nie dawno. Jak młode porosną to poinformują o tym okolicę, wrzask będzie jak w przedszkolu po wakacjach.

  19. #999

    Domyślnie

    Młode chyba są, bo słyszałem coś jakby piszczenie dzisiaj w górnej łazience.
    Jak łaziłem dookoła domu i oglądałem podbitkę + nowe kąty na kamery (muszę w końcu ogarnąć którędy gówno wchodzi i wykluczyć jej kolejną drogę; już nie ogarniam. którędy włazi. Pastuch wszędzie jest, nie widzę miejsca na przeskok obok niego) to usłyszałem jak łazi w podbitce niedaleko tego miejsca gdzie wydawało mi się, że coś piszczy od strony łazienki.
    Tak więc chyba mam potencjalne miejsce gniazda.

  20. #1000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał LowMan Zobacz post
    Tak więc chyba mam potencjalne miejsce gniazda.
    To moze rozwiązanie od Pytajnika
    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    W dzień spała, więc nie dał jej spać, włączając muzę na maxa, kiedy domownicy wychodzili do pracy/szkoły. Po tygodniu kuna się wyprowadziła i od kilku lat spokój.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 50 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony