dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 254 z 308
Pokaż wyniki od 5.061 do 5.080 z 6154
  1. #5061
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Dziś popytam. Zastanawiam się nad funkcjonowaniem tego rynku. Instalatorzy nie chcą instalować sprzętu zakupionego przeze mnie w Internecie. Jeden naciska, żebym kupił Heiera, bo "jest mały i przez to bierze mało prądu".
    Tak, wiem, że w zasadzie nie mogę kupić sam klimy, musiałbym mieć uprawnienia. Chodzi mi o to, zebym to ja wybrał i zapłacił za zestaw, ale instalator oficjalnie go zamówił. Gwarancje biorę na siebie. Oni chcą zarobić w jeden dzień 10 tysięcy na prostej jednostce i jej instalacji, gdzie nawet ja robię fundament!
    Wchodzisz na fejsboka zadajesz pytanie kto ci sprzeda to a to i masz kupione ,nie rób scen.

  2. #5062
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Dziś popytam. Zastanawiam się nad funkcjonowaniem tego rynku. Instalatorzy nie chcą instalować sprzętu zakupionego przeze mnie w Internecie. Jeden naciska, żebym kupił Heiera, bo "jest mały i przez to bierze mało prądu".
    Tak, wiem, że w zasadzie nie mogę kupić sam klimy, musiałbym mieć uprawnienia. Chodzi mi o to, zebym to ja wybrał i zapłacił za zestaw, ale instalator oficjalnie go zamówił. Gwarancje biorę na siebie. Oni chcą zarobić w jeden dzień 10 tysięcy na prostej jednostce i jej instalacji, gdzie nawet ja robię fundament!
    A co ty masz za problem, możesz kupić używkę bez problemu.
    Możesz też kupić nową klimę, wypełniając papierki.
    Możesz też zamontować sam, przewody kielichowate są dostępne na al.egro.
    Wszystkie elementy klimy do różnorakiego montażu również są dostępne.
    Pompę próżniową można wypożyczyć, inne narzędzia też.
    Ja nie widzę problem.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #5063
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Wchodzisz na fejsboka zadajesz pytanie kto ci sprzeda to a to i masz kupione ,nie rób scen.
    Ja nie robię scen, instalatorzy robią. Każdemu z osobna muszę tłumaczyć, że mocy nie dobiera się na powierzchnię domu, tylko obciążenie cieplne wg wyliczeń OZC. Oni nie są w stanie pojąć jak mogę w jednym szeregu stawiać zestawy na 2 i 5 kW. Przy okazji: Fujitsu na R410 nie są dostępne, co zawęża wybór.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #5064

    Domyślnie

    Jest jeszcze Panasonic Etherea KIT-Z20-XKE 2/2.8 schodzi na 0.75 na grzaniu. Ja tam nikogo nie pytałem co poleca tylko o konkretne modele które sam dobierałem i niczego nie trzeba tłumaczyć. Podobno przy zakupach przez neta wystarczy podać czyjś numer uprawnień.

    Z tymi 10k za instalacje to chyba przesadzasz

  5. #5065
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A co ty masz za problem, możesz kupić używkę bez problemu.
    Możesz też kupić nową klimę, wypełniając papierki.
    Możesz też zamontować sam, przewody kielichowate są dostępne na al.egro.
    Wszystkie elementy klimy do różnorakiego montażu również są dostępne.
    Pompę próżniową można wypożyczyć, inne narzędzia też.
    Ja nie widzę problem.
    Nie wiem, moze i mogę kupić nową klimę, ale póki co dowiaduje się, że muszę mieć papiery na f-gaz. Ponoć zamawiający jest sprawdzany w jakiejś bazie ogólnopolskiej.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #5066

    Domyślnie

    No to mowie ze losujesz jakieś nazwisko z tej bazy i im podajesz jako zamawiający a dane do wysyłki swoje. Niech sprawdzają.

  7. #5067
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Jest jeszcze Panasonic Etherea KIT-Z20-XKE 2/2.8 schodzi na 0.75 na grzaniu. Ja tam nikogo nie pytałem co poleca tylko o konkretne modele które sam dobierałem i niczego nie trzeba tłumaczyć. Podobno przy zakupach przez neta wystarczy podać czyjś numer uprawnień.

    Z tymi 10k za instalacje to chyba przesadzasz
    Dzis gadałem z jednym sklepem internetowym. Padłem z wrażenia, jak usłyszałem różnicę w cenie dla instalatora i inwestora dla niektórych zestawów. Wczoraj dostałem wycenę 3500 zł za instalację klimy, w cenie przewiert przez ścianę, zamieszenie jednostki wewn. i postawienie zewnętrznej na MOIM cokole. Jak doliczysz marżę na topowym Daikinie albo Mitsu, to myślę że zarobek pod dychę jest realny. Tak swoją drogą Fuji Electric dało ciała, bo jest błąd albo w katalogu albo cenniku. KLCA ma w jednym minimum 0,6, a w drugim 0,9 kW mocy grzewczej. Sprawa jest wyjaśniana, ale przy 5 kW to nie bardzo wierzę w to schodzenie do 0,6 kW. Pozostaje Mitsubishi na placu boju
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #5068
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    No to mowie ze losujesz jakieś nazwisko z tej bazy i im podajesz jako zamawiający a dane do wysyłki swoje. Niech sprawdzają.
    Człowiek się uczy życia w Polsce całe życie
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #5069

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wczoraj dostałem wycenę 3500 zł za instalację klimy, w cenie przewiert przez ścianę, zamieszenie jednostki wewn. i postawienie zewnętrznej na MOIM cokole.
    3.5k za samo podłączenie jednej sztuki + koszt zakupu jednostki? Niepoważna oferta.

  10. #5070
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Dziś popytam. Zastanawiam się nad funkcjonowaniem tego rynku. Instalatorzy nie chcą instalować sprzętu zakupionego przeze mnie w Internecie. Jeden naciska, żebym kupił Heiera, bo "jest mały i przez to bierze mało prądu".
    Tak, wiem, że w zasadzie nie mogę kupić sam klimy, musiałbym mieć uprawnienia. Chodzi mi o to, zebym to ja wybrał i zapłacił za zestaw, ale instalator oficjalnie go zamówił. Gwarancje biorę na siebie. Oni chcą zarobić w jeden dzień 10 tysięcy na prostej jednostce i jej instalacji, gdzie nawet ja robię fundament!
    Człowieku budujesz dom pasywny podpiwniczony 230m2 a drapiesz się od kilku dni po głowie jak zaoszczędzić kilkaset złoty. Facet, który mi montował PV pytał czy chłopaki będą mogli w swoim czajniku zagotować wodę na kawę i czy mogą nalać sobie wody. Zapytałem "Co to w ogóle za pytanie?" A on mi na to, że kilku klientów chciało mu potrącić za zużyty prąd i wodę. Zatkało mnie. Chyba nie musze mówić jakie skojarzenia czy podobieństwa przychodzą mi teraz do głowy. Chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko. Złóż zapytanie na OFERTEO albo fixly na interesujący Cię sprzęt. Sezon był słabiutki więc niektórzy się bardzo starają.

    Jest jeszcze coś takiego jak Mitsubishi Heavy SRK-ZTL-W 1,5kW. Ale instalatora to ze świecą szukać.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 20-10-2023 o 17:37

  11. #5071
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie wiem, moze i mogę kupić nową klimę, ale póki co dowiaduje się, że muszę mieć papiery na f-gaz. Ponoć zamawiający jest sprawdzany w jakiejś bazie ogólnopolskiej.
    Tak, musisz podać z tego rejestru człowieczka z okolicy, który będzie to montować, lub robić przeglądy.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #5072
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Człowieku budujesz dom pasywny podpiwniczony 230m2 a drapiesz się od kilku dni po głowie jak zaoszczędzić kilkaset złoty.
    To, że stać mnie na bułkę za 100 zł nie znaczy, że mam się zgadzać na taką "ofertę". To nie jest żadne kilkaset złotych, tylko kilka tysięcy. Dziś na Fuji dostałem cenę dla instalatora, niższą o 45% od oferty katalogowej, która wynosi 7000 zł netto. Policz, czy to jest kilka stów.

    Mogę zapłacić za pracę, wiedzę, jakość montażu, gwarancję tego montażu, ale nie za dokonanie zamówienia, bo to jest jedno kliknięcie. Potem i tak muszę dla utrzymania gwarancji zlecać dwa razy w roku PŁATNY osobno przegląd. Zrozumiałbym doliczanie takie wielkiej marży do sprzętu, który się psuje i ciągle trzeba do niego jeździć w ramach gwarancji, ale nie do porządnego sprzętu.

    I co to za argument, że jak dom pasywny, z piwnicą i 230 m2 powierzchni, to można mnie dymać?
    Widocznie jest za dużo instalatorów, że muszą dowalać takie marże, żeby przetrwać. Jestem konsumentem i oczekuję jak najwyższej jakości za jak najniższą cenę i to jest chyba oczywiste?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #5073
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Tak, musisz podać z tego rejestru człowieczka z okolicy, który będzie to montować, lub robić przeglądy.
    Zlecę to porządnemu, wcale nie najtańszemu instalatorowi, który się zna na robocie. A klimatyzator kupię od niego lub z Internetu, co będzie tańsze. I to jest normalne, a nie jakieś "podtrzymanie rynku", jak mi jeden instalator dziś powiedział.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #5074
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    To, że stać mnie na bułkę za 100 zł nie znaczy, że mam się zgadzać na taką "ofertę". To nie jest żadne kilkaset złotych, tylko kilka tysięcy. Dziś na Fuji dostałem cenę dla instalatora, niższą o 45% od oferty katalogowej, która wynosi 7000 zł netto.
    A masz już instalatora, który Ci to zamontuje? Ciekawi mnie za ile?

  15. #5075
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A masz już instalatora, który Ci to zamontuje? Ciekawi mnie za ile?
    Dogaduję ludzi. W przyszłym tygodniu pewnie się wyklaruje cała sytuacja.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #5076
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Dogaduję ludzi. W przyszłym tygodniu pewnie się wyklaruje cała sytuacja.
    Ty kupujesz to urządzenie czy ten "instalator"? A jakie masz warunki montażu? jaka odległość od jednostek?
    Z tego co zdążyłem zapamiętać to szukałeś jak najmniejszego klimatyzatora. Który najmniejszy z danego modelu Fuji kosztuje 7tys netto?
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 20-10-2023 o 20:08

  17. #5077
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ty kupujesz to urządzenie czy ten "instalator"? A jakie masz warunki montażu?
    Nie wiem, póki co zgłosiło się kilku instalatorów, o kilku się dodzwoniłem z pytaniem, czy montują Mitsu Electric itd. Kilku wyraziło chęć obejrzenia obiektu i tyle dało się zrobić w ciągu dwóch dni.
    jaka odległość od jednostek?
    Ok 12 m łącznie przewodów, zmierzę to jutro dokładniej.
    Z tego co zdążyłem zapamiętać to szukałeś jak najmniejszego klimatyzatora. Który najmniejszy z danego modelu Fuji kosztuje 7tys netto?
    Nie najmniejszego, tylko najniżej schodzącego z mocą. Fuji Electric o mocy ok. 5 kW, oznaczenie RSG18KLCA / ROG18KLCA. Cennik strona 12, z tym, że jest tam prawdopodobnie błąd w podanej mocy minimalnej, o czym pisałem wcześniej.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #5078
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie wiem, póki co zgłosiło się kilku instalatorów, o kilku się dodzwoniłem z pytaniem, czy montują Mitsu Electric itd. Kilku wyraziło chęć obejrzenia obiektu i tyle dało się zrobić w ciągu dwóch dni.

    Ok 12 m łącznie przewodów, zmierzę to jutro dokładniej.

    Nie najmniejszego, tylko najniżej schodzącego z mocą. Fuji Electric o mocy ok. 5 kW, oznaczenie RSG18KLCA / ROG18KLCA. Cennik strona 12, z tym, że jest tam prawdopodobnie błąd w podanej mocy minimalnej, o czym pisałem wcześniej.
    To jest na 100% błąd, wszystkie urządzenie nie schodzą poniżej 0,9kW. Urządzenia Fuji działają w specyficzny sposób (w porównaniu do chińczyków), nie wiem jak inne jaopńczyki. Napisze na moim przykładzie. Całą poprzednią zimę, wiosnę pracowałem na nastawie 16*. Wyłączał się dopiero jak marcu przyświeciło słonko i na dworze temperatura podchodził pod kilkakanście stopni. Im cieplej na dworze to wraz ze spadkiem siły nadmuchu spada temperatura nawiewanego powietrza po to aby urządzenie pracowało jak najdłużej bez taktowania. Będzie dmuchał nawet letnim powietrzem tylko po to żeby sie nie wyłączyć i jednocześnie nie dopuścić do spadku temperatury wewnątrz. I tym sposobem styczeń i luty zamknąłem wynikiem średnio 5kWh/dobe klimą 2,5 na 70m2, 16*.
    W sposób analogiczny działa gdy nagrzewa pomieszczenie. Wczoraj jak przyjechałem na działkę miałem w salnie jakieś 20*. Włączyłem klimę na 23*, dmuchała dość mocno ale wcale nie gorącym powietrzem. Kosztem dłuższego czasu nagrzania pomieszczenie, urządzenie eliminuje jakiekolwiek taktowanie. Takie dobrze ciepłe powietrze leciało jak przestawiłem na 28*. W chińczyku najpewniej wyglądało by to tak, że dmuchałoby przez chwilę gorącym żeby za chwilę się wyłączyć, tak jest np w Heiko u znajomego w biurze.
    Ja bym nie szukał różnic w dziesiętnych kW mocy.

  19. #5079
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    No i pytanie, jak zachowuje się MSZ-AP.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #5080

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To jest na 100% błąd, wszystkie urządzenie nie schodzą poniżej 0,9kW. Urządzenia Fuji działają w specyficzny sposób (w porównaniu do chińczyków), nie wiem jak inne jaopńczyki. Napisze na moim przykładzie. Całą poprzednią zimę, wiosnę pracowałem na nastawie 16*. Wyłączał się dopiero jak marcu przyświeciło słonko i na dworze temperatura podchodził pod kilkakanście stopni. Im cieplej na dworze to wraz ze spadkiem siły nadmuchu spada temperatura nawiewanego powietrza po to aby urządzenie pracowało jak najdłużej bez taktowania. Będzie dmuchał nawet letnim powietrzem tylko po to żeby sie nie wyłączyć i jednocześnie nie dopuścić do spadku temperatury wewnątrz. I tym sposobem styczeń i luty zamknąłem wynikiem średnio 5kWh/dobe klimą 2,5 na 70m2, 16*.
    Przyjmując dane które podajesz, wychodzi, że przy 0,9kW przez dobę pobierze 21,6 kW
    Przy twoim założeniu, że urządzenie pracuje stale, wyjaśnij jak jest możliwe, by na dobę zużyło 5 kW?

Strona 254 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony