dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ssolek Zobacz post
    Witam. Czy masz może namiary na twojego instalatora? Potrzebuję kogoś ktoś zna się na rzeczy.. posiadam pompę atlantic excelia trio 14kw i cały czas włącza się grzałka na cwu nawet w dodatnich temp .zew. dziwne to jest ale prawdziwe
    Która grzałka się włącza? Ta w zasobniku CWU czy hudrobox-ie?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ssolek Zobacz post
    Witam. Czy masz może namiary na twojego instalatora? Potrzebuję kogoś ktoś zna się na rzeczy.. posiadam pompę atlantic excelia trio 14kw i cały czas włącza się grzałka na cwu nawet w dodatnich temp .zew. dziwne to jest ale prawdziwe
    Legionella - do jej wybicia PC potrzebuje grzałki - sprawdzić w ustawieniach jak często się włącza.
    Temperatura podgrzewania CWU - do jakiej temp PC podgrzewa wodę w trybie normalnym (bez Legionelli)? Z tego co pamiętam zakres jest do 65stC (chyba że Tri jest inaczej) a PC podgrzewa bez grzałki do 55stC.

    Jest też możliwość (a przynajmniej być powinna) wyłączenia grzałki bezpiecznikiem, tyle że nie po to on jest.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 23-12-2021 o 07:33
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ssolek

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Aleksandrów lodzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    9

    Domyślnie

    Legionella raz w tygodniu jest ustawiona ..zawsze w każdy poniedziałek o 1 w nocy na 65 stopni. Więc raz w tygodniu wiem że cały ten proces wygrzewania legioneli musi być użyta grzałka elektr c.w.u. ...temp zadana c.w.u. to 50stopni... na wskazaniach w historii zuzyci .. na dobę około 20/30 kWh idzie na c.w.u... cyrkulacja chodzi ma timerze 6 rano rusza i do 23 godz chodzi.. więc 7 godz na dobrze cyrkulacja nie chodzi..

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ssolek

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Aleksandrów lodzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    9

    Domyślnie

    Tego nie wiem która grzałka się włącza.. widzę na wyświetlaczu przy c.w.u ze świeci się znaczek pioruna bardzo często mimo ze jest np na plusie temp zew. A jak wchodzę w menu w stan systemu to generator czyli te wiatraki w jednostce zewnętrznej. Pracują np na 16% mocy..lub 24%..podaje teraz przykład..... a przy ogrzewaniu wiatraczek się świecie.. więc pompa daje ciepło na ogrzewanie z termodynamiki..a na c.w.u z grzałki.. nie rozumiem tego urządzenia... zawsze myślałem że pompa ciepła używa grzałki jak nie daje rady na termodynamice... lub jest duży minus na zew.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ssolek Zobacz post
    Tego nie wiem która grzałka się włącza.. widzę na wyświetlaczu przy c.w.u ze świeci się znaczek pioruna bardzo często mimo ze jest np na plusie temp zew. A jak wchodzę w menu w stan systemu to generator czyli te wiatraki w jednostce zewnętrznej. Pracują np na 16% mocy..lub 24%..podaje teraz przykład..... a przy ogrzewaniu wiatraczek się świecie.. więc pompa daje ciepło na ogrzewanie z termodynamiki..a na c.w.u z grzałki.. nie rozumiem tego urządzenia... zawsze myślałem że pompa ciepła używa grzałki jak nie daje rady na termodynamice... lub jest duży minus na zew.
    Co masz w liniach 5060 i 5061?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ssolek

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Aleksandrów lodzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie mam zielonego pojęcia..linie 5060 i 5061..gdzie i jak to sprawdzić?

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ssolek

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Aleksandrów lodzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzisiaj np. Mam -4 zew temp. I na raz świeci się piorun czyli grzałka przy cwu..oraz wiatraczek przy ogrzewaniu... gdy ikonka wiatraczka zgaśnie przy ogrzewaniu to piorun przy cwu nadal się świeci póki nie osiągnie woda 50st. Bo taka temp jest zadana

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.943

    Domyślnie

    Obniż temp. grzania wody w zasobniku CWU np do 46stC i zobacz czy też będzie grzałka chodzić.
    PC nie powinna jednocześnie zasilać CO i CWU....chyba że masz PC na R32 i jakąś nowość w tym temacie,
    Mój instalator wspominał, że coś było poknocone ze sterowaniem w nowych pompach i sporo czasu rozkminiał temat.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 27-12-2021 o 23:42
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ssolek Zobacz post
    Nie mam zielonego pojęcia..linie 5060 i 5061..gdzie i jak to sprawdzić?
    Oczywiście w Menu pompy. Nie wiem czy masz taki sam układ jak u mnie bo moja PC jest sprzed 9 lat. U mnie dostęp do tych linii jest z od poziomu "specjalista".
    Naciskasz OK, puszczasz. Naciskasz "i" ma 3 sekundy. wybierasz (pokrętłem) "specjalista" i potwierdzasz OK. Wybierasz "zasobnik CWU" i potwierdzasz. Teraz masz podgląd na podane linie.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    chyba że masz PC na R32 i jakąś nowość w tym temacie,
    Chyba nie ma TRI na R32?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.943

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Chyba nie ma TRI na R32?
    No właśnie. A skoro tak, to jak jest u Ciebie ( bo również masz Excelię) grzeje ,lub pokazuje że to robi ,jednocześnie CO i CWU ? Chyba że ja nie zrozumiałem opisu kolegi Ssolek.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 28-12-2021 o 20:28
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #52

    Domyślnie

    Jeśli to pomoże, to moja Extensa AI 10kW na R32 w trakcie grzania CWU nie grzeje CO.
    Podejrzewam więc, że nawet gdyby tri były z czynnikiem R32 byłoby podobnie.

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ssolek

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Aleksandrów lodzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    9

    Domyślnie

    U mnie bardzo często wyswietla się ikonka wiatraka przy podgrzewaniu CO i ikonka grzałki piorunek przy c.w.u w jednym czasie..

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ssolek

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Aleksandrów lodzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie ma tego u mnie niestety . Wtrybie instalator również

  15. #55
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ssolek

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Aleksandrów lodzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    9

    Domyślnie

    Obniżenie temp w zasobniku cwu nic nie da bo grzałka włącza się wtedy kiedy temperatura cwu spadnie poniżej zadanej temp..cwu.. to działa poprawnie . Tylko czemu włącza się grzałka do zagrzania zadanej temperatury a nie sama pompa jako pompa ..o to w tym chodzi że ciepło ma dawać nie grzałka elektryczna a pompa ciepła

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ssolek

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Aleksandrów lodzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    9

    Domyślnie

    A powiedz mi co na tych liniach o których piszesz powinno być? Może u mnie to pod inna nazwa jest lub jakiś symbol czy cos

  17. #57

    Domyślnie

    Tu możesz pobrać instrukcję, na której się opieram:

    https://tiny.pl/rsxsb
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony