dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wylewka na podłogówkę

    Szukam kogoś do wykonania wylewki na ogrzewaniu podłogowym.
    Raczej wylewka cementowa, a nie anhydryt, czy styrobeton.

    Pytania takie:
    1. Jeśli miksokret, to czy potem wymagana jest posadzka samopoziomująca?
    2. Jest jeszcze jakaś cementowa samopoziomujaca. Warte to?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.238

    Domyślnie

    Ad1 samopoziom to tylko jak idzie cos w stylu gumoleum, linoleum pod tego typu wykończenie warto pod cokolwiek inne NIE

    Ad2, nie znam
    Styrobeton na podłogówkę po co? Zeby tłumić ogrzewanie?
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak wlasnie myslalem.
    Kilka osob na podlogowke dalo anhydryt i twierdza, ze tylko anhydryt (bo lepsze, rowniejsze, lepiej otacza rurki i lepiej przewodzi cieplo).
    Ja od poczatku sie nastawilem na miksokreta, ale im blizej wykonania, tym wiecej sie nad tym zastanawiam.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Tak wlasnie myslalem.
    Kilka osob na podlogowke dalo anhydryt i twierdza, ze tylko anhydryt (bo lepsze, rowniejsze, lepiej otacza rurki i lepiej przewodzi cieplo).
    Ja od poczatku sie nastawilem na miksokreta, ale im blizej wykonania, tym wiecej sie nad tym zastanawiam.
    Beton dłużej się rozgrzewa ale tez dłużej trzyma ,anhydryt daje się raczej jak jest problem z wysokością pomieszczeń bo tu cienka warstwa może być typu 4-5 cm a beton od 6 ryzykowne a raczej 7-8 cm

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Tak wlasnie myslalem.
    Kilka osob na podlogowke dalo anhydryt i twierdza, ze tylko anhydryt (bo lepsze, rowniejsze, lepiej otacza rurki i lepiej przewodzi cieplo).
    Ja od poczatku sie nastawilem na miksokreta, ale im blizej wykonania, tym wiecej sie nad tym zastanawiam.
    Odniose się do "równiejsza" -każda posadzka musi być z założenie równa. Posadzki z miksokreta bywaja bardziej porowate, chropowate. Ale muszą byc równe. Je też da się zatrzeć prawie na gladko, tylko to nie ma żadnego sensu.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.470
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Kilka osob na podlogowke dalo anhydryt i twierdza, ze tylko anhydryt (bo lepsze, rowniejsze, lepiej otacza rurki i lepiej przewodzi cieplo).
    Ja od poczatku sie nastawilem na miksokreta, ale im blizej wykonania, tym wiecej sie nad tym zastanawiam.
    Anhydryt nie przewodzi zauważalnie lepiej ciepła. Tak twierdzi marketing, ale sprawdź lambdę w deklaracjach producentów gotowych wylewek.

    Anhydryt 1.4-1.6 (W/mK)
    Wylewka betonowa 1,4 W/mK

    Ciężar właściwy praktycznie taki sam, lambda taka sama... Ale marketing wie lepiej, niż inżynierowie...

    Za to ciekawi mnie (nie znalazłem relacji) co się stanie, jak komuś któraś ekipa (w tym od wylewek) uszkodzi rurę i będzie jakieś drobne sączenie. Wykuć dziurkę w tym miejscu i naprawić rurę - to oczywiste. Ale co się dzieje z nasiąkającym miesiącami albo i latami gipsem? Cała wylewka do skucia i zrobienia od nowa?


    Co do równości (nie mylić z gładkością) to miksokreta łatwiej wyrównać. "Samopoziomowanie" może działa z wodą (a i to przez napięcie powierzchniowe nie do końca). Schrzanić można wszystko, ale miksokreta najłatwiej wypoziomować (zobacz filmy, jak jest układany bo wylewaniem nie można tego nazwać, chociaż mówi się "wylewka").
    Gładkość z kolei jest niewskazana. Pomimo tego, że miksokret jest porowaty, to mój parkieciarz i tak się uparł, że trzeba tewierzchnią, względnie gładka od zacierania warstwę, zeszlifować, żeby klej lepiej trzymał.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 21-12-2023 o 21:45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony