dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 27
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 527
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Wprowadzono reglamentację węgla, a teraz będzie proces "spekulantów"
    Komuna wróciła już na dobre?
    Policja musi też ustalić jak to możliwe, że szajka mogła w niedługim czasie kupić kilkaset ton opału poprzez stronę PGG. Onet wielokrotnie opisywał bowiem historię zwykłych Polaków, którzy narzekają, że strona ta jest tak niewydolna, że nie mogą na niej kupić ani jednej tony węgla, choć "polują" na niego od kilku miesięcy niemal codziennie.
    https://wiadomosci.onet.pl/slask/kat...ne-pgg/01k96h3
    Tak jak można się było domyśleć Tylko że za komuny kolejki były rzeczywiste i każde wejście bez kolejki kończyło się interwencją ludzi. Tu mamy kolejki wirtualne więc normalny człowiek nie mają szans kupić węgla.
    Notujemy próby licznych włamań na serwery sprzedażowe w trakcie sesji, czy usiłowania automatycznych zakupów przy pomocy botów zakupowych. Wszystkie takie próby są skutecznie blokowane, ponieważ wdrożyliśmy wiele nowoczesnych zabezpieczeń informatycznych, w tym opartych na mechanizmach sztucznej inteligencji, aby wyłowić wszelkie podejrzane zachowania. Potrafimy odfiltrować i w porę zneutralizować ryzyka. Informacje i wnioski kierujemy do organów ścigania — przekazał Tomasz Rogala, prezes PGG.
    A jednak można złamać zabezpieczenia i kupować. Ja jeszcze woziłbym na wariograf tego informatyka lub firmę zarządzającą tym sklepem bo na bank oni również maczali palce w tym procederze.
    Regulamin forum

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Tak jak można się było domyśleć (...) A jednak można złamać zabezpieczenia i kupować. Ja jeszcze woziłbym na wariograf tego informatyka lub firmę zarządzającą tym sklepem bo na bank oni również maczali palce w tym procederze.
    Tekst Onetu : "Sprzedaż węgla przez internet pełna patologii.” https://wiadomosci.onet.pl/krakow/ta...ednicy/vbm9lmx
    Jak się wczytasz w teksty o tym i na uwadze mieć będziesz to o czym tu do tej pory powiedziane zostało, to prawidłowe wnioski z tego same na światło dzienne wyjdą – w czym „das boot” będzie wytłumaczeniem i uzasadnieniem tego jak raz ale dla ciemnoty.
    Ot po prostu – do czynienia mamy z kolejną aferą węglową, której obrazu raczej nie poznamy z uwagi na urzędy i osoby w niej uczestniczące oraz w ten proceder zaangażowane – które w świetle tego wszystkiego – przyznać by się musiały do tego, że działając w z góry powziętym zamiarze – kłamały na rzecz czerpania nielegalnych zysków z tego.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    ... Ja jeszcze woziłbym na wariograf tego informatyka lub firmę zarządzającą tym sklepem bo na bank oni również maczali palce w tym procederze.
    I jeszcze dać im wszystkim czapę, jak dla Wawrzyckiego...

    Przeraża mnie poziom intelektualny pisiorów...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #104
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Może lepiej się nie wczytywać w Onet. Tu masz "reportaż" z kolejki po węgiel. Jak się okazuje, 99% to osobówki. Onet jest taaaaki rzetelny

    https://wiadomosci.onet.pl/poznan/ki...-wideo/74cjxwm
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Przeraża mnie poziom intelektualny pisiorów...
    A mnie „moskali” z pejsami i wąsikiem pod nosem do tego. Kogo jak kogo i gdzie jak gdzie ale w Kaliningradzie wszyscy raczej z tego stanu rzeczy cieszyć się winni, więc nie pojmuję goryczy twojej.
    W końcu masz swój ukochany stan w którym węglem kopcić ci nie będą ale w zamian chrustem+ zagazowanym zostać możesz, więc na co czekasz czy już może z Portugalii piszesz.

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.831

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    I jeszcze dać im wszystkim czapę, jak dla Wawrzyckiego...

    Przeraża mnie poziom intelektualny pisiorów...
    Pisiory nie pisiory lubisz być dymany ???? wytłumacz jak ta firma co na cudzych adresach kupowała ten węgiel mogła kupić kilkaset ton węgla a normalny człowieczek nie jest w stanie nawet do koszyka włożyć towaru a co dopiero kupić , winne pisiory pełowce tuski i inne , tylko jednego w tej ciasnej główce jeden z drugim nie potrafi pojąć że tak ma być celowo wdrażana jest drożyzna i nie w PL tylko całym świecie , niektóry młotkiem można tłumaczyć a zaskoczy rok po fakcie .

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    (...) a co do gałęziówki jak ja miałbym brać to wynająłbym sobie spalinowy rębak i w lesie zrobił na gotowca a nie dupcył się z tym w domu piłami siekierami i innymi paskudztwami .
    Na rzecz tego, to stanowi, że będąc „chłopakiem” ze Śląska który bladego pojęcia nie ma co się dzieje na Śląsku z węglem i jak sprawa z tym wygląda – to rzecz jasna i normalna przecież ale z takimi, to przesadzasz strasznie :
    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    (...) tylko jednego w tej ciasnej główce jeden z drugim nie potrafi pojąć że tak ma być celowo wdrażana jest drożyzna i nie w PL tylko całym świecie , niektóry młotkiem można tłumaczyć a zaskoczy rok po fakcie .
    Co w tym, że możesz mieć rację – na co i do choroby ciężkiej to komu skoro ma swe oczy i możność postrzegania oraz co to za argument, że jak na zachodzie żyje się gorzej, to u nas musi być i jest bieda.
    Co w taki sposób chcesz usprawiedliwić i uzasadnić oraz do czego chcesz i kogo przekonać.

    Miast narzekać sobie – lepiej napisz coś "młodemu" wykombinował za ogrzewanie w chacie.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Pisiory nie pisiory lubisz być dymany ???? wytłumacz jak ta firma co na cudzych adresach kupowała ten węgiel mogła kupić kilkaset ton węgla a normalny człowieczek nie jest w stanie nawet do koszyka włożyć towaru a co dopiero kupić , winne pisiory pełowce tuski i inne , tylko jednego w tej ciasnej główce jeden z drugim nie potrafi pojąć że tak ma być celowo wdrażana jest drożyzna i nie w PL tylko całym świecie , niektóry młotkiem można tłumaczyć a zaskoczy rok po fakcie .
    Jasne wszyscy winni poza Twoim PIS.

  9. #109

    Domyślnie

    Polacy rzucili się na pompy ciepła. "Drożeją 10 proc. miesięcznie"
    https://www.money.pl/gospodarka/pola...21939008a.html

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Polacy rzucili się na pompy ciepła. "Drożeją 10 proc. miesięcznie"
    https://www.money.pl/gospodarka/pola...21939008a.html
    To się nazywa owczy pęd i głupota. Na dodatek nic to nie da bo pc lekko skonsumuje 5-7MWh/rok to licząc w taryfie G11 (bo łosie nie korzystają z G12(w) bo to zbyć ciężkie aby ogarnąć, to wychodzi po 86gr za 1 KWh czyli ok 6200 NIe wiem czy to jest warte przepłacania za montaż pc . Może taniej jest po prostu docieplić to co sie da i nie ogzrewac nieużywanych pomieszczeń oraz zoptymalizować temperaturę i to się może jakoś opłacić.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A mnie „moskali” z pejsami i wąsikiem pod nosem do tego....
    Jesteś dumny z bycia naziolem?

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ... pc lekko skonsumuje 5-7MWh/rok to licząc w taryfie G11 (bo łosie nie korzystają z G12(w) bo to zbyć ciężkie aby ogarnąć, to wychodzi po 86gr za 1 KWh czyli ok 6200 ....
    7MWh? Toć nawet przy PCPW to jakieś 20000kWH
    Jaki dom zużywa tyle energii? Chyba kryty strzechą
    No i EE w G11 to aktualnie koszt 77gr/kWh w moich rejonach (lub ok. 35/85 w G12).

    Czyli, żeby nie być gołosłownym, koszt roczny wynióśłby (u mnie) ok. 2800PLN, a to nie są jakieś duże koszta.
    Oczywiście oddzielna kwestia pozostaje fakt, że teraz jest bardzo zły czas na inwestycję w PC - potężna inflacja plus 'moda" na PC spowodowały kosmiczny wzrost cen.
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 22-06-2022 o 09:07
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.831

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Na rzecz tego, to stanowi, że będąc „chłopakiem” ze Śląska który bladego pojęcia nie ma co się dzieje na Śląsku z węglem i jak sprawa z tym wygląda – to rzecz jasna i normalna przecież ale z takimi, to przesadzasz strasznie : Co w tym, że możesz mieć rację – na co i do choroby ciężkiej to komu skoro ma swe oczy i możność postrzegania oraz co to za argument, że jak na zachodzie żyje się gorzej, to u nas musi być i jest bieda.
    Co w taki sposób chcesz usprawiedliwić i uzasadnić oraz do czego chcesz i kogo przekonać.

    Miast narzekać sobie – lepiej napisz coś "młodemu" wykombinował za ogrzewanie w chacie.
    Swiat jest umówiony na nowy powiedzmy ład finansowy niech to tak nazwiemy i teraz przez kilka lat będą nami poniewierać biednieć co zresztą już się dzieje początek to był tzw covid a końcem będzie rok ok 2060 gdzie zniknie całkowicie własność prywatna ot taki komunizm z tym że szaraczki stracą wszystko już niedługo więc dowalaja a to półprzewodniki a to gaz a to nawozy a to wojenki itp itd
    co do młodego to będziemy klecić pompę ciepła z klimatyzatora , mam dwa piece jeden podajnikowy 10kw drugi MPM-10kw ale ani myślę ich tam podłączać i chyba obydwa sprzedam ,

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.831

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Jasne wszyscy winni poza Twoim PIS.
    Ty działasz w branży węglowej ? handlujesz nim ? bo jakoś dziwnie bronisz cwaniaków .

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.831

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To się nazywa owczy pęd i głupota. Na dodatek nic to nie da bo pc lekko skonsumuje 5-7MWh/rok to licząc w taryfie G11 (bo łosie nie korzystają z G12(w) bo to zbyć ciężkie aby ogarnąć, to wychodzi po 86gr za 1 KWh czyli ok 6200 NIe wiem czy to jest warte przepłacania za montaż pc . Może taniej jest po prostu docieplić to co sie da i nie ogzrewac nieużywanych pomieszczeń oraz zoptymalizować temperaturę i to się może jakoś opłacić.
    Jeśli mogę nieśmiało to podpowiem ci dlaczego nie korzystają z taryfy G12 czy G12w ano dlatego że 95 proc pomp ciepła to pompy powietrzne a powietrzne nocą mają niski COP bo z zasady noc jest mroźna przynajmniej teoretycznie , idealne byłoby mieć pompę gruntową wtedy tak to miałoby sens .

  15. #115

    Domyślnie

    Powód jest jeszcze inny.
    Nawet przy OP (nie mówiąc już o grzejnikach) komfort jest największy gdy są najmniejsze wahania temperatury, a to można osiągnąć przy ciągłej pracy pompy, a nie kilka godzin pracy i "pompowanie" podłogi (noc) a potem kilka godzin przerwy (dzień).
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    I jeszcze dać im wszystkim czapę, jak dla Wawrzyckiego...
    Przeraża mnie poziom intelektualny pisiorów...
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jesteś dumny z bycia naziolem?
    Cyganka wie wszystko i tylko do cyganki wszystkiego się dowiesz - na Ukrainie też przecież nazi mordują - nie bacząc na nic - przy tym czy dziecko lub czy jeszcze w łonie matki.

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Pisiory nie pisiory lubisz być dymany ???? wytłumacz jak ta firma co na cudzych adresach kupowała ten węgiel mogła kupić kilkaset ton węgla a normalny człowieczek nie jest w stanie nawet do koszyka włożyć towaru

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Z nudów przedwczoraj siedziałem na tym sklepie i wrzuciłem do koszyka 5 ton retopala
    Wiemy, wiemy, covid był celowy, teraz będzie celowa drożyzna. Czy to też robota Gatesa ?
    ))
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jesteś dumny z bycia naziolem?



    7MWh? Toć nawet przy PCPW to jakieś 20000kWH
    Jaki dom zużywa tyle energii? Chyba kryty strzechą
    No i EE w G11 to aktualnie koszt 77gr/kWh w moich rejonach (lub ok. 35/85 w G12).

    Czyli, żeby nie być gołosłownym, koszt roczny wynióśłby (u mnie) ok. 2800PLN, a to nie są jakieś duże koszta.
    Oczywiście oddzielna kwestia pozostaje fakt, że teraz jest bardzo zły czas na inwestycję w PC - potężna inflacja plus 'moda" na PC spowodowały kosmiczny wzrost cen.
    7000 kwh-7MWh = to całkowite zużycie w moim domu na wszelkie cele. 20 000 kwh to dopiero szałas i to chyba dziurawy. Ogrzewam dom elektrycznie oraz klimatyzatorem i to on wykonuje główną pracę więc może kolejność powinna być odwrotna. Do cwu mam oddzielną pompę ciepła powietrzną. Na cele bytowe i cwu idzie rocznie ok 2280 kwh reszta to ogrzewanie w zeszłym roku całkowite zużycie wyszło dokładnie 6239 kwh . te dodane przeze mnie 7000 to taki max

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    ... mam dwa piece jeden podajnikowy 10kw drugi MPM-10kw ale ani myślę ich tam podłączać i chyba obydwa sprzedam ,
    A to ciekawe w tak trudnych i nie pewnych czasach – no chyba, że miejsca na przechowanie tego nie masz.
    Krzysztof Bosak WZYWA do pilnej debaty nt. RYNKU WĘGLA w Polsce! https://www.youtube.com/watch?v=Yev7eRCJ1Vg. W tym – rzeczą to nie jest nową, bo wszak już brać się zaczęli za kopalnie z których wydobywa się węgiel koksowniczy do wytopu stali – po mimo tego, że „UE daje” jest za utrzymaniem takich kopalń i wydobyciem węgla takiego.

    A tak przy okazji PC słowo jeszcze – do tej pory PC na każdą okazję dobre było a teraz podnosicie głosy, że w dniu dzisiejszym zakładanie PC uzasadnienia swojego nie ma – tak źle i tak niedobrze.
    Zupełnie jak radzili do tej pory by budować domy bez kominów lub że kominek czy piec na wypadek „W” to obłęd jakiś.

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.831

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wiemy, wiemy, covid był celowy, teraz będzie celowa drożyzna. Czy to też robota Gatesa ?
    ))
    Jemu i jemu podobnych tyle chyba sam zauważyłeś , przyjrzyj się światowemu forum ekonomicznemu a zwłaszcza jego szefowi i stworzycielu potem poczytaj na jego temat a coś ci się być może ciutkę wyjaśni . a co do covid to chyba nawet ty zauważyłeś że tam jest 5 procent medycyny (szemranej) a 95 procent polityki .

Strona 6 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony