dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    matrix266

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Kod pocztowy
    33-230
    Posty
    3

    Domyślnie Jak dobrze zaplanować ułożenie płytek w łazience

    Witam mam układać płytki 40 x40 w łazience na podłodze ale z racji wielkości ich w stosunku do rozmiarów łazienki mam problem z zaplanowaniem układania. Jak wchodzę do łazienki, to na wprost jest wanna na jednej z dłuższej ścian a cała łazienka jest w prostokącie. Mam wokół wanny zrobić dekodery ozdobne gdzieś 10cm a wtedy muszę pierwszy rząd płytkę od ściany przeciwnej od wejścia uciąć ponieważ się nie zmieszczą całe. Jest problem ponieważ jak tak zrobię, to za wanną na szerokości tak wyjdzie, że będę musiał ciąć dwie płytki- zostanie 7 cm szpary. Jeśli bym poszerzył dekodery na 20, to wtedy było by ok i by się rozłożyło na dwie płytki ponieważ bym uciął jej adekwatnie więcej od skrajnych ścian ale takiego dekodera nie chce.

    Nie jestem płytkarzem umiem co nie co a robię, to w łazience w której nie musi być fachowo zrobione ale mimo, to chciałbym, to zrobić dobrze. Jak ktoś nie rozumie, to będę się starał w miarę możliwości lepiej tłumaczyć.

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba dekory, a nie dekodery.

    Jak łazienka ma przysłowiowe 1,6x1,6m to na cholerę komu dekory? Weź to oddaj i zrób jednobarwną podłogę.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    matrix266

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Kod pocztowy
    33-230
    Posty
    3

    Domyślnie

    Sorki z płytek, które są innego koloru ma wyjść obramowanie wanny a nie dekory. Natomiast już wiem jaki jest błąd myśleniowy, trzeba zacząć od końca łazienki gdzie jest cała szerokość od ściany do ściany docinać dwie płytki po skrajnych po przeciwnych ścianach a potem ostatnią przed wanną innego koloru i ile będzie wystawała druga płytka za wanne a będzoe 20cm wystawała taka będzie grubość paska i tyle jak wyjdzie i tyle nie da się tego ustalić jedynie zmierzyć do danego rozmiaru płytek. Błąd podstawowy, że chciałem układać płytki od drzwi w kierunku wanny zamiast całkiem od drugiego końca i wtedy wyjdzie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Wszelkie nierównoległe ściany czy skosy maskuje się układaniem płytek w karo. Pracochłonne i dla niewprawnego oka w pierwszym spojrzeniu ukryje mankamenty pomieszczenia. Drugi uważny rzut okiem i wszystko zauważysz.

  5. #5

    Domyślnie

    Zrób posadzkę z żywicy lub mikrocementu i po kłopocie .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony