dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Płytki na ścianie

    Mam do położenia płytki na nie wielkim obszarze:
    * gresowe 60x60 na jednej ścianie (prysznic) - de facto to 8 ozdobnych płytek 60x60
    * ceramiczne 13x13 na połowie ściany

    Postanowiłem, że ułożę je sam. Mam kilka wątpliwości:
    * czy i jakiej szerokości dylatacje od sąsiednich ścian, od podłogi, od sufitu zachować ?
    * czym wypełnić najlepiej te dylatacje ? Wystarczy fuga, czy lepiej silikon ?
    * jakiej minimalnej szerokości fugi mogę zastosować ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.413

    Domyślnie

    Dylatacje w płytkach nie są potrzebne, no chyba że pomiędzy ścianą a brodzikiem ( silikon ).
    Obszar pod prysznicem powinien być szczelny. Oczywiście klej oraz fuga elastyczne, najlepiej chyba użyć Mapei.
    Ściany zagruntowane rozwodnionym roztworem unigruntu, a obszar bezpośrednio pod prysznicem pokryty izolacją wodoszczelną do wysokości okładziny z płytek z wtopionymi taśmami pomiędzy podłogę a ściany.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 11-11-2022 o 13:18
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    270

    Domyślnie

    Z czego są ściany?
    To powinno się udać.

  4. #4

    Domyślnie

    Ściany są z pustaka ceramicznego - tynk cementowo-wapienny.

    Czyli jak na jednej ścianie mam płytki to nie muszę "w rogach" dawać silikonu ?
    A pod prysznic wystarczy fuga cementowa elastyczna tak ? Epoksydowej nie muszę dawać ?
    Dodam że pod prysznicem mam płytki rektyfikowane (mural) i fuga będzie max 3 mm

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    270

    Domyślnie

    Jak ściany są stabilne to nie trzeba po rogach dawać silikonu, wystarczy fuga. Znam glazurników, którzy dają pod prysznicem w rogu silikon. Ja nie daję i jest ok. Oczywiście przy styku kabin ze ścianą i brodzikiem trzeba zasilikonować i to porządnie, nie żałować, aż wypłynie. Po wyschnięciu można go wyciąć. Jeśli miałbyś ścianki lekkie z g-k to daje się silikon gdzie popadnie.
    To powinno się udać.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie mam brodzika ani kabiny. Prysznic jest walk in. Tyle że na podłodze w łazience nie mam płytek tylko mikrocement.
    Fugę raczej dam cementowa elastyczna - z pomysłu epoksydowej raczej zrezygnuje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony