Dzień dobry,
zauważyliśmy, że w jednym z pomieszczeń w rogu pojawiła się wilgoć (pleśń) przy podłodze. Niedawno wprowadziliśmy się do domu, jest to budynek z lat 70, został wykonany drenaż, jednak jedna strona została pominięta, ponieważ na razie nie chcieliśmy rozbierać tarasu. Właśnie w tym miejscu - jest to róg budynku, odkryłem (po usunięciu tynku wykonanego chałupniczym sposobem - nawet nie trzeba było skuwać, po prostu oderwałem go od ściany bez większego wysiłku) ubytek w cegłach oraz tynku - załączam zdjęcie.

Chciałbym zapytać o opinie czy może to być źródło wilgoci wewnątrz (w tej szczelinie jest wyczuwalna wilgoć, ale woda się nie zbiera, przynajmniej wg. obserwacji w ostatnich dniach). Niezależnie od tego, chciałbym to miejsce zabezpieczyć i stąd pytanie czy dobrym pomysłem będzie wypełnienie głębokiej warstwy szczeliny pianką poliuretanową oraz uzupełnienie brakującej cegły na zaprawę murarską. Nie bardzo mam pomysł jak później zabezpieczyć ten fragment ściany, żeby za bardzo nie rzucał się w oczy - zakładam, że odtworzenie takiego staroświeckiego tynku ze żwirem będzie trudne. Stąd kolejne pytanie czy ktoś mógłby polecić tynk, który by się nadał do takiej pracy. Myślałem, aby na koniec wszystko zabezpieczyć impregnatem do cegieł/ tynków.

Będę wdzięczny za rady.

Dziękuję

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20231205_123638945_HDR 2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	467348