dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Ma ktoś wiedzę merytoryczną? Można to jakoś uzyskać/przerobić delikatnie układ?

  2. #22

    Domyślnie

    jest w stanie ktos merytorycznie doradzic?
    czy można ogrzewać dom jakby nie było kaloryferów, tj zasilania podłogówki temp ok 30C a nie jak teraz ok 40C? (Na mieszaczu mam ok 26-28C a ogrzewam wodę do 40C. Nie wiem gdzie są te brakujące 14-12C. Dolewania jest chyba zimną woda na mieszaczu

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał luque Zobacz post
    czy można ogrzewać dom jakby nie było kaloryferów, tj zasilania podłogówki temp ok 30C a nie jak teraz ok 40C?
    (Na mieszaczu mam ok 26-28C a ogrzewam wodę do 40C. Nie wiem gdzie są te brakujące 14-12C. Dolewania jest chyba zimną woda na mieszaczu
    Podłogowka poprawnie wykonana - wymaga zasilania ; 30 C do 35 C,
    Grzejniki - muszą być znacznie przewymiarowane pod względem mocy cieplnej - aby wystarczyła temperatura 30 C do 35 C,
    Dlatego zastosowano;
    -bufor - bo montujący PC nie znał danych podłogówki i grzejników,
    - mieszacz - aby czynnik o temperaturze 40 C mógł zasilić grzejniki a następnie podłogę,
    Ogrzewać możesz temperaturą 30 C ;
    - z tym ze pomieszczenia z grzejnikami będą chłodne
    Masz OZC budynku?
    Masz projekt podłogówki i mocy grzejników w zależności od pomieszczenia???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #24

    Domyślnie

    czesc, dziekuje za wiadomosc. co do projektu -niestety nie posiadam. pompa jest ustawiona na krzywa wysokich temperatur. tam minimalna temp do ustawienia to 35C (chociaz w aplikacji jest opcja trybu wakacje z temp25C - chyba do edycji).
    Czy Twoim zdaniem warto zamknac wszystkie kaloryfery? 1 i tak, w gornej lazience jest na stale wlaczony i dodatkowo mam tam grzalke z termostatem wiec uklad jest zawsze wlaczony.
    zastanawiam sie nad zalozeniem za rokklimatyzacji na pietrze na dogrzewanie.
    na dole temp jest ok, chociaz dlugo wzrasta np rano z 20,5C do 21,5C zwykle zajmuje caly dzien do 20 lub pozniej. u gory robi sie niestety rano czasemnawet ok 17,5C - 18,5C

  5. #25

    Domyślnie

    jakmoglbym zrobic zeby sutawic ompe dajmy na to nawet 35C ale zeby bylo 35 na kaloryfery i 35 na podloge? (jesli daje 38 na pompie tona podloge wchodzi w mieszaczu ok26-27C

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał luque Zobacz post
    zeby bylo 35 na kaloryfery i 35 na podloge? (jesli daje 38 na pompie tona podloge wchodzi w mieszaczu ok26-27C
    Należy generalnie podnieść temperaturę zasilania do ok;45 C i obserwować;
    - masz prawdopodobnie za małą moc cieplną grzejników i aby one grzały muszą być zasilanę czynnikiem o wyższej temperaturze,
    Konieczność sporządzenia OZC budynku z podziałem;
    ...1/ mocy cieplnej dla parteru - podłogówka,
    ...2/ mocy cieplnej dla piętra -grzejniki ;
    .......-podział mocy cieplnej dla poszczególnych pomieszczeń
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  8. #28

    Domyślnie

    Nie, ja chcę właśnie coś przeciwnego- zasilać niższa temperaturą. Kaloryfery mogą być zimne, ważne żeby zasilać podłogowe na np 26 C i żeby tyle było w rozdzielaczu podlogowki

  9. #29

    Domyślnie

    Mam PC wpiętą bezpośrednio w układ podłogówki bez bufora i U Ciebie na pewno też się da z mniejszymi lub większymi przeróbkami instalacji.
    Żeby coś doradzić konkretnie potrzeba opisu twojej instalacji ale dokładnego...
    Mam PC i gaz, mogę używać co chcę ale używam PC bo taniej.
    Podgrzewanie gazem przed pompą to średni pomysł. Lepiej PC kiedy na zew. więcej niż 3*C(mniejsze zużycie pompy) a gazem gdy mniej niż 3*C(czas defrostów).
    Ustaw na PC temperaturę jaką chcesz zasilać dom(np.28*C) i puść na grzejniki i podłogówkę(bufor). Zobaczysz czy taka temperatura zapewni Ci komfort w domu, jeśli nie to zwiększaj temperaturę zasilania układu lub przerabiaj układ.
    Pozdrawiam
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  10. #30

    Domyślnie

    U mnie jest najpierw pompa ciepła a później gaz.
    Obecnie pompa ciepła jest zasilana temperaturą między 35 a 40 stopni Celsjusza.
    Przy takiej temperaturze na rozdzielni na podłogę dostarczana jest woda o temperaturze około 26- 29 stopni Celsjusza. Temperatura w domu wtedy wzrasta około 0,2 stopnia na godzinę.
    Firma która montowała mi pompę twierdzi że dużo lepiej z buforem ale szczerze mówiąc mam co do tego wątpliwości bo po co zasilać taką temperaturą jak można niższą A dodatkowo planuje na piętrze instalację klimatyzacji więc zupełnie mógłbym wtedy nie zasilać grzejników.

  11. #31

    Domyślnie

    U mnie przy temperaturze zewnętrznej więcej niż 3*C przy ustawieniu pompy na zasilanie 27*C pobór wynosi ok 0.4 kWh, przy ustawieniu na 35*C pewnie ponad 1 kWh...
    Dla mnie najoszczędniej jest grzać jak najniżej .
    Ustaw pompę na stałe zasilanie bufora ok 29*C i niech idzie to na grzejniki i podłogówkę. Porównaj zużycie prądu z poprzednimi ustawieniami. Wtedy będziesz wiedział czy grzanie bufora wyżej jest dobre dla ciebie.
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  12. #32

    Domyślnie

    Jak zrobię niższe grzanie chociaż najniższe możliwe z tego co widziałem to jest 35 stopni to wtedy na mieszaczu na podłogówce będzie pewnie jakieś 25 stopni.....
    Temat o którym pisze dotyczy tego że chciałbym grzać na przykład do 30 stopni i żeby było 30 stopni na mieszaczu tylko nie wiem jak to zrobić żeby nie dolewało zimnej wody i tyle ile podgrzeje żeby wchodziło na podłogę bo chyba taka opcja byłaby najlepsza

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony