dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 257 z 308
Pokaż wyniki od 5.121 do 5.140 z 6154
  1. #5121

    Domyślnie

    Jak praca klimy non-stop może obniżać zużycie energii? I to jeszcze sam piszesz ze hotelarze wyłączaja klimy zeby oszczedzac. To nie podlogowka (ktora niektorzy tez wylaczaja na noc). Podniesienie komfortu tak ale nie oszczędzanie.

    Mycie filtrow i calej reszty z tlusczu to watpliwa przyjemnosc. Powodzenia z czyszczeniem wiatraka w fuji.
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 23-10-2023 o 21:22

  2. #5122
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie lubię oszczędzać w takich miejscach.
    Ja bym oszczędzał.
    Mitsubishi MSZ-AP20VGK
    Klasa efektywności energetycznej (chł. / grz.): A+++ / A+
    Zakres temperatur zewnętrznych dla grzania: -15 ~ +24 oC
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 23-10-2023 o 22:58
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #5123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    https://mitsubishi-electric.teklim.c..._1-10-2023.pdf

    Coś mi tu nie gra. Na Fuji ogarnąłeś sobie bardzo dobry rabat aż byłem zaskoczony. Co prawda byłem ciekaw ile skasują Cię za montaż ale chyba odpuściłeś. Na ME na samo urządzenie przy dobrych wiatrach rabat powinien być minimalnie niższy a widać, że chłop chce Cię skasować po katalogu i do tego doliczyć montaż. W cenniku 22/23 AP20VGK kosztuje 1035 euro. Innego cennika nie widzę, dopiero ten 23/24 gdzie już AP nie ma. Chyba, że jest jeszcze coś czego nie wiem.
    Cenę za Fuji podawał mi sklep internetowy, a cenę za ME instalator, który jeszcze nie wycenił montażu. Cały czas czekam na instalatorów, aż któryś do mnie dotrze. Obawiam się, że moze mi się nie udać dostać ceny u instalatora takiej, jak w sklepie, bo oni na sprzęcie swoje zarabiają. Na razie minęły trzy dni robocze, więc uzbbrajam się w w cierpliwość.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #5124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    PIR po to żeby się samo wyłączyło jak dom pusty. Dla jednych przydatne dla innych nie. klima w kuchni to tak średnio bo może zaciągać syf, ja do gotowania wyłączam albo nie włączam wcale.
    Nike tyle w kuchni, co w salonie, połączonym z kuchnią. O syf się nie boję. Ta czujka obecności nie jest mi do niczego potrzebna - z nią to dopiero by zestaw taktował
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #5125

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Myślę, że obecna pogoda jest wręcz idealna do grzania klimą, COP pewnie w granicach 5 lub wyżej. Uważam też, ze przy obecnej pogodzie komfort miedzy grzaniem klimą a kablami będzie bardzo podobny a im zimniej tym przewaga kabli będzie rosła. Ja bym się wstrzymał z tymi testami i narazie grzał samą klimą. Masz maty grzewcze pod płytkami czy panelami czy kable w wylewce?
    kable w wylewce 8-9cm, wiec powinno nagrzane w nocy troche trzymac. Tez mam wrazenie ze to podbijanie temperatury klima jest jakos bajecznie tanie w porownaniu do tego co mi podlogowka w czasie jej wygrzewania pradu zarla, ale to moze tylko wrazenie, bo grzeje bezporednio powietrze a nie beton wiec jest natychmiastowy efekt ale i ulotny jak dom nie nagrzany. Jak mi sie potwierdzi ze podlogowka duzo wiecej zre w trybie podtrzymania temp. docelowej to moge ta czesc eksperymentu po jednym dniu abortowac

  6. #5126
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ja bym oszczędzał.
    Mitsubishi MSZ-AP20VGK
    Klasa efektywności energetycznej (chł. / grz.): A+++ / A+
    Zakres temperatur zewnętrznych dla grzania: -15 ~ +24 oC
    Nie wiem co chcesz mi powiedzieć. Przy -15 ta klima będzie musiała grzać na maks. 1000 W, przy typowej dla Gdyni temperaturze +3 w ogóle jej nie uruchomię. Po co mi walka o wysoki COP?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #5127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Jak praca klimy non-stop może obniżać zużycie energii? I to jeszcze sam piszesz ze hotelarze wyłączaja klimy zeby oszczedzac. To nie podlogowka (ktora niektorzy tez wylaczaja na noc). Podniesienie komfortu tak ale nie oszczędzanie.

    Mycie filtrow i calej reszty z tlusczu to watpliwa przyjemnosc. Powodzenia z czyszczeniem wiatraka w fuji.
    Mam wrażenie ze Ty nie czytasz tego co jest napisane i w życiu nie byłeś w hotelu z klimatyzatorem. Ogrzewasz ( nie chłodzisz) dom klimatyzatorem?
    Jakbyś poczytał trochę ten wątek to byś przestał trollowac bo jak inaczej nazwać to co robisz? Nie jeden użytkownik ogrzewający klima już dawno udowodnił ze utrzymywanie stałej pracy i temperatury znacznie wpływa na wzrost komfortu i ograniczenie zużycia energii. Wiesz co to modulacja? Podpowiem Ci ze grzejnik elektryczny tego nie ma. Wydaje się ze ogrzewanie klima jest dla Ciebie zbyt skomplikowane.

    A czyszczenie klimy z tłuszczu pozostawię już bez komentarza.
    Ostatnio edytowane przez swierol ; 24-10-2023 o 07:18

  8. #5128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    1) czy cos kombinowac z taryfami: aktualnie G11 i moglbym przejsc na G12(as). Wtedy grzalbym nie non stop 16st tylko w taniej strefie np. 17st.
    Jak nie wzrasta Ci zużycie względem poprzedniego roku o tyle, co zużyjesz w nocy, to G12as nie ma sensu.
    Prąd w G12 wg cen ponad limit jest w tym roku u mnie (PGE) w drogiej strefie tylko 6 groszy od G11. Za to tania strefa jest o 34gr tańsza.
    Ale w takim miejscu pewnie mieścisz się w limicie, i wtedy u mnie ceny wyglądają G11=0,6831 a G12=0,7804/0,3807 zł/kWh. Przelicz:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7598233
    przy jakim % taniej strefy G11 będzie tańsze. IMO tu bez szans, jak możesz przez 4 dni w tygodniu mieć 0 zużycia w drogiej strefie.

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    2) czy trzymac temp docelawa (to u mnie 19st, rodzina zimnolubna), generalnie domek nie najgorzej trzyma cieplo, bez ogrzewania w 24h spadek z 19 do 17st przy 5-10st na zewnatrz. Ale juz podbicie o te 2 stopnie to 5kwh i 8h czasu (termometer na parterze jakies 5m od klimy i nie w zasiegu bezposredniego nadmuchu) a utrzymanie tych 19st to 15kwh na dobe, bo wszystkie betony itp wychlodzone.
    Przy takiej temperaturze bardzo istotne są zyski słoneczne i bytowe Jak jest te 10* na zewnątrz ale słońce wali po oknach, to pewnie te 19* utrzyma się bez grzania. Jak masz domek w lesie albo jest pochmurnie to opuszczony domek będzie się wychładzał do temperatury niewiele większej od tych 10*.

    Przetestuj, na ile przed przyjazdem trzeba odpalić klimę na maksa, żeby dogrzała. Nie ustawiaj temperatury komfortowej - a właśnie na maksa. Bo ogrzanie przegród komfortową temperaturą powietrza trwa baaaardzo długo. Klima musi zdążyć podnieść temperaturę z 16°C (a jeszcze lepiej, jak masz opcję antyzamrożeniową 8°C - sprawdź w instrukcji) znacznie powyżej komfortowej, żeby ogrzać przegrody.

    Jak masz podłogówkę - też odpal na maksa przed przyjazdem (testowanie zacząłbym od 2 godzin na koniec ostatniej taniej strefy przed przyjazdem, po przyjeździe przestawił na znacznie niższą temperaturę albo i wyłączył a na pewno wyłączyłbym ze 24 godziny przed wyjazdem)

  9. #5129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ja bym oszczędzał.
    Mitsubishi MSZ-AP20VGK
    Klasa efektywności energetycznej (chł. / grz.): A+++ / A+
    Zakres temperatur zewnętrznych dla grzania: -15 ~ +24 oC
    Gree amber gold prestige 3 gwiazdki w grzaniu 3 gwiazdki w chłdzeniu.

  10. #5130
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    kable w wylewce 8-9cm, wiec powinno nagrzane w nocy troche trzymac. Tez mam wrazenie ze to podbijanie temperatury klima jest jakos bajecznie tanie w porownaniu do tego co mi podlogowka w czasie jej wygrzewania pradu zarla, ale to moze tylko wrazenie, bo grzeje bezporednio powietrze a nie beton wiec jest natychmiastowy efekt ale i ulotny jak dom nie nagrzany. Jak mi sie potwierdzi ze podlogowka duzo wiecej zre w trybie podtrzymania temp. docelowej to moge ta czesc eksperymentu po jednym dniu abortowac
    Bajecznie tanio to jest przerobienie tej klimy na pompę ciepła wtedy grzejesz cały dom a nie pewną część i po wygrzaniu posadzki co trwa dobę potem leci na luzie zżerając minimalne ilości i najlepiej nastawić minimalną temp np 27 stopni i niechaj cały sezon tak idzie a dyskomfortu nie odczujesz nigdy , koszt minimalny bo dokupisz tylko wymiennik gaz/woda ok 1 tys dasz zlutować końcówki kosz ok 2 stówki wołasz gazownika co ci to zepnie i tyle ,masz pompę ciepła za ułamek.

  11. #5131
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Gree amber gold prestige 3 gwiazdki w grzaniu 3 gwiazdki w chłdzeniu.
    Parametry na papierze zajebiste, pytanie czy takie są w rzeczywistości?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #5132
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Parametry na papierze zajebiste, pytanie czy takie są w rzeczywistości?
    Na bank się zgadzają bo ten bydlak w 1 godzinę potrafi zagrzać moją podłogówkę z zimnego co kotłowi na ekogroszek 10 kw zajmowało 2 godziny pracy na full potem spadało ale czas pompy zdecydowanie szybszy. ona przy minus 30 stopniach ma jeszcze 80 proc mocy więc na bank jest okrutnie mocna , ja co prawda doczekałem się tylko minus 19 ale zero wrażenia to nie robiło na pompie i nie mam żadnych grzałek .

  13. #5133
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Na bank się zgadzają bo ten bydlak w 1 godzinę potrafi zagrzać moją podłogówkę z zimnego co kotłowi na ekogroszek 10 kw zajmowało 2 godziny pracy na full potem spadało ale czas pompy zdecydowanie szybszy. ona przy minus 30 stopniach ma jeszcze 80 proc mocy więc na bank jest okrutnie mocna , ja co prawda doczekałem się tylko minus 19 ale zero wrażenia to nie robiło na pompie i nie mam żadnych grzałek .
    Ale mi bardziej chodzi o moc minimalną.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #5134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Parametry na papierze zajebiste, pytanie czy takie są w rzeczywistości?
    Mam GAP 3,5kW od dwóch lat. I faktycznie jest to potwór przy tej wielkości. Jej parametry są porównywalne ze standardowymi 5kW, a w wielu przypadkach nawet lepsze. Przynajmniej na papierze
    Ja jestem zadowolony. Ogrzewa bezawaryjnie (nawet razu nie odwiedzał mnie serwisant) i bardzo dobrze mieszkanie 85 m2, niezależnie od tego, jaka jest temp na zewnątrz. Nie zauważyłem jakiegokolwiek spadku komfortu przy -10 czy -15. O to bym się nie martwił. W karcie wpisane było zejście minimalne do 130W, ale nie wiem na jakiej podstawie. Nigdy nie zaobserwowałem wartości niższej niż ok. 450W. I to też przy określonych warunkach.
    - U mnie chodzi cały czas na 3-cim biegu (środkowy) i mi szum nie przeszkadza, choć oczywiście jest słyszalny.
    - Przy auto chodzi prawie zawsze na 1, chyba że wejdą naprawdę większe mrozy to zwiększy obroty, ale tutaj nie schodzi poniżej 600W (jest w zasadzie nie słyszalna)

    Trzymam na trójce, ponieważ komfort jest lepszy i mniej taktuje. Ma również wydłużony czas pracy między defrostami. Obserwowałem dokładnie również zużycie prądu i choć nie ma kolosalnych różnic, to odnoszę wrażenie że przy lepszym komforcie zużycie jest może nawet odrobinę mniejsze.

    Jeśli chodzi o zużycie - w tym roku sezon grzewczy zacząłem 12.10. Mam ją ustawioną na 21* i działa wyłącznie w godzinach taniego prądu, czyli 10 godz. dziennie. Do tej pory zjadła 58kWh, czyli 4,8kWh na dobę/ średni pobór 480W
    Z tego względu, że startuje po kilku godzinach postoju każdego wieczora, początkowo bierze nawet ponad 2000W, ale trwa to ok 1-2 minut, po czym już jest ciepło. i tak sobie schodzi do tych ok 500-550W, w zależności oczywiście od tego jakie warunki na dworze. Przy takim działaniu praktycznie nie taktuje. Ostatnio zauważyłem że zrobiła sobie przerwę ok 2 w nocy, ale było po prostu cieplej na zewnątrz i dogrzała do zadanej.

    W momencie, kiedy zacznie nie wyrabiać się w tych 10 godzinach, czyli odpowiednio dogrzewać i spadnie komfort, odpalę ją już na całą dobę i będzie przez zdecydowana większość czasu chodziła w okolicach 500W. Taktowań wielkich nie będzie i nie martwię się o to. Tym bardziej że i tak poniżej 3* będą defrosty więc przerwy mimo wszystko będą wymuszone przez to zjawisko.

    Ty, jeśli masz budynek pasywny, powinieneś jeśli już oglądać się za najmniejszą wersją, czyli chyba 2,5kW, nie pamiętam już jaka to jest. Jeśli pytasz czy klima się sprawdza, to muszę powiedzieć że u mnie jest ok, nie narzekam. Tylko broń cię Panie Boże korzystać z czujnika temperatury w pilocie. Działa wtedy dramatycznie beznadziejnie

  15. #5135
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Mam GAP 3,5kW od dwóch lat.
    Dzięki za tę relację, jest bardzo przydatna. Najbardziej mnie interesowała moc minimalna i jak podejrzewałem, nie schodzi poniżej 400 W, a nawet 450 W.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #5136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafalm81

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    220

    Domyślnie

    Spoko, ale dobrze byłoby złapać kogoś, kto posiada tą najmniejszą 2,5kW. Tamta na bank zejdzie niżej, ale ile?...

    Monterów nie ma co pytać o takie sprawy, oni tak na prawdę nie mają zielonego pojęcia o rzeczach, o których tu rozmawiamy (takie przynajmniej odnoszę wrażenie po kilku kontaktach i odpowiedziach na pytania)

  17. #5137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Gree amber gold prestige 3 gwiazdki w grzaniu 3 gwiazdki w chłdzeniu.
    Ale dobrze wiemy, że jego "osiągi" katalogowe można włożyć miedzy bajki. Gdyby w przyznawaniu tych gwiazdek brali pod uwagę ilość godzin, w których działają obie grzałki obawiam się, że na nawet na jednego plusa na grzaniu by się nie załapali. Taka jest prawda a Ty wciskasz tą kiche wszystkim.

  18. #5138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalm81 Zobacz post
    Spoko, ale dobrze byłoby złapać kogoś, kto posiada tą najmniejszą 2,5kW. Tamta na bank zejdzie niżej, ale ile?...

    Monterów nie ma co pytać o takie sprawy, oni tak na prawdę nie mają zielonego pojęcia o rzeczach, o których tu rozmawiamy (takie przynajmniej odnoszę wrażenie po kilku kontaktach i odpowiedziach na pytania)
    Co do tych instalatorów masz racje. A to bardzo dziwne bo mogliby sobie przedłużyć sezon o klimy do grzania gdy kończy się sezon na klimy do chłodzenia RATPAW patrzyłeś na ten katalog, który Ci wysłałem?Jakbyś miał instalatora to może udałoby się ogarnąć coś na dobrym rabacie.

  19. #5139

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Mam wrażenie ze Ty nie czytasz tego co jest napisane i w życiu nie byłeś w hotelu z klimatyzatorem. Ogrzewasz ( nie chłodzisz) dom klimatyzatorem?
    Jakbyś poczytał trochę ten wątek to byś przestał trollowac bo jak inaczej nazwać to co robisz? Nie jeden użytkownik ogrzewający klima już dawno udowodnił ze utrzymywanie stałej pracy i temperatury znacznie wpływa na wzrost komfortu i ograniczenie zużycia energii. Wiesz co to modulacja? Podpowiem Ci ze grzejnik elektryczny tego nie ma. Wydaje się ze ogrzewanie klima jest dla Ciebie zbyt skomplikowane.
    Tak, ogrzewam klimatyzatorem i dlatego się wypowiadam o własnych doświadczeniach, nie piszę bajek o tym ze klima chodzi pol roku non-stop bez ani jednego taktowania przy nastawie 16C w co i tak nikt nie wierzy.

    Powyżej masz dobry przykład - klima chodzi 10h na dobę ze średnim zużyciem 4.8kWh/doba i minimalnym poborem 450W. Pokaz swoje wyliczenia wg których zużycie energii byłoby mniejsze gdyby klima chodziła 24/7 zgodnie z wymyślona przez ciebie teoria.

  20. #5140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Tak, ogrzewam klimatyzatorem i dlatego się wypowiadam o własnych doświadczeniach, nie piszę bajek o tym ze klima chodzi pol roku non-stop bez ani jednego taktowania przy nastawie 16C w co i tak nikt nie wierzy.

    Powyżej masz dobry przykład - klima chodzi 10h na dobę ze średnim zużyciem 4.8kWh/doba i minimalnym poborem 450W. Pokaz swoje wyliczenia wg których zużycie energii byłoby mniejsze gdyby klima chodziła 24/7 zgodnie z wymyślona przez ciebie teoria.
    Jakbyś przeczytał wyżej to byś wiedział. Właśnie przy ustawieniu 16* przez styczeń i luty (czyli zima a nie październik, który przywołujesz w przykładzie) moja klima działając cały czas pobierała średnio 5kwh/dobę. I co ważne, nigdzie nie napisałem, że nie taktowała wręcz napisałem w jakich warunkach się wyłączała. Zanim zaczniesz się wypowiadać na czyiś temat cofnij się kilka stron do tyłu żeby zrozumieć kontekst. A tak poza tym, w takich temperaturach (czyli mocno dodatnich) i nastawie 21* średni pobór 480W wydaje mi się dość wysoki.

Strona 257 z 308

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony