dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Nie, podłogówkę robiła inna firma

  2. #22

    Domyślnie

    Widzę że na tym forum są sami pseudoeksperci. Jeżeli nie macie nic do napisania - nie piszcie proszę wcale. Może kto inny się znajdzie. A ja szukam dalej i na innych forach

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    599

    Domyślnie

    Przede wszystkim to widzę tu leniwego i roszczeniowego gościa
    Szukaj, szukaj to może znajdziesz. A jak na podstawie takich szczątkowych informacji dostaniesz rozwiązanie to wiedz że będzie ono z miejsca gdzie kończą się plecy....

  4. #24

    Domyślnie

    Leniwy to ty jesteś. I nie kumaty.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał luque Zobacz post
    Leniwy to ty jesteś. I nie kumaty.
    Koledzy tu mają rację, albo chcesz sam coś zmienić, ale żeby to zrobić musisz się tym tematem zainteresować. Poczytaj, przecież w dobie internetu wiedza jest na tacy podana tylko trzeba wiedzieć jak ją zdobyć.

    Ok. Na podstawie tego co piszesz, jaka jest temperatura wychodząca z pompy do bufora ( zasilanie i powrót ) a jaka za buforem też zasilanie i powrót, jeśli nie masz tam czujników to zakup termometr elektroniczny i zmierz.
    Jaką masz pompkę za buforem, czy ma regulację przepływu i na którym biegu pracuje? I czy jedną czy dwie są te pompki?

    Na tę chwilę ustaw na max prędkość obroty pompki za buforem, jeśli są dwie to ustaw wszystkie na max.
    Poodkręcaj wszystkie zawory na grzejnikach na max, zawór dławiący na grzejniki też na max tak żeby na grzejniki szła ta sama temperatura co na podłogę.
    Pootwieraj rotometry na max przepływ.
    Zjedź z temperaturą zasilania, najlepiej ustaw na razie prostą i daj temperaturę zasilania na pompie na coś ok 38 st/c z delta 4*i obserwuj co się dzieje, czy temperatura przed buforem będzie podobna do tej za buforem, max za buforem może być 2* różnicy między zasilaniem z pompy a wyjściem zssilania z bufora.
    Jeśli to osiągniesz to patrz co się dzieje na poszczególnych pętlach podłogówki jeśli będziesz chciał któreś mieć cieplejsze a inne zimniejsze to tam gdzie ma być zimniej to przykręcsj lekko rotometr, ale żeby to grzało to musisz na rotometrze zostawić przynajmniej 1l/min.
    Na górze na grzejnikach też masz mieć taką samą temperaturę jak na podłodze i one powinny być też wszystkie tak samo ciepłe, jak któryś mocniej grzeje, a drugi słabiej, to przykręć na powrocie ten mocniej grzejący.
    Na górze będziesz miał zimniej, bo masz pewnie grzejników za mało to wtedy dołóż grzejników, albo zaakceptuj to co masz.

    To tak na szybko.
    A najlepiej wywal bufor, daj go szeregowo na powrocie, wywal wszystkie zawory dławiące na obwodzie grzejnikowym, wywal pompki i tylko ta co w pompie i puść jedną temperaturę na wszystko i grzej na zasilaniu max 35* a gdy będzie ewentualnie na górze za zimno dołóż grzejniki.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Albo wezwij porządnego fachowca, zapłać i się tym nie interesuj, tylko ciesz się że w domu ciepło.
    Ale od fachowca żeby wymagać to należało by się znać.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    599

    Domyślnie

    Cytat Napisał luque Zobacz post
    Leniwy to ty jesteś. I nie kumaty.
    Obiecuje już nie fatygować jaśnie panicza, radź sobie sam. Jak widzisz nie ma lasu rąk do pomocy. Sam nie chcesz się rozwijać i nawet nie narysowałeś prostego schematu tej instalacji.
    Ja też nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale lubię wiedzieć i się uczyć. Sam robię analizy tego jak działa instalacja u mnie.
    Za lenistwo się płaci. Jak szukasz tu frajera co rozwiąże problem za ciebie to źle trafiłeś. Zaproś inną firmę, nie tą która instalowała PC i podłogowe ogrzewanie i niech to za $$ naprawią.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Obiecuje już nie fatygować jaśnie panicza, radź sobie sam. Jak widzisz nie ma lasu rąk do pomocy. Sam nie chcesz się rozwijać i nawet nie narysowałeś prostego schematu tej instalacji.
    Ja też nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale lubię wiedzieć i się uczyć. Sam robię analizy tego jak działa instalacja u mnie.
    Za lenistwo się płaci. Jak szukasz tu frajera co rozwiąże problem za ciebie to źle trafiłeś. Zaproś inną firmę, nie tą która instalowała PC i podłogowe ogrzewanie i niech to za $$ naprawią.
    Kolego, gdzieś tam poczytałem o twoich wcześniejszych wątkach.
    Masz dom szkieletowy, o niezłej izolacji, do tego pompę gruntową, widziałem, że wyciągasz fajne wyniki z dolnego źródła.
    Ale podajesz za cały rok zużycie na co I cwu 2650kwh o ile dobrze pamiętam.
    Takie zużycie to Koledzy mają w porównywalnych metrażowo domach budowanych tradycyjnie oczywiście dobrze ocieplonych i na pompach PC PW.
    U ciebie to powinno być grubo poniżej 2000kwh.
    Albo masz dużo mostków i nieszczelności, albo coś źle ustawione na pompie i rekuperacji.
    Jak to teraz wygląda tej zimy.
    Jakie zużycie za listopad i teraz za grudzień, jak to nie problem.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    599

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Kolego, gdzieś tam poczytałem o twoich wcześniejszych wątkach.
    Masz dom szkieletowy, o niezłej izolacji, do tego pompę gruntową, widziałem, że wyciągasz fajne wyniki z dolnego źródła.
    Ale podajesz za cały rok zużycie na co I cwu 2650kwh o ile dobrze pamiętam.
    Takie zużycie to Koledzy mają w porównywalnych metrażowo domach budowanych tradycyjnie oczywiście dobrze ocieplonych i na pompach PC PW.
    U ciebie to powinno być grubo poniżej 2000kwh.
    Albo masz dużo mostków i nieszczelności, albo coś źle ustawione na pompie i rekuperacji.
    Jak to teraz wygląda tej zimy.
    Jakie zużycie za listopad i teraz za grudzień, jak to nie problem.
    No właśnie ja wyciągałem niefajne wyniki z dolnego źródła tamtej zimy. W sumie to pracowaly 4 z 5 sond i zjechałem z temperaturą poniżej minusa na wejściu. Dom wziął tyle ile wział bo to pierwszy sezon i trochę trwało wygrzewanie posadzki, wraz z osuszaniem.
    Jak do tej pory wygląda to tak że:
    - październik 176kWh
    - listopad 294kWh
    - do 06 grudnia 65kWh

    Od września PC pracuje na pełnym dolnym źródle. Grzeje normalnie. Poprawiłem prędkość pompy obiegowej i sam budynek był bardziej wygrzany. Liczę że zamknę się w okolicy 2000kWh
    A co do tego czy powinno być grubo poniżej czy powyżej? Nie ma na to reguły. Mój dom ma bardzo mało zysków słonecznych i to też robi robotę. Zimą muszę wykrzesać więcej kWh energii elektrycznej ale latem mam przyjemny chłodek i brak przegrzewania
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    No właśnie ja wyciągałem niefajne wyniki z dolnego źródła tamtej zimy. W sumie to pracowaly 4 z 5 sond i zjechałem z temperaturą poniżej minusa na wejściu. Dom wziął tyle ile wział bo to pierwszy sezon i trochę trwało wygrzewanie posadzki, wraz z osuszaniem.
    Jak do tej pory wygląda to tak że:
    - październik 176kWh
    - listopad 294kWh
    - do 06 grudnia 65kWh

    Od września PC pracuje na pełnym dolnym źródle. Grzeje normalnie. Poprawiłem prędkość pompy obiegowej i sam budynek był bardziej wygrzany. Liczę że zamknę się w okolicy 2000kWh
    A co do tego czy powinno być grubo poniżej czy powyżej? Nie ma na to reguły. Mój dom ma bardzo mało zysków słonecznych i to też robi robotę. Zimą muszę wykrzesać więcej kWh energii elektrycznej ale latem mam przyjemny chłodek i brak przegrzewania
    U syna dom z garażem razem 180m2 porotcherm+20cm grafitu, 16cm w podłogach eps i w sufitach 30cm wełny, brak okien dachowych i duże zyski słoneczne.
    Pierwszy sezon mieszka, ale pompa tak jak u ciebie chodzi od grudnia 2022r.
    Październik cały nie mieszkał
    Listopad 295kWh tu widać porównywalnie
    grudzień na dziś 120kwh, tu grudzień jak narazie bardzo zimny, u ciebie musi być zdecydowanie mniej i jest. Ale już koniec mrozów w grudniu to zakończy porównywalnie do ciebie.
    Przypuszczam że styczeń też będzie blisko ciebie.
    Ale pozostałe miesiące pewnie będzie miał mniej, będzie cieplej i słońce.
    Sądzę, że też w 2000kwh się zamknie, ale bardziej celuję w 1800kwh, bo tyle zamkną ten rok, a nie grzał co i niższa temperatura w domu była. Ale teraz ma zyski bytowe i to się równoważy.

  11. #31

    Domyślnie

    echhh nie macie racji. piszecie zeby sie wysilic a to wy sie nie wysilacie. napisalem co mam i jak mam , wyslalem fotki. poczytalem tez w necie i popytalem paru fachowcow.
    rotametry sa na maxa ustawione. kaloryfery najdalsze zawsze beda zimniejsze, niema sily. zamiast kaloryferow jakjuz klimakonwektory sa wiele lepsze. co do pompy - tempna wejsciu mam teraz 38C i jest ok,zmienilem pare ustawien. pompa za buforem jest 1, dziala moze na 15%.
    glowna pompa jest przy mieszaczu podlogowki i pracuje wg ustawien (plaszczyzna pozioma) na podstawie temperatury - generalniepracuje teraz caly czas

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Koledzy tu mają rację, albo chcesz sam coś zmienić, ale żeby to zrobić musisz się tym tematem zainteresować. Poczytaj, przecież w dobie internetu wiedza jest na tacy podana tylko trzeba wiedzieć jak ją zdobyć.

    Ok. Na podstawie tego co piszesz, jaka jest temperatura wychodząca z pompy do bufora ( zasilanie i powrót ) a jaka za buforem też zasilanie i powrót, jeśli nie masz tam czujników to zakup termometr elektroniczny i zmierz.
    Jaką masz pompkę za buforem, czy ma regulację przepływu i na którym biegu pracuje? I czy jedną czy dwie są te pompki?

    Na tę chwilę ustaw na max prędkość obroty pompki za buforem, jeśli są dwie to ustaw wszystkie na max.
    Poodkręcaj wszystkie zawory na grzejnikach na max, zawór dławiący na grzejniki też na max tak żeby na grzejniki szła ta sama temperatura co na podłogę.
    Pootwieraj rotometry na max przepływ.
    Zjedź z temperaturą zasilania, najlepiej ustaw na razie prostą i daj temperaturę zasilania na pompie na coś ok 38 st/c z delta 4*i obserwuj co się dzieje, czy temperatura przed buforem będzie podobna do tej za buforem, max za buforem może być 2* różnicy między zasilaniem z pompy a wyjściem zssilania z bufora.
    Jeśli to osiągniesz to patrz co się dzieje na poszczególnych pętlach podłogówki jeśli będziesz chciał któreś mieć cieplejsze a inne zimniejsze to tam gdzie ma być zimniej to przykręcsj lekko rotometr, ale żeby to grzało to musisz na rotometrze zostawić przynajmniej 1l/min.
    Na górze na grzejnikach też masz mieć taką samą temperaturę jak na podłodze i one powinny być też wszystkie tak samo ciepłe, jak któryś mocniej grzeje, a drugi słabiej, to przykręć na powrocie ten mocniej grzejący.
    Na górze będziesz miał zimniej, bo masz pewnie grzejników za mało to wtedy dołóż grzejników, albo zaakceptuj to co masz.

    To tak na szybko.
    A najlepiej wywal bufor, daj go szeregowo na powrocie, wywal wszystkie zawory dławiące na obwodzie grzejnikowym, wywal pompki i tylko ta co w pompie i puść jedną temperaturę na wszystko i grzej na zasilaniu max 35* a gdy będzie ewentualnie na górze za zimno dołóż grzejniki.
    bufor niema tez plusow z defrostem? niemozna dac dajmy na to35C na calosc ale tak jak jest? wlasniepoprzez otwarcie zaworow i regulatorow? jatakzrobilemi majac naPC 38C na mieszaczu podlogowki mam jakies 26-27C. czyli te ok 12Cto tempjaka uklad sie wychadza...... pytanie jak zrobic zeby mieszacz niedolewalzimnejwody i jezeli ustawie na pompie 3C zeby tyle samo lub prawie tyle samo bylo na mieszaczu podlogowki??

  13. #33

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony