dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 114
  1. #81

    Domyślnie

    Ja trochę podejście @asolta rozumiem biorąc pod uwagę to czym się zajmuje. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Mi chodziło o coś innego.
    Nawet na tej stronie https://mojecieplo.gov.pl/ ciężko jest się doszukać informacji o tym magicznym EP. Ja znalazłem dopiero po dłuższym szukaniu w załączniku nr 1 do regulaminu.
    Litości! Cały ten bełkot marketingowy, wszystkie te informacje na milionach stron internetowych typu "dofinansowanie do 7 tys do pomp ciepła w nowobudowanych domach", jest nic nie warte i legnie w gruzach przez to małe, malusieńkie stwierdzenie "Ep" w załączniku do regulaminu.
    Przecież to powinno być wytłuszczonym drukiem w nagłówku w punkcie A1.
    Ten program nie powinien się nazywać " dofinansowanie do zakupu pompy ciepła" tylko "dofinansowanie do zakupu pompy ciepła w domach z małym wskaźnikiem Ep"
    99% inwestorów nie ma pojęcia o Ep.
    A potem rozczarowanie przy odrzuceniu wniosku bo jakieś wirtualne Ep nie wyszło takie jak potrzeba.
    Przecież dobrze to widać żę to całe Ep jest tylko pretekstem do odrzucenia połowy wniosków.

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Ja trochę podejście @asolta rozumiem biorąc pod uwagę to czym się zajmuje. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Mi chodziło o coś innego.
    Nawet na tej stronie https://mojecieplo.gov.pl/ ciężko jest się doszukać informacji o tym magicznym EP. Ja znalazłem dopiero po dłuższym szukaniu w załączniku nr 1 do regulaminu.
    Litości! Cały ten bełkot marketingowy, wszystkie te informacje na milionach stron internetowych typu "dofinansowanie do 7 tys do pomp ciepła w nowobudowanych domach", jest nic nie warte i legnie w gruzach przez to małe, malusieńkie stwierdzenie "Ep" w załączniku do regulaminu.
    Przecież to powinno być wytłuszczonym drukiem w nagłówku w punkcie A1.
    Ten program nie powinien się nazywać " dofinansowanie do zakupu pompy ciepła" tylko "dofinansowanie do zakupu pompy ciepła w domach z małym wskaźnikiem Ep"
    99% inwestorów nie ma pojęcia o Ep.
    A potem rozczarowanie przy odrzuceniu wniosku bo jakieś wirtualne Ep nie wyszło takie jak potrzeba.
    Przecież dobrze to widać żę to całe Ep jest tylko pretekstem do odrzucenia połowy wniosków.
    Nie za bardzo rozumiesz moje podejscie, te kilka charakterystyk do Moje ciepło nie jest moim zródlem utrzymania. Zajmuje sie sprzedazą hurtowa, detaliczna i produkcja elementów do wentylacji. Chodzi o to ze ci inwestorzy którzy tak bardzo nie chcą miec rekuperacji zrobią wszystko aby jej nie wykonywac w swoim domu, jednym z tych działan jest prosba do architekta aby podpisał projekt i wpisał ze Ep jest zgodne, bez rekuperacji nigdy nie bedzie zgodne z WT2021 i nawet z 2017.
    Skoro panstwo z niewiadomego powodu dopuszcza WG i potem jednak wymaga aby dopłata do PC wiazała sie ze zmniejszonym Ep to jest to niekonsekwencja. To nie dziwi bo takich paradoksów jest wiecej. Co do reklamy dofinasowania PC to czysta propaganda, nie zgodzę sie ze malusienkie stwierdzenie o Ep nie jest wazne. Ogolnie chodzi o zmniejszenie zuzycia energi na cele grzewcze. Co prawda przy szczelnie pozamykanych kratkach wentylacyjnych, pozaklejanych nawiewnikach i zawsze zamknietych oknach to zuzycie bedzie niewiele mniejsze niz w przypadku rekuperacji ale komfort, brak plesni, odpowiedni poziom CO2 itd naprawde w przypadku nowego domu nie usprawiedliwia WG. Głownym winowajcą jest jednak panstwo nie nakazując obowiazkowej rekuperacji. Nikt nikogo nie zmusi aby miał miec lepiej niz ma miec. Mysle jednak ze przy ponownej aktualizacji WT jednak ten obowiazek bedzie wprowadzony.
    To ze 99% inwestorów nie ma pojecia o Ep to czesciowo wina kasty architektów którzy mając stosowne uprawnienia, ale czesto nie majac stosownej wiedzy nie informują inwestorow co to Ep i z czym sie to wiaze, z drugiej strony jezeli ktos ma na dom to i powinien znalezc chwile czasu aby sie nieco dokształcic samemu lub znalezc kogos kto sie na tym zna. Budowa domu to nie zakup chleba czy masła w spozywczaku, Majac ok 1 mln do wydania trzeba naprawdę sie nie chciec zainteresowac jak i na co je wydam.
    O jakim rozczarowaniu piszesz, wniosek skladam z charakterystyką lub swiadectwem, na nich jest podane jakie jest Ep, orzeciez kazdy opanował sztukę czytania, czy ze zrozumieniem to inna rzecz, porównuję Ep z charakterystyki z wymaganym i jezeli sie zgadza to wysyłam wniosek lezeli jest wyzsze nie wysyłam. Czy to jest czynnosc która wymaga specjalistycznej wiedzy? Nie przesadzaj, a jezeli ktos ma wątpliwosci niech zapyta na chociazby na FM lub poczyta o tym. Juz wczesniej pisałm ze nie znam przypadku odrzucenia wniosku z wymaganym Ep.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Państwo kradnie, skąd popadnie, a najgorsze jest to że okrada własny lud.. Tylko nam odbiera a jak daje to podwyżki.. Dziwi Cię to że w dzisiejszych czasach ludzie chcą oszukać by dostać chociaż te 7 tysi na pompę? Na stare domy kwoty są pokaźne.. na nowe średnio.. Kowalski który buduje swój wymarzony domek przez 5 czy 8 lat, decyduje się w ostatnim momencie na pompę.. ma kredyt, a wiadomo co się dzieje z kredytami, i chce odzyskać 7 koła, bo mu ciężko jest na końcu budowy.. takie to dziwne oszustwo? Nie róbcie się wszyscy tacy uczciwi, bo mieszkamy w nieuczciwym kraju, a kilku mądrali którzy zarabiają krocie i na wszystko ich stać niestety i tak tego nie zmienią..
    Nie dziwie sie ze ludzie oszukują aby otrzymac te 7 tys., wszak kazde grabie grabią do siebie. Dziwi mnie ta niechęc do montazu rekuperacji i jednoczesna chęc do budowy 3-czasem 4 kominów dla WG w nowych domach. Dziwi mnie chec rozszczelniania okien, okien 3 szybowych,czasem z 3 uszczelkami, które z załozenia mają byc szczelne. dziwi mnie chec obnizenia standardu zycia w nowym drogim domu. Jezeli ktos nie chce miec lepiej to go tego nikt nie zmusi. Dla mnie to budowlany masochizm, po co ma byc lepiej jak ma byc gorzej i drozej. Psychika ludzka pomimo wielkiego rozwoju nauki jest dalej nieodgadniona.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.497
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Psychika ludzka pomimo wielkiego rozwoju nauki jest dalej nieodgadniona.
    Znajome małżeństwo inżynierów, ona jest budowlańcem od dużych hal, za nic na świecie nie chciało się namówić na WM. Twierdzili, że nie chcą aby im szumiało i buczało nad głowami.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie dziwie sie ze ludzie oszukują aby otrzymac te 7 tys., wszak kazde grabie grabią do siebie. Dziwi mnie ta niechęc do montazu rekuperacji i jednoczesna chęc do budowy 3-czasem 4 kominów dla WG w nowych domach. Dziwi mnie chec rozszczelniania okien, okien 3 szybowych,czasem z 3 uszczelkami, które z załozenia mają byc szczelne. dziwi mnie chec obnizenia standardu zycia w nowym drogim domu. Jezeli ktos nie chce miec lepiej to go tego nikt nie zmusi. Dla mnie to budowlany masochizm, po co ma byc lepiej jak ma byc gorzej i drozej. Psychika ludzka pomimo wielkiego rozwoju nauki jest dalej nieodgadniona.
    Bo to jest tak.. jedni nie wiedzą bo architekt nie powiedział, drudzy nie chcą bo to generuje dodatkowe koszta.. A trzeci co ma kasę i wiedzę to to sobie zamontuje i jest wtedy szczęśliwy..

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    ... drudzy nie chcą bo to generuje dodatkowe koszta.......
    Kominy sa za darmo, obróbka dachu też, nawiewniki podokienne również. To jeden z powszechnych mitów ze WG jest za darmo lub koszta są minimalne. Jezeli ma byc dobrze zrobiona WG (o ile to mozliwe) to koszty są i to dosc spore. Oczywiscie ze WM jest drozsza w instalacji, ale przy samodzielnym wykonaniu nie az tak bardzo. Jakos nikt nie płacze ze ze gres czy inne elementy wykonczenia są drogie, one musza byc bo je widac, a tej wentylacji nie widac, nie ma sie czym pochwalic przed znajomymi. To jest takie usprawiedliwianie przed samym sobą z rezygnacji z WM, najlepiej to uzasadnic kosztami bo prawie kazdy to zrozumie, kazdy ktory mysli podobnie, a ze liczeniem dosc duza czesc inwestorów ma kłopoty to jest jak jest.

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    599

    Domyślnie

    Ludzie sami siebie oszukują i okradają. Jaki naród tacy i wybrańcy narodu....

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    , najlepiej to uzasadnic kosztami bo prawie kazdy to zrozumie, kazdy ktory mysli podobnie, a ze liczeniem dosc duza czesc inwestorów ma kłopoty to jest jak jest.
    Tu nie chodzi o koszty, a już na pewno nikt tego nie liczy.
    Wiesz, jakby tak każdy inwestor miał liczyć straty i zyski ciepła itp. to chyba musiałby doktoryzować się z budownictwa.
    Architekt ma to wiedzieć i ma to wytłumaczyć łopatologicznie inwestorowi. I powinien go do tego namawiać. A powiedzmy sobie szczerze - architekt ma to w nosie.
    Projekt jest na samym początku budowy gdy inwestor zaczyna się dopiero "wkręcać" w całą tą historię z budowaniem, z technologiami. Czyli decyzje o wyborze rodzaju wentylacji musi podjąć na starcie.
    Nie ubliżając nikomu, z całym szacunkiem - ten wielki, hucznie nazywany INWESTOR to Grażyna i Janusz. Co oni wiedzą o wentylacji mechanicznej. 200 ostatnich lat domy były budowane z kominem. Mój tata na przykład, nie wie co to jest wentylacja mechaniczna i dziwi się że komina na dachu nie widać.
    IMHO - nie o koszta tu chodzi ale o ludzką mentalność i strach przed nowymi technologiami.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    ...inwestorzy którzy tak bardzo nie chcą miec rekuperacji zrobią wszystko aby jej nie wykonywac w swoim domu, jednym z tych działan jest prosba do architekta aby podpisał projekt i wpisał ze Ep jest zgodne, bez rekuperacji nigdy nie bedzie zgodne z WT2021 i nawet z 2017.
    Skoro panstwo z niewiadomego powodu dopuszcza WG ....
    No to faktycznie jest dziwne.Nie wiem jak to przechodzi w starostwie. No przecież widzą w projekcie czy jest komin czy nie.
    Nie wiem czy z biomasą nie przechodzi?

    A z innej beczki - sprawdzałem na kilku stronach z projektami budowlanymi (pewnie wszyscy wiedzą o które chodzi - nie będę spamował) i ustawiłem filtr " z wentylacją mechaniczną".
    Nie chcę teraz kłamać jaka proporcja wyskoczyła ale tak mniej więcej 9:1. (delikatnie mówiąc).

    99% projektów (cały czas dostępnych w sprzedaży) - to nadal domy z kominem.
    Jak ma się to do Ep?
    Jak to przechodzi w starostwie?
    Nie wiem.

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    N....
    99% projektów (cały czas dostępnych w sprzedaży) - to nadal domy z kominem.
    Jak ma się to do Ep?
    Jak to przechodzi w starostwie?
    Nie wiem.
    Pisząc o oszustwie architektów (biur projektowych) wiem co pisze i zdania nie zmienię. Kasta sie ma dobrze, jedna z wielu.

  11. #91

    Domyślnie

    Witam
    Złożyłem wniosek na dotacje w programie moje ciepło przedstawiając charakterystykę przygotowana pod dobór PC. Charakterystyka w projekcie nie spełnia EP, wniosek został odrzucony z powodu przedstawienia "edytowalnej charakterystyki" czy może ktoś wie czy jest szansa coś zrobić by wniosek został przyjęty?

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_s1991 Zobacz post
    Witam
    Złożyłem wniosek na dotacje w programie moje ciepło przedstawiając charakterystykę przygotowana pod dobór PC. Charakterystyka w projekcie nie spełnia EP, wniosek został odrzucony z powodu przedstawienia "edytowalnej charakterystyki" czy może ktoś wie czy jest szansa coś zrobić by wniosek został przyjęty?
    Jeżeli charakterystyka w projekcie nie spełnia EP to musisz zrobić całkowicie nowe świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Koszt kilkuset złotych.
    NIe wiadomo co znaczy tu "charakterystyka pod dobór PC".

    Kod:
    1. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku
    Świadectwa charakterystyki energetycznej budynku muszą być sporządzone z wykorzystaniem
    systemu teleinformatycznego, w którym prowadzony jest centralny rejestr charakterystyki
    energetycznej budynków - zgodnie z ustawą z dnia 29 sieprnia 2014 r. o charakterystyce
    energetycznej budynków (t.j.: Dz. U. z 2021 poz. 497).
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 22-07-2022 o 13:45

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Jeżeli charakterystyka w projekcie nie spełnia EP to musisz zrobić całkowicie nowe świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Koszt kilkuset złotych.
    NIe wiadomo co znaczy tu "charakterystyka pod dobór PC".

    Kod:
    1. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku
    Świadectwa charakterystyki energetycznej budynku muszą być sporządzone z wykorzystaniem
    systemu teleinformatycznego, w którym prowadzony jest centralny rejestr charakterystyki
    energetycznej budynków - zgodnie z ustawą z dnia 29 sieprnia 2014 r. o charakterystyce
    energetycznej budynków (t.j.: Dz. U. z 2021 poz. 497).
    A jaką mamy gwarancje ze nowa charakterystyka energetyczna lub swiadectwo spełni wymagane Ep, Jezeli ma to byc zrobione dokladnie to duza, a nawet bardzo duza szansa ze nie spełni, co wtedy? Wtedy albo oszustwo (na co niewielu sie obecnie pisze) albo poprawa izolacji, rekuperacja i PV. Skonczyły sie czasy hurtowego wystawiania swiadectw energetycznych bez pokrycia i konsekwencji z tym zwiazanych.

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Jeżeli charakterystyka w projekcie nie spełnia EP to musisz zrobić całkowicie nowe świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Koszt kilkuset złotych.
    NIe wiadomo co znaczy tu "charakterystyka pod dobór PC".

    Kod:
    1. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku
    Świadectwa charakterystyki energetycznej budynku muszą być sporządzone z wykorzystaniem
    systemu teleinformatycznego, w którym prowadzony jest centralny rejestr charakterystyki
    energetycznej budynków - zgodnie z ustawą z dnia 29 sieprnia 2014 r. o charakterystyce
    energetycznej budynków (t.j.: Dz. U. z 2021 poz. 497).
    Charakterystyka mojego domu była przygotowana przez Pana, taka też właśnie przestawiłem mimo to wniosek został odrzucony powód - charakterystyka została dostarczona w wersji edytowalnej, a wiedź w jaki sposób mam im ją przedstawić?

  15. #95

    Domyślnie

    Nową charakterystykę budynku zrobiłem pod dobór mocy PC.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_s1991 Zobacz post
    Charakterystyka mojego domu była przygotowana przez Pana, taka też właśnie przestawiłem mimo to wniosek został odrzucony powód - charakterystyka została dostarczona w wersji edytowalnej, a wiedź w jaki sposób mam im ją przedstawić?
    Charakterystyka energetyczna powinna byc w postaci nieedytowalnej, np w pdf. Ne spotkałem sie z charakterystyką edytowalną (w czym była: *.doc, pdf edytowalny czy jeszcze inny typ pliku)

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek_s1991 Zobacz post
    Nową charakterystykę budynku zrobiłem pod dobór mocy PC.
    Pod PC wystarczą obliczenia OZC, a dokladniej: projektowe obciązenie cieplne budynku to do doboru mocy, dla obliczenia kosztów pomocne zapotrzebowanie na ciepło, charakterystyka jest szerszym opracowaniem i w zasadzie potrzebna jest tylko do :
    1) projektu aby uzyskac PNB
    2) ewentualnie do programu Moje ciepło"

  18. #98

    Domyślnie

    Troche z innej beczki. Ile czeka się na przelew od przyznania dotacji?

  19. #99

    Domyślnie

    Nie jest to w regulaminie ujęte, także może to być tydzień, a może być rok. Dostałeś już pozytywną decyzję? Mi już minęło regulaminowe 60dni i żadnej zmiany nie mam oprócz tego, że jest przyjęty.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  20. #100

    Domyślnie

    Też czekałem ponad 60 dni, ale potem szybko poszło. Teraz oczekuje tylko na przelew.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony