dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Współczynnik przenikania ciepła paneli laminowanych

    Dzień dobry,

    pytanie o współczynnik przewodzenia ciepła R (m² K/W) paneli laminowanych Swiss Krono. Na stronie producenta znalazłem tabelę, z której wynika, że opór cieplny jest zależny od grubości panela.

    https://www.swisskrono.pl/poradnik/p...li-podlogowych

    Zatem przy panelu 8 mm ten opór wynosi 0,066 m2 K/W. Natomiast na opakowaniu paneli o grubości 8 mm, które wybrałem widnieje symbol R < 0,15 (m2*K)W. Co więcej na wszystkich panelach Swiss Krono, które oglądałem widniał ten symbol.

    Tym samym chciałbym zapytać jak to wygląda w rzeczywistości. Czy można założyć, że współczynnik paneli o grubości 8 mm wynosi 0,066 m2 K/W? Jeśli tak to dlaczego na opakowaniach widnieje symbol symbol R < 0,15 (m2*K)W.

  2. #2

    Domyślnie

    Na stronie która wymieniłeś widnieje zapis:
    Wszystkie panele SWISS KRONO nadają się do pomieszczeń, w których stosuje się ogrzewanie podłogowe (zarówno wodne jak i elektryczne, a także maty grzewcze na podczerwień). Producenci systemów grzewczych dopuszczają okładziny podłogowe z maksymalnym oporem cieplnym do 0,15 m2*K/W.

    R < 0,15 to to samo co do 0,15, a że każda grubość paneli będzie się charakteryzować innym oporem to tak natura rzeczy R = d/λ
    d grubość m
    λ wspoł. przewodzenia ciepła W/mK

    Dlaczego tak piszą na opakowaniach kto wie może maj jedna wkładkę dla wszystkich paneli (taniej w produkcji)
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 07-04-2022 o 20:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony