dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wybór ogrzewania w starym domu

    Cześć,

    właśnie dokonałem zakupu starego niemieckiego domu i zaczynam od wyboru ogrzewania.
    Dom stary (1909r) 100m2 dół 100m poddasze do zaadaptowania, będzie ocieplony. W domu mam 2 stare kominy. Brak dostępu do gazu.

    Moim marzeniem jest mieć kominek na drewno + system rozprowadzenia ciepłego powietrza, jednak nie wiem jak to się ma do obecnych przepisów. Dodatkowo będę montować klimatyzację, którą chciałbym się dogrzewać.

    Czy to dobry pomysł? Czy lepiej skusić się na piec na pellet + podłogówkę? Będę wdzięczny za każdą rozsądną sugestię.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    747

    Domyślnie

    Sprawdź, czy przypadkiem konserwator zabytków nie trzyma łapy na budynku.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.043
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Możesz też sprawdzić uchwałę smogową dla swojego województwa. Czym teraz ogrzewany jest budynek? Jeśli nieefektywnym źródłem na paliwo stałe, to możesz pomyśleć o programie Czyste Powietrze, który pomoże też przy termomodernizacji budynku.

    Zachęcam Cię do złożenia u nas zapytania ofertowego! Nasi specjaliści przygotują propozycję i wycenę systemu grzewczego specjalnie dla Twojego domu. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! Nasze firmy partnerskie możesz też znaleźć w Sieci Sprzedaży. Wystarczy wpisać kod pocztowy lub adres.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.505

    Domyślnie

    Powinieneś jak najlepiej ocieplić dom. Jeśli udało by się choć trochę zbliżyć do WT 2021 to byłby sukces. Reszta pójdzie "jak z płatka"...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #5

    Domyślnie

    Budynek nie jest pod ochroną zabytków - sprawdzałem.
    W budynku istnieje jedynie stary piec kaflowy.

    Na pewno będę izolować budynek, ale to osobny temat.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał _eddy Zobacz post

    Na pewno będę izolować budynek, ale to osobny temat.
    Ocieplenie budynku i wynikajacy z niego dobór ogrzewania to nie osobne tematy. Trzeba to traktowac jako całosc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony