dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Teriva beton keramzytowy

    Witam

    W projekcie mam Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obr112.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	467328

    Co to znaczy beton keramzytowy, będzie lany beton B25 i naczytałem się o problemach z Terivą, to jakiś osobno lany beton, wrzucone potłuczone kawałki pustaków keramzytowych, pustaki betonowo komórkowe?

    Jak czytać takie zbrojenie, to będzie wyglądać, tak jak narysowałem?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys112.png
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	467330

    Czytałem różne poradniki, fora, filmy na yt, ale czegoś takiego nie widziałem.

    Mógłby ktoś pomóc zrozumieć, jak to czytać?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obr111.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	467327   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys112.png
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	4,7 KB
ID:	467329  
    Ostatnio edytowane przez jowik2 ; 08-12-2023 o 20:27

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.443

    Domyślnie

    Mam u siebie terivę z pustakami keramzyto-betonowymi.
    To jest nic innego jak zaprawa betonowa w której zamiast grubego kruszywa używa się keramzytu.
    Całość po wylaniu staje się dużo lżejsza.
    Element który pokazujesz na fotce może dotyczyć określonej części, fragmentu stropu Terivy w której z racji np. komina lub innych elementów nie ma możliwości położenia pustaków.
    Owy fragment stropu jest wzmacniany z obu stron poprzez 2 lub 3 belki a następnie po zaszalowaniu od spodu wylewany betonem.

    Przykład zamieściłeś sam na rysunki. Ze względu na komin i jego rozmiar nie wejdzie tam normalny pustak, dlatego ten fragment jesst wzmacniany z obu stron belkami a następnie szalowany od spodu i wylewany.
    Beton keramzytowy dla zmniejszenia obciążenia może być tu tylko np. nadbetonem który wylewa się nad wcześniej wylanym zwykłym betonem elementem stropu.

    Tak jak wspominam . Fotka dotyczy określonego fragmentu całego stropu , nie wiadomo gdzie są ściany nośne parteru oraz elementy obciążenia stropu czyli ewentualne słupy więźby lub ściany na poddaszu dlatego musiał byś zamieścić rzut całości aby dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi.
    Po drugie to zamieszczone zdjęcia są nie najlepszej rozdzielczości.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 09-12-2023 o 07:32
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, ale to chyba nie jest możliwe do zrealizowania, połowę betonu wylać standardowego, a póżniej keramzytowego.
    Widziałem jak ktoś wrzucał pustaki z betonu komórkowego żeby nie obciążać stropu, ale oczywiście to yt,a nie instrukcja jak to zrobić, dlatego się pytam.

    Dołączam zrobione zdjęcia w lepszej jakości + rzut stropu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pozycyja_2.1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	467331
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belki_teriva.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	104,9 KB
ID:	467332
    Ostatnio edytowane przez jowik2 ; 09-12-2023 o 17:58

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.443

    Domyślnie

    Tak to wygląda jak napisałem. Cały pas ze względu na komin jest wylewany z dodatkiem keramzytu.
    Nie wiem jak projektant chce to zrealizować w praktyce.
    Pytaj się KB. Jak bym widział cały projekt to przeprojektował bym tą terivę dając tam pustaki i dodatkową belkę idącą do komina opartą o żelbetowy wymian lany podczas zalewania nadbetonu

    U Ciebie wychodzi na to iż należało by lać beton warstwa po warstwie na zmianę z rozsypywaniem keramzytu lub po zalaniu dołu i przykryciu zbrojenia wstawiać tam na płask całe bloczki z suporeksu.
    Bloczki na ścianki działowe mają akurat 60 cm długości i 11,5 cm grubości.
    Pomiędzy bloczkami robić przewry na ok 10 cm
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję
    To samo pomyślałem, dziwnie ten strop zaprojektowano.

    Nie eidzę, żeby ktoś chciał z ekipy sypać keramzyt, z bloczkami ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony