dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie Izolacja przeciwilgociowa

    Mam pytanie dotyczące wykonania izolacji przeciwwilgociowej przed ułożeniem styro i ogrzewania podłogowego.
    Znajomy budowlaniec twierdzi, że koniecznie powinienem wyczyścić posadzkę i nałożyć warstwę izolacji w płynie przed położeniem styro .
    Jeżeli nie mam zwiększonego ryzyka podejścia wilgoci, dom stoi dość wysoko nad poziom gruntu, to jest sens tej roboty ??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał matyspio Zobacz post
    Jeżeli nie mam zwiększonego ryzyka podejścia wilgoci, dom stoi dość wysoko nad poziom gruntu, to jest sens tej roboty ??
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...a-na-chudziaka

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Hydroizolacje pod chudziakiem mam wykonaną, na prawdę jest potrzeba kładzenia kolejnej warstwy papy nad ...?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.404

    Domyślnie

    Cytat Napisał matyspio Zobacz post
    Hydroizolacje pod chudziakiem mam wykonaną, na prawdę jest potrzeba kładzenia kolejnej warstwy papy nad ...?
    To chyba coś się nie zgadza. Najlepiej pokaż przekrój z projektu i o którą konkretnie warstwę chodzi.
    Jaka hydroizolacja została wykonana pod "chudziakiem" i jakie warstwy są poniżej?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Sorry zakręciłem się z tą papą, pod chudziakiem jest tylko folia... .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Podsumowując.
    Sens jest tylko w położeniu papy, jeżeli w grę wchodziło by tylko kładzenie izolacji w płynie, to sobie darować... ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W płynie może być. Dobra masa + siatka poliestrowa (czyli tak naprawdę wyprodukowanie papy na miejscu). Tylko koszt raczej doprowadzi do przeproszenia się z papą.

  8. #8

    Domyślnie

    Szlam polimerowy typu flex. Koszta niestety ogromne. Jeśli nie to folia 200um pod styropian jak większość ludzi i będzie ok jeśli nie mieszkasz na bagnach.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Folia to oczywista sprawa, dopytywałem potrzebę kładzenia pod nią dodatkowej warstwy izolacji....
    Jeden kolega budowlaniec stwierdził, ze obowiązkowo wysmarować jakąś izolacją w płynie przed położeniem folii.
    Drugi, że u mnie nie ma takiej potrzeby, a jeżeli już to tylko papa na gorąco.
    Dopytuje bo papy sam nie położę, jeżeli inna wersja jest bezsensowna (pomijając inne nienajtańsze propozycje) to skończy się na folii standardowo jak to robi większość. Z tym, że raczej myślałem o 0,5mm a nie 0,2mm.

    Chociaż mój hydraulik chce położyć 0,2 bo twierdzi, że 0,5 nie można tak dobrze dopasować do wszelkich rurek i kabli które mam na podłodze, i że dobrze położona 0,2 będzie lepsza niż źle położona 0,5.
    Tak nawiasem to jego zdaniem najlepiej położyć folię na pierwszej warstwie styropianu...
    Ostatnio edytowane przez matyspio ; 23-08-2022 o 14:09

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Powiedzcie czym grozi takie ułożenie folii między warstwami styropianu?
    Według majstra plusem jest to że dokładniej ją ułoży, nie będą mu przeszkadzały instalacje wodne i elektryczne ułożone na podłodze. I przede wszystkim nie przetrze się, ani nie podziurawi tak jak to bywa na chudziaku ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony