dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Exclamation Jak rozpoznać czy ściana działowa przebiega przez piętra?

    Witam,

    Pytanie dotyczy lokalu w budynku z 1936r., strop raczej drewniany, są deski. W jaki sposób sprawdzić to, zrobić "odkrywki" w jakich miejscach?

    Pozdrawiam,
    Rafał

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Nie wiem jak w innych rejonach Polski, ale na tzw. ziemiach odzyskanych na ogół ścianki działowe szły murowane od grubszych na dolnych kondygnacjach do cieńszych wyżej, ale spotykaliśmy też na ostatnich kondygnacjach ścianki ok. 12cm na podwójnych krokwiach i tylko w przypadkach, kiedy na poddaszu były pojedyncze pomieszczenia. Lepiej sprawdzać od góry niż dołu, bo może się posypać ocieplenie stropu a były nim różne różności - piasek, słoma, pocięte worki czy gazety, zlepiane gliną, sypkie...itp.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 10-12-2022 o 18:19
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odp. Wczoraj zrobiłem odkrywki w takich miejscach: https://1drv.ms/u/s!AsROmA-vYx7phK4x...3GUNw?e=PlmLlc.
    Występuje tam materiał nieokreślony(widać za zdjęciach i na filmiku - jakby źle związany beton, zlepiony z takich grudek) jako budulec ściany działkowej, ma on aż 5,1cm, tak wynika z moich obliczeń na podstawie pomiarów jednej ze ścianek. Wyliczyłem ile sam taki materiał ma bez tynków itp. Na zdjęciach przy suficie widać jakby był taki podciąg(nie wiem czy dobrego terminu użyłem) z cegieł nad ścianką działową. Wysokość tego podciągu to jedna cegła, natomiast przy podłodze licząc od desek to pierwsza ceła ukazuje się dopiero gdzieś poniżej wysokości mniej więcej może jednej cegły, tak jakby ten cały układ był przesunięty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony