dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie. Chcę, żebyś uzasadnił dlaczego stosujesz XPS do fundamentów niepodpiwniczonego domu.
    Wiem, że projektanci robią to. Ale nie potrafią tego uzasadnić. Domyślam się, że to taka moda.
    Przepisy przecież nie wymagają żadnej termoizolacji. Wyliczeń też nie znalazłem, że to się opłaca.
    już napisałem i powtórzę :
    " PAROC GRS 20 ma ( wg DWU ) parametr WL mniejszy / równy 3 kg/m2 , tj. tyle samo co EPS dedykowany dla fundamentu.
    Obu materiałom daleko do XPS-a, gdzie ( zazwyczaj ) parametr WL wynosi 0,7 "

    - jeśli masz inne WIARYGODNE i polskie dane ( atesty / certyfikaty / DWU ) dot. stosowania innych materiałów do izolacji fundamentów, chętnie się z nimi zapoznam.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    już napisałem i powtórzę :
    " PAROC GRS 20 ma ( wg DWU ) parametr WL mniejszy / równy 3 kg/m2 , tj. tyle samo co EPS dedykowany dla fundamentu.
    Obu materiałom daleko do XPS-a, gdzie ( zazwyczaj ) parametr WL wynosi 0,7 "

    - jeśli masz inne WIARYGODNE i polskie dane ( atesty / certyfikaty / DWU ) dot. stosowania innych materiałów do izolacji fundamentów, chętnie się z nimi zapoznam.
    Naprawdę nie rozumiesz pytania?
    Po co dawać jakikolwiek (a tym bardziej drogi) materiał termoizolacyjny na ścianę fundamentową niepodpiwniczonego domu?

    I co ten parametr zmienia dla inwestora? Czy zyska jakieś złotówki na tym? Komfort?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-09-2023 o 08:40

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po co dawać jakikolwiek (a tym bardziej drogi) materiał termoizolacyjny na ścianę fundamentową niepodpiwniczonego domu?
    - sugerujesz, że nie powinno się izolować ściany fundamentowej ? - dobrze że nie jesteś projektantem !
    - oczywiście pisać można wszystko i próbować popierać tezy filmikami z YT lub wróżeniem z fusów
    - dalsza dyskusja nie ma kompletnie sensu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - sugerujesz, że nie powinno się izolować ściany fundamentowej ? - dobrze że nie jesteś projektantem !
    Ale nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, co daje ta termoizolacja? I pytanie pomocnicze - dlaczego Rozporządzenie w sprawie WT wymaga większej termoizolacyjności, niż to ekonomicznie uzasadnione ściany nadziemia czy stropu - a na ścianę fundamentową nie wymaga wcale?

    Tak, pisać możesz wszystko. Ale potrafisz to uzasadnić?

    Wywróżyłeś to z fusów, że trzeba?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.954

    Domyślnie

    tak jak napisałem:
    - dalsza dyskusja nie ma kompletnie sensu.

    jeśli masz również zastrzeżenia do WT - napisz do Ustawodawcy.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    tak jak napisałem:
    - dalsza dyskusja nie ma kompletnie sensu.

    jeśli masz również zastrzeżenia do WT - napisz do Ustawodawcy.
    Czemu nie chcesz podać przyczyny, dla której zalecasz izolację ściany fundamentowej? Obawiasz się, że ktoś pozwie Cię za niepotrzebnie wyrzucone w błoto (dosłownie) pieniądze?

    WT nie wymagają termoizolacji - i nie mam do tego zastrzeżeń.
    Ty ją bezzasadnie zalecasz. Czy masz jakąś podstawę?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-09-2023 o 15:17

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.954

    Domyślnie

    Wiesz co :
    w Polsce jest ponad 10 tys. architektów, w Unii Europejskiej może 480 – 500 tys.
    Załóż osobiście każdemu sprawę ( zbijesz fortunę ) o izolację termiczną fundamentów, co jest niezgodne ze „ światem Kazeina ”.
    Do sprawy dołącz ten cytowany przez Ciebie filmik, jak to „ pan Kaziu ” wyciska w imadle wodę z XPS – powodzenia !!!
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    w Polsce jest ponad 10 tys. architektów, w Unii Europejskiej może 480 – 500 tys.
    Załóż osobiście każdemu sprawę ( zbijesz fortunę ) o izolację termiczną fundamentów, co jest niezgodne ze „ światem Kazeina ”.
    Dlaczego mam wytaczać sprawę komuś, kto mi szkody nie wyrządził? U siebie nie zrobiłem zgodnie z projektem (mam w nim gruntoterm), wiec nie mam podstaw.

    Ale naprawdę nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, co daje termoizolacja ściany fundamentowej?

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Przytoczyłem Ci artykuł z badań nad EPSem i wełną w elewacji wg ETICSa. Jest wg niego lepiej dać EPS.

    Sam napisałeś, że wełny nie proponujesz na ocieplenie fundamentu ze względu na nasiąkliwość.

    Czy nadal widzisz to w ten sposób, że
    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    jeśli kogoś stać na wełnę - jak najbardziej ! jeśli nie stać - pozostaje styropian.
    ???
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony