dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Skropliny na kanale czerpni i w rekuperatorze.

    Ostatnio zauwazyłem mokra plame na scianie na przejsciu kanalu czerpni w garazu oraz przy samym rekuperatorze na wlocie kanalu czerpni do rekuperatora. Wełna też wydaje się mokra. Podejrzewam, ze ma to zwiazek z roznica temperatur i skrapla sie woda. Kanał czerpni i wyrzutni ocieplony 4cm wełną do wentylacji z tą folią na zewnątrz. Kanały to sztywne spiro. Rekuperator jest zamontowany w garażu, którego okazjonalnie ogrzewam w granicach 10-13 stopni. Niestety ostatnio było bardzo dużo wilgoci w garażu bo non stop padał deszcz więc auto wjeżdzało konkretnie mokre.

    Woda w samym rekuperatorze również się znajduje pod wymiennikiem obrotowym. Nie jest jej dużo raczej bym powiedział pewnie jakieś 50ml. Sam kanł czerpni/wyrzutni są suche oprocz sytuacji jak miałem otwarty kanał okapowy ktory wyciąga powietrze z garażu i wtedy bardzo dużo wody było w kolicach wyrzutni. Poki co zaślepiłem ten dodatkowy kanał i jest spokój i zdjąłem zaslepkę od kanału wentylacji grawitacyjnej. Jeszcze zastanawia mnie to, że skrapla się woda przy szczelinie obudowa/klapa rewizyjna rekuperatora. Wycieram to na bierząco. Czy jest to normalny objaw w tej porze roku?

    Rekuperator Komfovent Domekt R-400-V z wymienikiem obrotowym sorpcyjnym.

    Co do ocieplenia kanału czerpni pewnie będe musiał zwiększyć grubość ale to wiąże się z użyciem kauczuku bo obenie kanał czerpni/wyrzutni się stykaja izolacją, więc nie jestem w stanie dołożyć izolacji z wełny. Używając kałuczuku to jaka grubośc powinna wystarczyć?

    1. zdjęcie - kanały czerpni/wyrzutni
    2. zdjęcie - woda w kanale wyrzutni w rekuperatorze.
    3. zdjecie - widoczna plama od wody pod przejsciem kanalu czerpni.
    4. zdjęcie - woda zbiera się na dole klapy rewizyjnej na tym ociepleniu z pianki.
    5. zdjecie - woda na dole pod wymienikiem oraz pojedyncze krople na wymieniku. Mokry jest też narożnik filtra.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231231_000733.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	467638   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231230_231049.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	467639   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231230_232220.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	467640   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231231_110627.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	467641   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231231_110726.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	64,5 KB
ID:	467642  

    Ostatnio edytowane przez volvo132 ; 09-01-2024 o 08:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony