dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Montaż brodzika obok glazury czy pod ?

    Mam dwie odmienne opinie fachowców co do montażu brodzika:
    1> Gotowa skorupa z obudową postawiona na wcześniej wyłożonej terakotą i glazurą łazience dosunięta do ściany i uszczelnione silikonem połączenie brodzika ze ścianą
    2> Druga koncepcja montaż brodzika (może być zwykły obudowywany glazurą ) i dopiero potem glazura stawiana na brodziku (tzn woda spływająca po ścianie ma większe szanse trafić do brodzika a nie pod)> Niestety w tym drugim przypadku montaż jest bardziej kłopotliwy (droższy) i ewentualna wymiana w przyszłości bardziej kłopotliwa.

    Proszę fachowców o pomoc w wybraniu lepszego rozwiązania przy założeniu, że brodzik ma być półokragły.

  2. #2
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    najpierw polozyc glazure, a dopiero na to stawiac brodzik, woda bedzie splywala i tak DO brodzika, a nie ZA brodzik, o ile przestrzen miedzy brodzikiem a sciana bedzie odpowiednio uszczelniona zwyklym silikonem. chyba, ze to jakis dizajnerski brodzik, ktory ta czesc od sciany ma pod innym katem niz prosty

  3. #3

    Domyślnie

    My tez sie nad tym zastanawialiśmy. Brodzik mamy zwykły razem z obudową. Chcieliśmy go dać na kafelki (wersja 1) ale kafelkarz namówił nas na wersję 2 - że niby mniejsze ryzyko że woda poleci za brodzik. Pewnie to bzdura, ale tak mamy (na podłodze kafle są pod brodzikiem) i jest ok. Za to wannę mamy dostawioną do wykafelkowanej ściany (kafelkarz był niepocieszony, a my sie uparliśmy ) i też jest ok.

  4. #4
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    kurde, ludzie, co jest, NIE DAJCIE SIE ZWARIOWAC!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Trriper możesz rozwinąc swoja druga wypowiedź. Jak rozumiem uważasz to za przesaę (drugie rozwiązanie) powiedz dlaczego skoro wiekszość glazurników tak własnie sugeruje.

  6. #6
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    byc moze dlatego, ze nie chce im sie ukladac plytek na wiekszej powierzchni.

    czy widziales u kogokolwiek w domu rozwiazanie numer dwa? ja nie. nigdzie. w przypadku, gdybym na przyklad rozwalil brodzik, bo costam, cokolwiek, bylbym skazany na poszukiwanie dokladnie takiego samego modelu albo o tych samych co do joty wymiarach, co jest klopotliwe

    ani moj glazurnik (pies go co prawda tracal) ani hydraulik (ktorego polecam szczerze) nawet slowem nie pisneli na temat takiego rozwiazania. mysle, ze jesli brodziki trzebaby tak obudowywac, mialyby z deka inna konstrukcje

    w pierwszym przypadku klucz do sukcesu lezy w dobrym uszczelnieniu styku sciana - brodzik

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tripper

    czy widziales u kogokolwiek w domu rozwiazanie numer dwa?
    A ja widziałam prawie same takie rozwiązania w przypadku wanien - za każdym razem gdy wanna była obudowywana glazurą. I właściwie każdy kafelkarz chciał tak robić. Jak się uparaliśmy przy rozwiązaniu 1 to byli zdziwieni.
    A przy brodziku "brakuje "nam na ścianie tylko kilku płytek (jeden rządek na szerokości brodzika) więc w razie jakiegoś remontu nie byłby to wielki kłopot.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja teź u siebie w dotychczasowym mieszkaniu mam płytki stawiane na brodziku/wannie. Ale osobiście jestem zwolennikiem zrobienia płytek do dołu (ze względu na ewentualną wymianę brodzika w przyszłości).
    Niestety glazurnik straszy że brodzik taki zespolony z obudową trochę się rusza i po jakimś czasie napewno się rozszczelni połączenie brodzika ze ścianą i pojawi się przeciek na suficie na dole.
    A teraz dodatkowe pytanie o uszczelnienie pomiędzy brodzikiem a ścianą
    Czy wystarczy sam silikon ?
    Czy (widziałem ostatnio takie rozwiązanie) dodatkowo listwa (taka jak przy glazurze tylko wklęsła) ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał milimetr198
    A teraz dodatkowe pytanie o uszczelnienie pomiędzy brodzikiem a ścianą
    Czy wystarczy sam silikon ?
    Czy (widziałem ostatnio takie rozwiązanie) dodatkowo listwa (taka jak przy glazurze tylko wklęsła) ?
    Szczerze odradzam poleganie na takiej listwie, bo po prostu nic nie daje. Obecnie w mieszkaniu w bloku mam takie rozwiązanie: glazura kończy się nieco pod krawędzią wanny, pod wanną też symbolicznie kilka płytek na podłodze. Nie można było położyć glazury do samego końca, bo w rogu gdzie styka się podłoga ze ścianą położona była rura odpływowa z wanny. Glazurnik obłożył więc listwą wklęsłą styk wanny i ściany. Zafugował i było git, ale tylko przez pół roku. Nagle na klatce za naszą łazienką zaczęła puchnąć farba na ścianie. Okazało się, że fuga się wypłukała i woda kapała sobie obficie za wannę, wciekała w goły beton i wyłaziła po drugiej stronie ściany w postaci burchelków farby. Początkowo przykleiliśmy na to listwę do brodzików, taką z klejem rozgrzewanym suszarką. Tydzień działało. W końcu zerwaliśmy obie listwy i położyliśmy silikon, który pięknie uszczelnił styk wanny ze ścianą. Teraz śpimy spokojnie (do czasu aż silikon się zestarzeje ). Wniosek: nie warto wykosztowywać się jeszcze na listwę, bo szkoda pieniędzy, wysiłku i czasu. Nic to nie da! Woda i tak wpełźnie! Ja bym tylko pilnowała silikonu.

  10. #10

    Domyślnie

    JESTEM PO TYM I:
    jesli masz dobrego fachowca który potrafi silikonować to nie ma różnicy czy brodzik stawiasz przed czy po glazurze ale
    moze byc róznica gdy na tym brodziku postawisz kabinę - może zabraknąć ci wtedy po 1 cm z kazdej strony do domknięcia drzwi
    dlatego też lepiej postawić brodzik i obłożyc go płytkami - wtedy na bank kabina bedzie pasowała a i powiedzmy ze woda bedzie sciekała do brodzika - co jest efektem pozytywneym ale ubocznym

  11. #11

    Domyślnie

    Jeżeli kabina i brodzik tej samej firmy tej samej linii to jak może zabraknąć 1 cm do domknięcia drzwi. To raczej jak wsunę brodzik pod glazurę to kabina może wystawać poza brodzik.
    Co do listwy to miałem na myśli taką prostą do glazury (wklęsłą) ale wklajaną właśnie na silikon

  12. #12

    Domyślnie

    A WIDZISZ CUDA SIE ZDAZAJĄ
    komplet a jednak
    obecnie zeby sie wszystko domkneło na styk mam kabinę dosłownie na obrzezu brodzika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony