dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pomocy MPM DS 18kw strasznie kopci.

    Dzień dobry niedawno wymieniłem stare kopciucha na nowego MPM DS 2 18kw + zbiornik buforowy 1000litry.
    Mam z nim masakryczny problem, mianowicie węgiel ciągle klinuje się w zasypie, nie opada na ruszt, wobec czego piec nie możne uzyskać temperatury ani nagrzać bufora oraz sam wygasa, trzeba walnąć z góry parę razy łomem, żeby węgiel zszedł na ruszt, i tak co godzinę masakra jakaś.
    Kolejny problem to wściekłe kopcenie na czarno z komina, i masakryczne ilości sadzy na wymienniku oraz w kominie. Ogień cały czas jest czerwony. Obie klapki dla powietrza wtórnego mam otwarte na ile się da.
    Węgiel niesort , Ociec gada, że z kopalni Zofiówka ,mam tego węgla około 15 ton.

  2. #2

    Domyślnie

    "Kocioł typu MPM DS to urządzenie grzewcze z dolnym spalaniem paliwa stałego (węgiel). Kotły tego typu cieszą się ogromną popularnością ze względu na łatwą obsługę.
    Ich największą zaletą jest efektywne i czyste spalanie, długa stałopalność oraz oszczędność paliwa. W dwukomorowym kotle dolnego spalania, dobre paliwo zostanie spalone w najbardziej wydajny sposób i w zgodzie z ekologią. Kocioł posiada 5 klasę wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz certyfikat Ekoprojektu, dzięki czemu mamy pewność, że nie emitujemy do środowiska nadmiernej ilości szkodliwych pyłów i gazów."


  3. #3

    Domyślnie

    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...ocioł-ds-mpm/



    Tam trzeba zadać to pytanie o spalanie i inne tam takie. Mozna też zadzwonić do producenta -o ile wiem chętnie pomaga swoim klientom.


    Obiecuję , że jak zabraknie w Polsce drewna to kupię używaną pompę ciepła. -
    ta stopka może się lada chwila odbić koledze czkawką - nasi włodarze robią co mogą w tej sprawie sprzedając drewno chinom w tempie niemal amazońskim.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 20-12-2021 o 12:17

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.835

    Domyślnie

    Kopalnia Zofiówka i wszystko jasne , to oczywiste że na tym węglu będzie ci kopciło przecież to węgiel typowo koksujący typ 34 poczytaj do czego on służy , jego można spalać w kotłach górnego spalania ale w dolniaku nie da rady , jedyną sensowną radą aby spalić to co masz i nigdy więcej go nie kupować to mieszanie go 1/1 z drewnem bo to węgiel gazowy a nie płomienny , ty powinieneś mieć węgiel płomienny typ 31 np kopalnia Chwałowice lub Piast coś w tym stylu . łopata węgla drewno węgiel drewno węgiel drewno tak długo aż to spalisz , powietrze wtórne na węglu nie musi być na maxa otwarte tylko ledwo co .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...ocioł-ds-mpm/



    Tam trzeba zadać to pytanie o spalanie i inne tam takie. Mozna też zadzwonić do producenta -o ile wiem chętnie pomaga swoim klientom.


    Obiecuję , że jak zabraknie w Polsce drewna to kupię używaną pompę ciepła. -
    ta stopka może się lada chwila odbić koledze czkawką - nasi włodarze robią co mogą w tej sprawie sprzedając drewno chinom w tempie niemal amazońskim.
    Chińczyki łykają co ładniejsze. Opału w Polsce nigdy nie braknie.

  6. #6

    Domyślnie

    @HubertSt za nim przejdę do sedna muszę mieć pewność czy już wiesz o tym : Wybuch z pieca czyli jak sie pali w piecu https://www.youtube.com/watch?v=XDLMV6_M2O0, bo tak jak napisałeś o tym, to jeśli nie spotkało to jeszcze Ciebie, to może Cię to spotkać jeśli będziesz dalej tak robić – NIGDY NIE RÓB TEGO NA LINII OGNIA – jeśli musisz, to stój z boku!!!

    Wracając do sedna – problem z którym się zwracasz, to tylko jest problem dla Ciebie, bo jak dla nas, to tylko ukazanie Ci sposobu by się tego problemu pozbył i tak :
    1.)Jak już o tym przeczytałeś – przekładaniec z drewna.
    2.)Mieszanie tego węgla z kostką z drewna.
    3.)Mieszanie tego węgla ze zrembką.
    4.)Mieszanie tego węgla z trocinami.
    5.)Mieszanka tego węgla z pelletem.
    6.)Mieszanka tego węgla z węglem płomiennym tylko bacz by za dużo popiołu nie było z niego.
    7.)Mieszanie węgla z wapnem hydratyzowanym ale o tym to tylko czytałem, więc gwarancji nie daję.
    Teraz dalej proporcje sam sobie musisz dobrać na podstawie doświadczeń własnych a jak już to opanujesz i dalej jeszcze będziesz miał z tym problemy np. ze spalaniem dymu, to wal śmiało i nie zapomnij przypadkiem o napisaniu o sukcesach i ewentualnych porażkach tego tak by my i inni pożytek z tego mieli!!!

    Co cesarskie Cesarzowi dano a teraz : Czy wy zawsze musicie w każdym temacie gadać po za tematem.
    Jest problem i trzeba go rozwiązać a dopiero później jak temat jest wyczerpany gadać, by temat zaorać a jeśli już musicie, to na początku w temacie a na zakończenie po za tematem gadać. Ci co tego nie pojmują i nic do powiedzenia w temacie nie mają, to niech se piszą na forum gospodyń wiejskich lub forum kółka różańcowego lub gdzie se uważają ale nie w takich tematach jak ten i tutaj!!!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.310

    Domyślnie

    Cytat Napisał HubertSt Zobacz post
    Mam z nim masakryczny problem
    Proszę zrobić zdjęcie pustej komory spalania (rusztu) z poziomu drzwiczek załadowczych oraz palnika. Kocioł z ręcznym załadunkiem na dodatek zgazowujący jest urządzeniem wymagającym dobitnie obnażającym niechlujną i niewłaściwą obsługę.

    PS.
    Jeśli opał wisi nad wlotem do palnika nic dziwnego że kopci i ogień ma kolor czerwony. Można by było sprawdzić czy wyczystki boczne są dobrze założone a powietrze wtórne nie ucieka prosto do komina omijając tym samym palnik.
    Regulamin forum

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.310

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    "Kocioł typu MPM DS to urządzenie grzewcze
    A ty człowieku umiesz palić w piecu - możesz coś doradzić?. Co miała znaczyć twoja odpowiedz oprócz tarzania się w swoich odchodach.
    Regulamin forum

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.310

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ci co tego nie pojmują i nic do powiedzenia w temacie nie mają, to niech se piszą na forum gospodyń wiejskich lub forum kółka różańcowego lub gdzie se uważają ale nie w takich tematach jak ten i tutaj!!!
    Z tym kółkiem różańcowym to przegiąłeś w moich oczach choć dalsza część wypowiedzi jak najbardziej trafna.
    Regulamin forum

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.835

    Domyślnie

    Autor tematu olał temat więc szkoda tłuc .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Autor tematu olał temat więc szkoda tłuc .
    Też tego zdania jestem – PANY – ORAĆ - już można.

    Po mimo tego, że spokoju mi to nie daje – Nooo na co i po co oraz do czego jest to potrzebne : @DUNIA.MD „Proszę zrobić zdjęcie pustej komory spalania (rusztu) z poziomu drzwiczek załadowczych oraz palnika.” skoro @HubertSt jasno swój problem opisał i jasne wyjaśnienie przyczyny otrzymał oraz proste sposoby jak problemu się pozbyć.

    @DUNIA.MD – co do reszty komentować już tego nie będę jak i pisać co jest przegięciem w moich oczach ale gdybyś był łaskaw wyjaśnić lub nakreślić co na myśli miałeś prosząc o to co zacytowałem – to rad i wdzięczny będę a tym samym już nie będę się odwoływał do tego czego jak zaznaczyłem komentować nie chce, bo akurat to jak raz pasuje na forum kółka różańcowego.

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli to jakiś niesort, to pewnie duże kawałki i dlatego nie spada samoczynnie, klinuje się.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony