dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.301

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ostrzegałem, że ciemną stronę badam i właśnie wybadałem !
    I co teraz będzie?.
    Regulamin forum

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    I co teraz będzie?.
    Teraz kolej na ciebie - ja swoje usunąłem i tego też usunę ale po Tobie.

  3. #23

    Domyślnie

    Aktualizacja
    Tak w tej chwili wyglada instalacja w kotlowni.

    Rury calosc w miedzi, cale zasilanie i powrot po zewn.28mm. Zasilanie grzejnikow, podlogowki i powroty po zewn. 22

    1 Czy naczynie wzbiorcze powinno byc podpiete jak na foto? (bo raczej nie do podlogowki).
    2 Rura przelewowa do powrotu czy do jakiegos baniaka w kotlowni.
    3 Czy potrzebny jest zawor zwrotny na wyjsciu z pieca zeby woda z bufora sie nie cofala.
    4 Co z zaworem schladzajacym DBV czy jest konieczny?
    5 Jakie bledy sa tutaj popelnione, co wymagalo by poprawy?

    Czas troche nagli bo mrozy przyszly, dom stoi nie ogrzewany, hydraulik unika roboty i poprawiania.

  4. #24

    Domyślnie

    Ojj coś czuję, że do tego nie zaglądałeś :
    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Do tego sobie popatrz : https://forum.muratordom.pl/showthre...lowy-z-buforem a znajdziesz w tym i o rurze do naczynka.
    To co robisz jest jak garnitur szyty na miarę i to Ty decydujesz o fasonie, kolorze i jak go będziesz nosił.
    No ale dobrze tak chcesz i tak zdecydowany jesteś niech będzie.
    1 Czy naczynie wzbiorcze powinno byc podpiete jak na foto? - Tak właśnie i nie inaczej – to decyduje o bezpieczeństwie i nie może być takiej sytuacji, że coś może stanąć na drodze wodzie która z temperaturą swą objętość zmienia – tudzież gdy np. kocioł wodę zagotuje.
    2 Rura przelewowa do powrotu czy do jakiegos baniaka w kotlowni. - Do powrotu ? - to niby jak by to miało być ? Daje się to do baniaka lub do kanalizacji.
    3 Czy potrzebny jest zawor zwrotny na wyjsciu z pieca zeby woda z bufora sie nie cofala. To jest względne ale ja dla świętego spokoju bym dał. Tak samo w przypadku zasilania od CWU.
    4 Co z zaworem schladzajacym DBV czy jest konieczny? Konieczny raczej nie jest ale jak prąd wyłącza a kocioł będzie rozpędzony – na grawitacji nie pójdzie – po zduszeniu go przez automatykę – co nadmiar temperatrury odbierze ? Między innymi na taką ewentualność to wymyślono i sam o tym zdecydować musisz.
    5 Jakie bledy sa tutaj popelnione, co wymagalo by poprawy? - Zasadniczo może być choć mi brakuje bajpasów i zaworów kulowych : raz by móc tym sterować jak mi pasuje a dwa gdy zajdzie konieczność jakaś wymiany czy poprawienia tudzież przerobienia czegoś to co – np. pompkę CO czy CWU szlaka trafi – zawory zamyka - pompkę wyciągam i tyle wody co w niej.
    Odpowietrzników też jakoś nie widzę a jak nic przydały by się.
    Zawór bezpieczeństwa na 1,5 bara też by nie zaszkodził.
    Rury calówki na grawitacyjnym obiegu mizeria ale zawsze coś by i na takich szło choć by CWU ale jak widzę nie jesteś zainteresowany tym, bo zaworów różnicowych nie ma.
    Na kotle lub w instalacji manometr do pomiaru ciśnienia masz czy będziesz miał ?
    Właściwie to jak chcesz sterować kotłem ?
    Dla czego 3D z siłownikiem na grzejnikowej (grzejniki głowice termostatyczne mają przecież – jak tym chcesz sterować) a nie na podłogowej (a podłogowym jak sterować będziesz?).
    Cyrkulacji do CWU nie chcesz mieć ?
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 19-11-2022 o 20:14

  5. #25

    Domyślnie

    Dzieki za odzew.
    Jesli juz cos robie to che z tego wyciagnac ile sie da, czesto ide pod prad i sam chce sprawdzic mimo ze ktos powiedzial ze sie nie da I czesto sie okazuje ze sie da
    1-2.Pytam o to konkretne podlaczenie bo udalo sie kupic naczynie tylko z 3 krućcami ( odpowietrzenie, i 2 przylacza rur) a widzialem schematy z 3 przylaczami i 3 rurami.
    3. No wlasnie zasilanie CWU tez mi chodzilo po glowie czy cieplo nie bedzie uciekac.
    4.Czy taki zawor DBV moze zastapic UPSa z akumulkatorem? Dobrze rozumiem ze taki zawor DBV przy braku pradu bedzie tak dlugo schladzal kocial az sie wypali w piecu? Zalozmy ze czesto nie bedzie pradu i taki zawor czesto bedzie schladzal kocial czy moze to miec jakis zly wplyw na zawor czy sam kociol?
    Patzrec na finanse to sporo tansze rozwiazanie?
    5.choć mi brakuje bajpasów i zaworów kulowych : raz by móc tym sterować jak mi pasuje Sytacja zmusza mnie szybko chlonac wiedze i widzialem schematy z tymi bajpasami ale nie łapalem o co tam chodzi. Mowimy tutaj o tych obejsciach pompy tak? Ze woda czesciowo moze isc grawitacyjne.
    Ma to sens zeby w razie braku poradu podratowac sie troche cieplem i zagrzac sobie wode uzytkowa. Termostaty na grzejnikach moga w tym przeszkodzic?
    Czyli ten bajpas ( obejscie ) musialo by byc przy pompie na powrocie i przy pompie na zasilaniu grzejnikow, czy na tych srednicach rur grawitacja zadziala?
    Zawory kulowe tez beda dolozone zeby odciac bufor i cala kotlownie od reszty instalacji.
    Zawor bezpieczenstaw tez doloze na wyjsciu z pieca + manometr
    Grawitacja jestem jak najbardziej zainteresowany tylko odpuscilem temat jak mi hydraulik powiedzial ze sie nie da na tej instalacji. i po raz kolejny sie przekonuje zeby nie odpuszczac bo sie jednak da.
    Sterowanie kotlem:
    Sterownik KEPAS zajmie sie pompą ladowania bufora + pompa i sterowaniem silownikiem grzejnikow . Drugi prosty sterownik z czujnikiem w posadzce i zawor 3d termostatyczny do podlogowki.Czy sie sprawdzi ta podlogowka zobaczymy, narazie bardzo mnie kupi zeby to przetestowac.
    Dlaczego 3D z siłownikiem na grzejnikowej Kepas ma ochrone przed zagotowaniem, przy zadanej tem np.98'C zalacza pompy i silowniki na pelnej mocy zeby wypchnac cieplo w tym przypadku na bufor i grzejniki ( gdy bym mial na grzejniki termostatyczny 3d to by nie wypuscil tego ciepla)
    Cyrkulacji do CWU nie chcesz mieć ? Nie myslalem o tym, lazienke mam centralnie nad kotlownia a kran kuchenny od kotlowni jakies 3mb rury wiec nie powinno byc z tym problemu.

    To moja pierwsza instalacja ktora musze sam zaplanowac bo hydraulik polega na wielu polach.
    Rozwiazan i pomyslow mam wiele czy sie sprawdza "nie wiem" i tutaj licze na wasza pomoc , co sie faktycznie sprawdza a co odpuscic, zrobic inaczej.
    Ostatnio edytowane przez qubek110 ; 19-11-2022 o 22:57

  6. #26

    Domyślnie

    @qubek110 - nie mam sumienia do Ciebie pisać, bo jakoś wróciły traumatyczne wspomnienia – jak to geniusze u mnie centralne robili a dla mnie patrząc przez pryzmat tego co już napisałeś, to tą instalację w podstawowej części by trzeba było rozwalić i od nowa robić.

    Do tego zauważam, że jest jakiś problem z komunikacją – z jednej strony piszesz, że czytałeś i czytasz a ja zauważam, że dopiero niejako zacząłeś czytać – z jednej strony, że jesteś za czymś a z drugiej nie zauważam dążenia twego do tego.

    Co czytasz też się nad tym zastanawiam i nie mam pewności czy zaglądałeś do tego o co prosiłem byś zajrzał – jeśli zajrzałeś a nie możesz pojąć tego – nie peniaj – wszak dlatego nie piszą tu u Ciebie bo sami nie wiedzą a już w dziesiątkach tematów pisali o tym i jak niby teraz sami z siebie mają robić idiotów !!! oraz przyznać się do tego, że wcześniej nie pomagali a szkodzili tylko !!!

    No ale dobrze – propozycja jest moja taka – byśmy nie rozpatrywali tego tak jak to jest teraz – tylko, że chcesz pogadać, bo masz plany by wziąć się kiedyś za instalację CO.
    Zanim ruszymy wróćmy jeszcze do tych zaworów zwrotnych gdzie zaplanowałeś je zamontować chodzi mi tu o miejsce tak by było ono najlepsze, tak dla zasady działania jak i możliwości umiejscowienia ich w instalacji ?

    Tak więc może po kolei – najpierw zawory i później następne ale nie tak jak to było do tej pory.
    1.) Naczynko przelewowe – zakładam, że w sklepie je kupiłeś razem z papierami na to i co DTR-ki do tego nie było – żadnej instrukcji obsługi – żadnego rysunku technicznego jak ono w układzie powinno być zainstalowane – wiesz choć w jakiej pozycji powinno być montowane ?
    a.) Co na to ten hydraulik który ma je zakładać i podłączyć ?

    Dobrze to widziałeś na schematach ale o tym pogadamy po tym jak się wypowiesz – napiszesz co o tym lub opiszesz to dokładnie - jakąś tego wklej fotę z DTR-ki lub z netu jeśli jest albo z natury tak by było wiadomo co z tym zrobić można i jak to powinno być zrobione a dowiesz się dlaczego też tak zrobić można jak i dlaczego rzadko jest to stosowane.
    b.) Przy okazji tego – poszukaj normy budowlanej na naczynka wyrównawcze i wklej co z tego byśmy i byś wiedział co w tym jest zapisane oraz o co w tym chodzi.

  7. #27

    Domyślnie

    No nie jest lekko , hydraulik telefony jeszcze odbiera ale od 3 tygodnie nie przyjechal mimo obietnic .
    Nie mam az takiej wiedzy dotyczacejj szczegółow czy aspektow technicznych czy np. dany zawor bedzie dobry dla danej pompy , czy ta pompa go otworzy.
    Przegladam schematy, posty ludzi, jedno dotyczy ukladow otwartych, inne zamknietych, w normach np jest mowa o zbiornikach z 4 wyjsciami, ludzie na schematach pokazuja zbiorniki z 3 wyjsciami itp

    To tak jak bys chcial przebiec maraton, wiesz ze trzeba biegac i to duzo ale z wiedza praktyczna juz gorzej albo wcale, jak prowadzic trening, jakie intensywnosci itd, itd przeczytal bys wszystkie ksiazki o trenowaniu i dalej bys nie wiedzial jak przygotowac zawodnika.

    Zanim ruszymy wróćmy jeszcze do tych zaworów zwrotnych gdzie zaplanowałeś je zamontować chodzi mi tu o miejsce tak by było ono najlepsze
    Ja za bardzo sam nie moge zaplanowac , widze tylko jak ludzie maja na schematach i jesli na kilku sie to powtaza wiec zakladam ze takie rozmieszczenie jest prawidlowe, Posluze sie sportem bo tutaj mam duzą 17sto letnią wiedze praktyczna. Tak samo po przeczytaniu tych ksiazek nie bedziesz wiedzial jakie odcinki z jaką intensywnoscia bedą dla ciebie najlepsze, tak samo ja nie wim czy dany zawor w danym miejscu bedzie dla mojej instalacji najlepszym rozwiazaniem.

    To jest schemat instalacji która zostawil hydraulik w kotlowni 3 tyg temu.
    -Zaworki zwrotne sa zaznaczone na schemacie
    - Podlaczenie naczynia wzbiorczego jest dorysowane jak mialo by to wygladac
    - dodalem manometr i zawor bezpieczenstwa gdzie ja bym to widzial
    Naczynko przelewowe – zakładam, że w sklepie je kupiłeś razem z papierami na to i co DTR-ki do tego nie było Ano nie bylo dlatego dopytuje.Hydraulik kupil 40 litrowe na ktore sie nie zgodzilem, szybko znalazlem firme ktora produkuje te zbiorniki ( nie wiem czy moge tu firme podawac) Przedsawilem sytuacje doradzili mi 100 litrowe i takie mi szybko wyslali.

    Co na to ten hydraulik który ma je zakładać i podłączyć ?
    Tak jak juz pisalem rozpoczal we wrzesniu, mamy 20 listopad od 3 tygodnie sie nie widzielismy, wyglada na to ze nie chce juz popawiac tej instalacji. Mrozy przyszly, ja domu nie moge wykonczyc i tak to wyglada w tej chwili
    Dobrze to widziałeś na schematach ale o tym pogadamy po tym jak się wypowiesz
    Takie naczynie dostalem, wiem ze lepsze by bylo z 4 wyjsciami ale mam z 3 i gora to odpowietrzenie, dolne wejscie to rura idaca bezposrednio z kotła, gorne wejscie rura przelewowa, ktora woda webie wyplywala do kanalizy.

    Wybacz ale gdy bym szykowal sobie schemat na przyszly rok to z mila checia bym studiowal kazdy material od was, drążył bym kazdy temat dlaczego tak a nie inaczej, zasady dzialania danych podzespolow itd bo mnie wszystko ciekawi i na pewno bym z waszej wiedzy skorzystal zeby swoja wiedze podniesc, ale niestety sytuacja jest w tej chwili podbramkowa, nocami studiuje internety, do tego praca, dzieci.
    Dlatego w chwili obecnej szukam pomocy co mozna poprawic , dolozyc , przerobic jesli obecna instalacja jest mocno kulawa.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.301

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubek110 Zobacz post
    To moja pierwsza instalacja ktora musze sam zaplanowac bo hydraulik polega na wielu polach.
    Rozwiazan i pomyslow mam wiele czy sie sprawdza "nie wiem" i tutaj licze na wasza pomoc , co sie faktycznie sprawdza a co odpuscic, zrobic inaczej
    Sterownik KEPAS zajmie sie pompą ladowania bufora + pompa i sterowaniem silownikiem grzejnikow . Drugi prosty sterownik z czujnikiem w posadzce i zawor 3d termostatyczny do podlogowki.
    Instalacja powinna być prosta i obsługiwana przez jeden algorytm. Z Twoich wypowiedzi nie dziwię się temu hydraulikowi który boi się podjąć wykonanie instalacji.
    Regulamin forum

  9. #29

    Domyślnie

    Intuicja/intuicja – schemat schemate ale niuch trza mieć do wszystkiego – co do miejsca 3 D – my są zgodne i jeśli o resztę chodzi, to też dobre miejsce wybrałeś z zasadą zgodne – ma być dostępne i na oczach a nie zawór bezpieczeństwa gdzieś na powrocie (schematy ja też je przeglądam).
    40 l – do bufora 800 l + reszty w instalacji – ciekawe ciekawe – powiadasz, że czytasz, więc proszę : Norma na zbiorniki wyrównawcze : https://www.info-ogrzewanie.pl/artyk...grzewczej.html – przeczytasz napisz co wyczytałeś w tym – ja tego czytać nie będę (tekstu mało ale obrazków za mało) ale jak co nie jasne będzie w kwestii naczynka, to napiszę Ci o tym, bo mi to podłączenie jego nie pasi.
    Po za kolejnością, bo czas nagli – jak zakładam kartę gwarancyjną swego kotła czytałeś i tak jak nadmieniłeś oraz podobnie jak ja masz na to swoje zdanie - @Dunie chciałem z język pociągnąć #14 ale się wymiksował i se czarę dopełnił – mamy schemat oryginał #18 a my już co nieco zmienili co jest nie zgodne z ich paścią więc trza się ich dopytać mailowo o co z tą ich gwarancją chodzi jeśli kocioł ciec by zaczął nie z naszej winy, bo tu on fest zabezpieczony będzie ale/ale – co by się nie czepili, by z warunków gwarancyjnych wymiksować się mogli.
    #18 – 29 karta – do 90 – kartkowania nie wiele ale gdzieś tak może w połowie tego lub wcześniej jest jak naczynko przelewowe dobrać, bo to nasze co by się nie okazało że jest za małe gdyby my chcieli je podpiąć wedle schemy swojej i trza by było dać je w pionie a nie w poziomie.
    Dzieciaczki czytać/pisać już potrafią – musisz trochę swych obowiązków relegować – przy okazji uczestnikami FM-u stać się mogą.
    Ps.
    Dunią się nie kłopocz czasu więcej mieć będę, to go przekieruje z Ciebie na niego !!!
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 20-11-2022 o 21:52

  10. #30

    Domyślnie

    Hydraulik najpierw pomontowal pompy i zawory 3d z silownikami a pozniej mi sie zapytal czym chce to wysterowac. I wtedy sie zaczelo. Mowie dlaczego silownik na powrocie, mozna prosciej zaworem 3d temperaturowym to twierdzil ze nie ma takich zaworow. Nast. nie spodobalo mu sie ze chce naczynie wzbiorcze podlaczone prawidlowo pod kocial a nie pod podlogowke bo on tak montuje i tam juz sobie trojnik wlutowal.
    On zaczal to olewac ze nie ma czasu a ja zostaje z problemem i szukam rozwiazan.
    Tutaj rzucam pomyslami jak ja to widze licze na pomoc czy to sie sprawdzi czy nie a w odpowiedziach miedzy wierszami czytam ze wymyslam i hydraulik nie chce robic.
    Jak bym sie na tym zal to bym nie szukal tutaj pomocy tylko bym zaplanowal, wykonal i nie pisal bym postow.
    Piszesz ze prosta instalacja ale juz nie piszesz co sie sklada na ta prosta instalacje, rownie dobrze mozna napisac musisz zrobic bezpieczna instalacje i co z tego wynika dla kogos kto nigdy tego nie robil.?
    Zebys mnie dobrze zrozumial posluze sie znowu sportem bo tutaj wiedze mam. Piszesz na forum sportowym jak trenowac do maratonu a ja bym ci odpisal - musisz mądrze trenowac i powiedz mi co bys zrobil z ta wiedza

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ps.
    Dunią się nie kłopocz czasu więcej mieć będę, to go przekieruje z Ciebie na niego !!!
    #28 - siarki nie wyczułeś - do roboty nic lepszego nie masz - nigdy nikomu nic konkretnie nie powiedział dlaczego miał by to zmienić dla Ciebie - czyta o czym tu piszemy i mimo to musiał se tu trolla zwalić !!!

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.301

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    nigdy nikomu nic konkretnie nie powiedział dlaczego miał by to zmienić dla Ciebie
    I tak mu dużo powiedziałem lecz on brnie w swojej logice. Hydraulik wyczuł że mu będzie do końca życia głowę suszył i się wycofał. Znam takich cwaniaków którzy by chcieli za grosze wyciągnąć wiedzę zdobywaną lata.
    czyta o czym tu piszemy i mimo to musiał se tu trolla zwalić !!!
    Walić to ty se możesz po nocach.
    Regulamin forum

  13. #33

    Domyślnie

    Intuicja/intuicja – schemat schemate ale niuch trza mieć do wszystkiego
    Samsu sama intuicja i niuchem instalacji nie zbudujesz jak nie masz wiedzy

    Norme na zbiorniki wyrównawcze czytalem juz wczesniej, ja sobbie nie wymyslilem tych 40l tylko hydraulik , jak mu powiedzialem czy nie za malo i dobrze bylo by przewymiarowac to chyba urazilem jego ego, bo on tak zawsze montuje i jest ok. Tyle ze to ja bede to uzytkowal i tu chodzi o moje bezpieczenstwo a nie hydraulika.
    to napiszę Ci o tym, bo mi to podłączenie jego nie pasi. To podlaczenie jak na schemacie to moje zalozenie ze bedzie ok z tego co wyczytalem i poogladalem na schematach. Jak bym mial wiedze co sie dzieje przy zgotowaniu wody w kotle, jakie zjawiska zachodza jak w takim przypadku zachowuje sie zbiornik wyrownawczy to moze inaczej bym podlaczyl ale takiej wiedzy niestety nie mam.
    Jeszcze jest taka opcja , ale dlaczego to a nie tamto tego ci nie wytlumacze, zapewne chodzi o


    Facet z firmy produkujacej zbiorniki wyliczyl mi wielkosc zbiornika (bufor 800+ zasobnik 120+ woda w ukladzie =+/-1000l, 10% pojemnosci wodnej instalacji to 100l. Oparlem sie na jego wiedzy, 16 lat produkujac zbiorniki z pewnoscia ma wieksza wiedze niz moja
    Z ta gwarancja to wiadomo jak jest obowiazuje dopóki nic sie nie stanie, tutaj bardziej chcialem hydraulika zmusic do prawidlowego montazu instalacji.
    Dzieciaczki czytać/pisać już potrafią – musisz trochę swych obowiązków relegować troche jeszcze za małe
    Ostatnio edytowane przez qubek110 ; 20-11-2022 o 22:52

  14. #34

    Domyślnie

    [QUOTE=DUNIA.MD;8162991]I tak mu dużo powiedziałem lecz on brnie w swojej logice. Hydraulik wyczuł że mu będzie do końca życia głowę suszył i się wycofał. Znam takich cwaniaków którzy by chcieli za grosze wyciągnąć wiedzę zdobywaną lata.

    To w takim razie powiedz mi po co sa te wszystkie fora, i jaki miales cel rejestrujac sie tutaj?
    Nie powiesz mi ze wszystko co tutaj zobaczyles i przeczytalej to wiedziales o tym wczesniej, tez poszezyles swoja wiedze ZA DARMO wiec tez jestes cwaniakiem czy nie ?

  15. #35

    Domyślnie

    #27 wz. #33. W #27 trzeba czerwoną rurę miejscami z niebieską zamienić.
    Naczynko które masz w poziomie chciał/nie chciał trzeba powiesić – od spodu w dziurę rurę od powrotu podpiąć – dziurę z boku naczynka na dole zaślepić – w górny otwór wpiąć rurę od zasilania przez trójnik - od zasilania w wyjście trójnika rurę wznośną wstawić – kolanami rurę wznośną/przelewową do kotłowni lub kanalizacji doprowadzić – lustro wody ma być jak #27 – całość dobrze ocieplić by cholerstwo nie zamarzło – cześć dalsza przy napełnianiu instalacji będzie.
    Narysuj mi to - proszę tak jak to zrobiłeś w #33 bym wiedział czy dobrze Ci to przedstawiłem !!! - jeden obrazek wart więcej niż tona tekstu.
    Ps.
    „Od czep” się od @duni – czasu na niego szkoda i do tego jeszcze czasu tego nie ma - za cienki na niego jesteś – siedzi tu tylko i wyłącznie dla forsy a na FM-ie takich jest więcej – hydraulikowi płacisz i z jakiej racji choć nie świadomie masz i jemu płacić choć już mu płacisz – tak to działa i musisz mieć świadomość tego – jak zostaniesz fanatykiem „radio maryja zawsze dziewica, która po tym jeszcze sześcioro dzieci urodziła”, to jak on będziesz działać – z szatanem walczyć trzeba nie za kasę mu służyć.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.301

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    jak zostaniesz fanatykiem „radio maryja zawsze dziewica, która po tym jeszcze sześcioro dzieci urodziła”, to jak on będziesz działać – z szatanem walczyć trzeba nie za kasę mu służyć.
    Napiszę delikatnie, pomodlę się za ciebie bo niegłupi jesteś człowiek w tematach z tej ziemi.
    Regulamin forum

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Napiszę delikatnie, pomodlę się za ciebie bo niegłupi jesteś człowiek w tematach z tej ziemi.
    Jak ty masz czelność tak do mnie pisać - nasrałeś tu mi w temat i się jeszcze ciskasz, że :"I tak mu dużo powiedziałem lecz on brnie w swojej logice." - jak tak chcesz koniecznie to ci jeszcze dołożę !!!

  18. #38

    Domyślnie

    Aaaa Poodoobnoo – takie pilne to być miało - #35 co w tym nie zrozumiałego jest, że nie można narysować tego tak jak to opisane zostało. Po co ja nad tym tyle siedziałem i traciłem swój czas, zdrowie i życie.
    Skoro tak, to wprowadzam zasadę nową : podłączam się do tematu i czekać będę aż mi to ktoś wytłumaczy dogłębnie jak ja na FM-ie pisać winienem, by to było zrozumiałe dla innych !!!

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.301

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak ty masz czelność tak do mnie pisać - nasrałeś tu mi w temat i się jeszcze ciskasz, że : -
    Jaki twój temat, co ty tu jesteś jakaś nieomylna wyrocznia.
    "I tak mu dużo powiedziałem lecz on brnie w swojej logice."
    Pisałem z nim przez PW.
    jak tak chcesz koniecznie to ci jeszcze dołożę !!!
    Odważny przez Internet. Jak ci ulży to się wyżyj tylko uważaj bo majty będą mokre.
    Regulamin forum

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jak ty masz czelność tak do mnie pisać - nasrałeś tu mi w temat i się jeszcze ciskasz, że : -
    Jaki twój temat, co ty tu jesteś jakaś nieomylna wyrocznia.
    "I tak mu dużo powiedziałem lecz on brnie w swojej logice."
    Pisałem z nim przez PW.
    jak tak chcesz koniecznie to ci jeszcze dołożę !!!
    Odważny przez Internet. Jak ci ulży to się wyżyj tylko uważaj bo majty będą mokre.
    Priorytet !!!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony