dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie Jaka taryfa do PV w tauron- dane że zużycia

    Cześć,
    Niedługo zakładają mi fotowoltaike 9.9kw.
    Moje roczne zużycie to blisko 11000 kw z czego, 10tys w taryfie taniej i po niecałe 500 w dwóch pozostałych.
    Wysokie zużycie w najtańszej taryfie to głównie pompa ciepła w miesiącach zimowych.
    Zakładam że PV rocznie wyprodukuje 9000kw.
    Myślicie, że zostać w g13 czy może przejść na inną taryfę?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli instalację będziesz miał na południe i pod optymalnym kątem 30-40 stopni to spokojnie wyprodukujesz powyżej 10000 kWh. Z tego załóżmy że auto konsumpcja wyniesie 35 % czyli 3500 kWh . Z pozostałych 6500 kWh oddasz 20% czyli pozostanie Ci 5200 kWh + 3500 kWh = 8700. Czyli masz rację może z paneli Ci wyjść ostatecznie 9000 kWh. Zatem 2000 pozostanie Ci dopłacić. W taryfie G13 Tauron rozlicza procentowo zużycie . Czyli wychodzi że 90 % masz w taniej i po 5 % w pozostałych (aż mi się nie chce wierzyć że aż tak mało korzystasz w pozostałych taryfach ale ok )
    1800 x 0,43 gr + 100 x 0,75 gr + 100 x 1,19 = 774 +75 + 119 = 968 zł W taryfie G11 : 2000 x 0,75 = 1500 zł Czyli w taryfie G13 masz 532zł oszczędności.
    To są przybliżone dane bo umowy na prąd mogą się nieco różnić.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja robiłem podobne obliczenia i też zostałbym w G13
    Nawet rozważałem przejście z G12w na G13, ale wg aktualnego cennika spowodowałoby to podwyżkę ceny w najtańszej strefie, więc dałem sobie spokój na razie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony