dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 132
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.531
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Za odpowiedź – serdeczne dzięki.
    No widzisz - w niezamierzony sposób coś jednak się udało – nie wiem jak inni ale ja walor zyskałem – niech który i jaki teraz mi się nawinie.
    Ty wolałes mnie wysłac do lekarza (ze specjalnoscia psychiatra jak mniemam), zamiast zapytac. Inni wyzywali, nie brakowało wulgaryzmów, Ty podszedłes mnie z innej strony, kreatywnosc zawsze wskazana, tylko tu akurat nie ten kierunek.

  2. #102

    Domyślnie

    uFFF
    Jest konsensus czy jak to tam zwać. Ważne że mamy jakąś wreszcie informację dla tych którzy stoją przed wyborem pomiędzy prezydentem premierem i jego ministrem Jeden kazał -zęby zaciskać drugi domy ocieplać a trzeci proponuje mniej jeść. Wygląda na to że wystarczy premiera posłuchać a na jedzenie i tak zabraknie i zęby się same zacisną. Szkoda tylko że nie na szyi któregoś z tych bezwartościowych rozumnych inaczej. Warto właśnie zwrócić uwagę na to co kolega samsu - stare domy upakowane w styropian z nowymi oknami pocą sie wewnątrz niemiłosiernie i często skutkiem tego jest grzyb na ścianach i w zakamarkach. Jeśli więc docieplać i wymieniać okna to warto o tym pamiętać. Dziś okna mają możliwość pracy z rozszczelnieniem -jednak pewnie nie zawsze to wystarczy. Czasem proste odstawienie mebli ciut dalej od ścian poprawi przepływ powietrza na tyle aby się pleśń nie pojawiła. Są jednak skrajne przypadki - takie jak sasiad mój który pozaklejał wywietrzniki bo stolarka lat 70 tych sama wietrzyła mu dom dostatecznie a zimy ciężkie bywały. Jakież było zdziwienie po wymianie okien że większość tapet spleśniała. Na to czym ogrzać i tak odpowiedzi nie mamy. Każda sytuacja jest inna. Największy problem oczywiście mają ci którzy w starych klockach powyrzucali pudła utylizacyjne i wzięli dotacje. Z tym powinno sie coś zrobić na ten czas kiedy sytuacja ponownie pozwoli na dbanie o czystość powietrza - póki co trzeba nam zadbać o ciepło. Wielu zapewne nie bacząc na możliwe kary zamontuje z powrotem śmieciopały o ile im instalacja jeszcze na to pozwoli. Dla ugotowanych w prąd czyli pompy lub grzałki którzy nie mają PV sytuacja nie jest dobra.Grzałki wobec nowych cen prądu odpadają - pompa ujdzie - tyle że ... czy ten prąd jeszcze będzie jak wszyscy- np ja , te nowe pompy odpalą. Gazowcy też w wielu miejscach nie mają perspektyw bo cena kilowatogodziny powyżej 50 groszy dla wielu będzie nie do zapłacenia. A zapowiada się że będzie to około złotówki czy to z węgla gazu czy prądu. Hmm- przypadek ?
    Moja rada na to jest jedna - koktajle mołotowa. Może to grzeje krótko ale jak podgrzać właściwe miejsca byłaby szansa na jakieś możliwe do uciągnięcia ceny.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ty wolałes mnie wysłac do lekarza (ze specjalnoscia psychiatra jak mniemam), zamiast zapytac. Inni wyzywali, nie brakowało wulgaryzmów, Ty podszedłes mnie z innej strony, kreatywnosc zawsze wskazana, tylko tu akurat nie ten kierunek.
    Chciał bym pitulić i na kuku podmuchąć ale nie nie mogę – moja krew, pot i łzy.
    I tak kroczkami małymi naprzód.
    Czytałem z przykrością co nieco o Twych przykrych doświadczeniach na FM-ie. Jak zauważyłeś pewnie mnie też to nie omija - FM w tej materii jest szczodry ale mnie to wali jak i że jakaś szumowina z „kaliningradu” przy współudziale FM-czów naziolem mnie nazywa. Do Ciebie tu pretensji nie mam – niech będzie, że obrona konieczna i nie o tego nazistę mi tu chodzi.
    Gadzina z Gdyni mądrze powiedział więc łapki na tym kładę swoje i od tej pory to jest moje.
    Jest problem do rozwiązania i są technologie, dzięki którym problem może być rozwiązany.
    Więc o co chodzi?
    Może nie umiemy tego problemu zdefiniować?
    Wiesz, narkoman dostaje pierwsze działki za darmo ...

    Świadomość.

    Chcesz jedna rozmawiać - pogadajmy więc sobie o tym co wyewoluowało z tego o czym tu te mundroki gadać już nie chcą, bo dostali niezbędny im parametr na którym sobie zęby połamali czyli temat jest wolny.

    Obraz tej samej sprawy ale w trochę inny sposób przekazywany : Grzyb, pleśń, wilgoć w domu. Jak temu zapobiegać? https://www.youtube.com/watch?v=SQpNqgY_B8Y
    Panoczek ładnie i mądrze opowiada ale ja nie do końca się z tym zgadzam a odniosę się do kwestii : wilgotność powietrza która bywa różna o czy sam nadmienia i po mojemu są dwa sposoby - albo wpuszczać o odpowiedniej wilgotności albo wywalać tylko jak wywalić gdy np. deszcz pada a z wentylacją grawitacyjną mamy do czynienia - ocieplania od środka a co jest tu problemem, że co i jak na to damy ocieplenie, to problemu nie będzie widać.
    Sie mnie wydaje, że najpierw trzeba się temu przyjrzeć – tak jak w między słowy rzekłeś a ja do tego dokładam, że jak dobrej wentylacji nie ma, to może być to przyczyną powstawania pleśni i później z tego grzybów – mur wilgoć pochłania tak z zewnątrz jak i od środka.

    Sie minie wydaje, że dla wszystkich by było lepiej jak by kwestie z tym związane ukazywać w innym świetle i w inny sposób np. prowadzić rozmowę w taki sposób by to potrzebujący udowadniał zasadność zastosowania rozwiązania problemu w ten a nie w inny sposób.
    Wentylacja grawitacyjna co to jest i jak działa, teraz co się z nią dzieje gdy zostaną do niej odcięte dopływy świeżego powietrza wszelkie.
    Co się dzieje z użytkownikami takich komór gazowych – jak to wpływa na ich życie, zdrowie i samopoczucie.
    Nie wiem jak to możliwe ale spotkałem się z opowieścią taką, że wentylacja grawitacyjna zaciągała powietrze z zewnątrz zamiast zużyte wywalać – zwłaszcza, że to miało miejsce w okresie gdy ruszyły kominy kominków i kotłów.
    Po mojemu zdecydowanie lepiej dla potrzebującego będzie jak to on „hamerykę” odkryje a nie, że masz mieć to i koniec, bo „hameryka” jest na mapach i na globusie też.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 14-07-2022 o 08:51

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.531
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    uFFF
    Jest konsensus czy jak to tam zwać. .... Warto właśnie zwrócić uwagę na to co kolega samsu - stare domy upakowane w styropian z nowymi oknami pocą sie wewnątrz niemiłosiernie i często skutkiem tego jest grzyb na ścianach i w zakamarkach. Jeśli więc docieplać i wymieniać okna to warto o tym pamiętać. Dziś okna mają możliwość pracy z rozszczelnieniem -jednak pewnie nie zawsze to wystarczy. Czasem proste odstawienie mebli ciut dalej od ścian poprawi przepływ powietrza na tyle aby się pleśń nie pojawiła. .....
    Kolega Samsu podszedł do sprawy zbyt jednostronnie narzekając na styropian, konieczna jest edukacja inwestorów i tych którzy wykonują ocieplenia w zakresie zaprojektowania i wykonania prawidłowo działającej wentylacji. Z drugiej strony wentylacja zdaniem wielu inwestorów modernizujących swoje domy to zło konieczne i kazda złotówka wydana na wentylację jest stratą. Potem jest płacz i zgrzytanie zębów bo dom wykończony a tu plesn i grzyb, a wtedy pojawiają szarlatani którzy odradzają styropian.

  5. #105
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Największy problem oczywiście mają ci którzy w starych klockach powyrzucali pudła utylizacyjne i wzięli dotacje. Z tym powinno sie coś zrobić na ten czas kiedy sytuacja ponownie pozwoli na dbanie o czystość powietrza - póki co trzeba nam zadbać o ciepło. Wielu zapewne nie bacząc na możliwe kary zamontuje z powrotem śmieciopały o ile im instalacja jeszcze na to pozwoli.
    Skoro wyrzucili śmieciopały, to jak mogą do nich wrócić? Sami sobie nie zbudują. Niestety nastała taka nagonka na kotły węglowe, że wszystkie podpadają pod śmieciuchy. Czysta manipulacja, a są przecież kotły do czystego i ekonomicznego spalania na rynku.

    Gazowcy też w wielu miejscach nie mają perspektyw bo cena kilowatogodziny powyżej 50 groszy dla wielu będzie nie do zapłacenia. A zapowiada się że będzie to około złotówki czy to z węgla gazu czy prądu. Hmm- przypadek ?
    Żaden przypadek. Od dawna mówię, że energia z danego medium może być tylko przez pewien czas tańsza od innych. I tak długo gaz był taniutki jak barszcz! Więc po co komu gruba termoizolacja i rekuperacja? Przecież to się nigdy nie zwróci
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    mnie to wali jak i że jakaś szumowina z „kaliningradu” przy współudziale FM-czów naziolem mnie nazywa. ....
    Nie z Kaliningradu, tylko z Prus Wschodnich.
    A wiesz, że za "szumowinę" mogę cię podać do sądu?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #107

    Domyślnie

    Ciekawe jak będzie brzmiał akt oskarżenia
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  8. #108

    Domyślnie

    Art 216 par.1 w zb. z art.216 par.2
    Klasyka nad klasykami.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  9. #109

    Domyślnie

    Rozumiem że powód w tym postępowaniu nazywa się "szumowina z Kaliningradu" ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #110

    Domyślnie

    Skoro wyrzucili śmieciopały, to jak mogą do nich wrócić? pyta kolega Ratpaw.
    Ano nie każdy zlikwidował kotłownię, Często nowy kocioł jest wpiety gdzieś szeregowo całkiem w innym miejscu niż był smieciopał więc łatwo będzie zakupić złomowanego grata i utylizować w nim co w ręce wpadnie. Sam już zaczynam się rozgladać za alternatywnym opałem bo na węgiel w tym roku już chyba szans nie mam zwłaszcza że dla mnie cena zaporowa jest powyżej 1600 - czyli nie drożej niż jakies 35 groszy za 1 kwh. Każda inna cena opału czy energii ze spalania czegokolwiek jest ekonomicznie nieuzasadniona i do pokonania przez inne źródła np pompy ciepła czy nawet gaz a często i prąd z grzałki w buforze ( dopóki nie wdrożą nowych cen zapewne )

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Rozumiem że powód w tym postępowaniu nazywa się "szumowina z Kaliningradu" ?
    Jednak z trolem nie ma sensu dyskutować.
    Rzucę klasykiem: "sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem".
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Rozumiem że powód w tym postępowaniu nazywa się "szumowina z Kaliningradu" ?
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Nie pisałem, że wszyscy są faszystami, ale skoro w tej grupie znajdował się zaskakująco duży procent faszystów, to wniosek nasuwa się sam.
    Co również znamienne, występowanie faszystów, fundamentalistów religijnych i rasistów jakoś zawsze pojawia się razem. A i jeszcze grupa socjalistów głosująca na pis.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jesteś dumny z bycia naziolem?
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Jednak z trolem nie ma sensu dyskutować.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Art 216 par.1 w zb. z art.216 par.2
    Klasyka nad klasykami.
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    U mnie 349PLN za 105m3. Czyli jakieś 3.32PLN/M3.
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Skoro mowa o infekcji przedstaw wiarygodne wyniki badan na obecnosc grzybów i innych biologicznych sladów w domach ocieplonych styropianem ze sprawną wentylacją mechaniczną z rekuperacją z odpowiednimi filtrami i wymienianymi w odpowiednim czasie.
    Styknie ???
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 03-08-2022 o 17:53

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    [B][B]Sam już zaczynam się rozgladać za alternatywnym opałem bo na węgiel w tym roku już chyba szans nie mam zwłaszcza że dla mnie cena zaporowa jest powyżej 1600 - czyli nie drożej niż jakies 35 groszy za 1 kwh. Każda inna cena opału czy energii ze spalania czegokolwiek jest ekonomicznie nieuzasadniona i do pokonania przez inne źródła np pompy ciepła czy nawet gaz a często i prąd z grzałki w buforze ( dopóki nie wdrożą nowych cen zapewne )
    Irytujące jest to strasznie jak coraz częściej czytam o odpalaniu jakichś tzw. kopciuchów tak jak by ich modyfikować nie było można lub użyć ich jako wymienników z komorami dopalania płomienia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piec Franka.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	460029  

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Ano nie każdy zlikwidował kotłownię,
    Ano właśnie. Kto był przezorny pozostawił sobie plan B. Podobno dofinansowani (do PC i gazu) musieli udowodnić, że zlikwidowali kocioł. Co z nimi?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  15. #115

    Domyślnie

    Palenie śmieciami jest oznaką przezorności tak jak wylewanie szamba do rowu?
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 18-07-2022 o 18:42

  16. #116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.466
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Niestety nastała taka nagonka na kotły węglowe, że wszystkie podpadają pod śmieciuchy.
    Można w takim kotle palić drewnem, nie trzeba śmieciami. Nic nie wiem o korelacji między posiadaniem kotła na węgiel i wylewaniem szamba do rowu, nic o paleniu śmieci ani tym drugim nie wspominałem.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  17. #117

    Domyślnie

    Gaz z Kazachstanu #74 teraz do tego jeszcze z Azerbejdżanu 11:51 https://www.youtube.com/watch?v=AsISCRwSu_0 - no to i faktycznie - nic tylko w PC inwestować, bo widoki na ceny energii elektrycznej są raczej kiepskie a w sezonie grzewczym PV może być wyrazem tylko czego - lub służyć tylko jako co?
    Wspominać już nie będę o reszcie z tym związanej np. z wykonaniem instalacji i ogrzewaniem podłogowym.

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    ... jak wylewanie szamba do rowu?
    Jeśli zamiast eco detergentów szarego mydła używasz, to w czym problem – nawóz - i po co do rowu jak na grządki można – żarło lepiej dzięki temu będzie wzrastać.

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jeśli zamiast eco detergentów szarego mydła używasz, to w czym problem – nawóz - i po co do rowu jak na grządki można – żarło lepiej dzięki temu będzie wzrastać.
    Nie można na grządki.
    Do rowu, teoretycznie.
    Zadzwoń sobie do urzędu miasta i pogadaj z odpowiednią osobą.
    Wytłumaczy.
    Można teoretycznie, do nawadniania trawnika, ale nawodnienie musi iść w ziemi.
    Nie można powierzchniowo.
    Niby można, chcesz ryzykować swoim zdrowiem?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #120

    Domyślnie

    @klaudiusz_x - weź przestań – przecież nie będziemy teraz gadali tutaj o tym, bo wszyscy wiemy doskonale jak jest z tym(trawa rośnie bosko) – żarło nie musi być w pierwszej kolejności dla ludzi – może być dla zwierząt a tak przy okazji jak ruszyły u nas plantacje wierzby i topoli energetyczne, to „EU daje” ukazem pozwoliło ściekami je podlewać by ograniczyć zużycie wody pitnej – dwa w jednym – plantacje były nawodnione i nawiezione oraz odpadł problem ścieków utylizacji.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony