dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1012 z 1022
Pokaż wyniki od 20.221 do 20.240 z 20440
  1. #20221
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Dobrze ,że masz J , to te rzeczy możesz ustawić ( w H nie da rady , te nastawy są zaszyte na sztywno).
    Gneralnie źle robisz ,że chcesz grzałkę włączyć ,żeby "ulżyć pompie" . To jej zadanie , 65Hz to nie jest jakoś dużo. No ale nikt Ci zabraniał nie będzie...

    Grzałka się włącza jak pompa nie jest w stanie osiągnąć temperatury docelowej w jakimś czasie , no i te parametry określasz ( w H czas to 20 min , a różnica pomiędzy docelową a wyjściową 8stopni ! )
    Jeśli piszesz że docelowa jest 30 a osiągnięta 29 , to zbytnio pola do załączenia grzałki nie ma.
    Czyli punkt 2 to czas , w jakim temperatura docelowa jest osiągnięta ( a jak nie jest to załącza grzałkę).
    Punkt 3 , to różnica jaka powinna być pomiędzy temperaturą docelową a wyjściową, żeby grzałka się nie załączyła, jak jest większa to się załącza( czyli w twoim wypadku musiałoby to być 1 ,albo nawet 0 - a takich wartości pompa nie przyjmie).
    Punkt 4 , to różnica jaka powinna być pomiędzy w.w. temperaturami ,żeby grzałka się wyłączyła ( czyli w Twoim wypadku ,kiedy się zrównają , czyli 0).

    No i te wszystkie 4 punkty muszą być spełnione jednocześnie, czyli czas i różnica temperatur.

    Więc ,żeby grzałka się załączyła to przede wszystkim musisz podnieść krzywą ... a to będzie miało wpływ na inne rzeczy ( choćby wyższa temperatura w pomieszczeniach).
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 10-01-2024 o 09:57
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #20222
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.ThoMass Zobacz post
    Tak górną listwa zasilająca, A dolna jest powrót. Górną zawsze cieplejsze od dolnej jest na rotametrach się pojawiaja przeplywy w normalnej pracy na 10 sekcji wychodzi łącznie coś około 14L czy jak we wskazaniu na pompie. W czasie defrostu też jest duży przepływ i to widać na rotametrach że jest maks i wychodzi te 35-36L jak na pompie.
    A próbowałes podczas defrostu przykręcić przepływ na rotametrach ? Być może średni przepływ na tych 10 pętlach jest ok , jak jest 1,4l/min , być może będzie ok 2,5l/min , ale już 3,6l/min jest za duży i szumi.
    W menu instalatora da się włączyć objegówkę na maksa , wtedy zredukuj przepływ na rotametrach do jakiegoś akceptowalnego poziomu szumu , i zobacz jaki ten łączny przepływ wyjdzie... (wiadomo , za niski też być nie może , bo podczas defrostu może wyskoczyć błąd za niskiego przepływu...)
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #20223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Dobrze ,że masz J , to te rzeczy możesz ustawić ( w H nie da rady , te nastawy są zaszyte na sztywno).
    Gneralnie źle robisz ,że chcesz grzałkę włączyć ,żeby "ulżyć pompie" . To jej zadanie , 65Hz to nie jest jakoś dużo. No ale nikt Ci zabraniał nie będzie...

    Grzałka się włącza jak pompa nie jest w stanie osiągnąć temperatury docelowej w jakimś czasie , no i te parametry określasz ( w H czas to 20 min , a różnica pomiędzy docelową a wyjściową 8stopni ! )
    Jeśli piszesz że docelowa jest 30 a osiągnięta 29 , to zbytnio pola do załączenia grzałki nie ma.
    Czyli punkt 2 to czas , w jakim temperatura docelowa jest osiągnięta ( a jak nie jest to załącza grzałkę).
    Punkt 3 , to różnica jaka powinna być pomiędzy temperaturą docelową a wyjściową, żeby grzałka się nie załączyła, jak jest większa to się załącza( czyli w twoim wypadku musiałoby to być 1 ,albo nawet 0 - a takich wartości pompa nie przyjmie).
    Punkt 4 , to różnica jaka powinna być pomiędzy w.w. temperaturami ,żeby grzałka się wyłączyła ( czyli w Twoim wypadku ,kiedy się zrównają , czyli 0).

    No i te wszystkie 4 punkty muszą być spełnione jednocześnie, czyli czas i różnica temperatur.

    Więc ,żeby grzałka się załączyła to przede wszystkim musisz podnieść krzywą ... a to będzie miało wpływ na inne rzeczy ( choćby wyższa temperatura w pomieszczeniach).
    Ok dzięki. W takim razie nie będę jej załączał, nie mam potrzeby bo tak jak mówisz jak podniosę krzywa i się włączy to się ugotuje w domu. Myślałem tylko, że taka częstotliwość na dłuższą metę to katorga dla pompy.

  4. #20224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    G.ThoMass

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    A próbowałes podczas defrostu przykręcić przepływ na rotametrach ? Być może średni przepływ na tych 10 pętlach jest ok , jak jest 1,4l/min , być może będzie ok 2,5l/min , ale już 3,6l/min jest za duży i szumi.
    W menu instalatora da się włączyć objegówkę na maksa , wtedy zredukuj przepływ na rotametrach do jakiegoś akceptowalnego poziomu szumu , i zobacz jaki ten łączny przepływ wyjdzie... (wiadomo , za niski też być nie może , bo podczas defrostu może wyskoczyć błąd za niskiego przepływu...)
    Dziś tak zrobiłem jak pisałeś, trafiłem na defrost i skręciłem ten 1 rozdzielacz tak do około 2,5L i szum też był, dodatkowo jak pompa tłoczy maks to sie pojawił szum na listwie. W pokojach też było słychać że szumi, jakby coś blokowało ten swobodny przepływ albo powietrze.

  5. #20225

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.ThoMass Zobacz post
    Trochę obok tematu, promienie gięcia tej rurki 16/2 miejcami wyglądają podejrzanie (minimalnie powinno być 5x fi = 80mm?)

  6. #20226
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.ThoMass Zobacz post
    Dziś tak zrobiłem jak pisałeś, trafiłem na defrost i skręciłem ten 1 rozdzielacz tak do około 2,5L i szum też był, dodatkowo jak pompa tłoczy maks to sie pojawił szum na listwie. W pokojach też było słychać że szumi, jakby coś blokowało ten swobodny przepływ albo powietrze.
    Jeśli szum na listwie się pojawił , to może oznaczać , że nie powstaje na listwie i wyciągnięcie zaworów niczego nie polepszy...
    To może nie 2,5l a do 2 l na próbę ograniczyć . TO że będzie szum na listwach to ok , ale czy w pokojach od pętli już nie będzie słychać...

    Jeszcze jeden trop to automatyczne odpowietrzniki , one przy dużym pzepływie potrafią zasiągać powietrze do instalacji... Masz takie ,którym można zakręcić ten koek na górze ,żeby je zablokować ?
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #20227
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    G.ThoMass

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jeśli szum na listwie się pojawił , to może oznaczać , że nie powstaje na listwie i wyciągnięcie zaworów niczego nie polepszy...
    To może nie 2,5l a do 2 l na próbę ograniczyć . TO że będzie szum na listwach to ok , ale czy w pokojach od pętli już nie będzie słychać...

    Jeszcze jeden trop to automatyczne odpowietrzniki , one przy dużym pzepływie potrafią zasiągać powietrze do instalacji... Masz takie ,którym można zakręcić ten koek na górze ,żeby je zablokować ?
    Szum jest dalej słyszalny. Nawet jak skręcone było do ok 2.5 . Te zawory auromaty do odpowietrzania mają korki i są one skręcone to raczej nie zaciąga powietrza. To jak nie termostaty powodują te szumy to co może powodować hałas. Co jeszcze sprawdzić. Na razie korków nie kupiłem bo nie wiem jakie dokładnie mają być.

  8. #20228

    Domyślnie

    Jeżeli po zakręceniu rotametrów zaczynasz słyszeć szum z listwy , to znaczy ,że jakby to były te zawory ,to też byś je słyszał z listwy ( tej dolnej). Więc jedyny wniosek z tego , że to nie wina rozdzielacza /rozdzielaczy.

    W pompie , na grzałkach ( nie wiem dokładnie w którym miejscu to jest w All-In-One , w splicie to na samej górze jednostki wewnętrznej ) jest odpowietrznik , systematycznie go odkręcaj , i słuchaj czy wychodzi powietrze przy wyłączonej objegówce. Tak samo na innych automatycznych odpowietrzaczach.
    Jeśli , za każdym razem coś tego powietrza wychodzi , to znaczy , że instalacja się zapowietrza ,bo jeśli jest szczelna , to w końcu to powietrze wyjdzie z wody , i już go w tych odpowietrznikach nie ma , taki proces nie trwa kilka miesięcy...

    Także da się stetoskopem zdiagnozować ,w którym miejscu powstaje szum , choćby takim najprostszym - jeden koniec gumowej rurki w uchu ,a drugim szukamy źródła.
    Tak samo , jesli

  9. #20229
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Może to głupio brzmi , ale faktycznie może stetoskopem jesteś w stanie zlokalizować miejsce szumu, bo tak jak @grzeniu666 pisał , na zdjęciach widać kilka miejsc , gdzie rurka może bć po prostu zgięta. ,np ....144624... , 144604 , 144544 , 144540 , 144403 , 155245.... Na takich przewężeniach rurki jak najbardziej może zacząć szumieć.
    Można też się bawić w odłączenie pętli i podłączenie pod "maszynę do napełniania podłogówki" I po kolei każdą pętlę sprawdzać , czy szumi.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  10. #20230

    Domyślnie

    Witam,
    Aquarea J, ustawiona na grzanie krzywą grzewczą. Chciałem dołożyć zewnętrzny czujnik temperatury pokojowej, żeby było widać temperaturę w domu w Smart Cloud. Czujnik podłączony w odpowiednie miejsce na płycie głównej jednostki wewnętrznej. Reset systemu z poziomu sterownika zrobiony. Nie pojawiła się dodatkowa zielona zakładka jak tutaj:

    Czy ma prawo to działać? Czy Smart Cloud pokaże temperaturę w domu tylko gdy sterownik ustawiony jest na termostat?

  11. #20231
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    G.ThoMass

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Jeżeli po zakręceniu rotametrów zaczynasz słyszeć szum z listwy , to znaczy ,że jakby to były te zawory ,to też byś je słyszał z listwy ( tej dolnej). Więc jedyny wniosek z tego , że to nie wina rozdzielacza /rozdzielaczy.

    W pompie , na grzałkach ( nie wiem dokładnie w którym miejscu to jest w All-In-One , w splicie to na samej górze jednostki wewnętrznej ) jest odpowietrznik , systematycznie go odkręcaj , i słuchaj czy wychodzi powietrze przy wyłączonej objegówce. Tak samo na innych automatycznych odpowietrzaczach.
    Jeśli , za każdym razem coś tego powietrza wychodzi , to znaczy , że instalacja się zapowietrza ,bo jeśli jest szczelna , to w końcu to powietrze wyjdzie z wody , i już go w tych odpowietrznikach nie ma , taki proces nie trwa kilka miesięcy...

    Także da się stetoskopem zdiagnozować ,w którym miejscu powstaje szum , choćby takim najprostszym - jeden koniec gumowej rurki w uchu ,a drugim szukamy źródła.
    Tak samo , jesli
    Jak przykręcałem rotametrami w czasie defrostu to Szum jest słyszalny i z dolnej i górnej listwy. Bo tak przy normalnej pracy to nie hałasują rozdzielacze.
    Tak w mojej pompie jednostce wewnętrznej odpowietrznik jest na górze, jak kiedyś robiłem odpowietrzanie to robiłem w trybie odpowietrzania układ, ale wtedy gdy pompa przestawała tłoczyć z maks prędkością. wtedy odkręcałem korek i zakręcałem. Jakoś specjalnie nie było słychać żeby coś uchodziło powietrze, spróbuję przejść tryb odpowietrzania i wyłączyć pompę po skończonym żeby nie było obiegu, i wtedy zobaczę czy jest ujście powietrze.
    Z tym stetoskopem to tez dobry pomysł, musze poszukać u znajomych.
    A jak przykładałem ucho do podłogi w całym domu to ewidentnie obieg wody szumi w rurach.

  12. #20232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    G.ThoMass

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Może to głupio brzmi , ale faktycznie może stetoskopem jesteś w stanie zlokalizować miejsce szumu, bo tak jak @grzeniu666 pisał , na zdjęciach widać kilka miejsc , gdzie rurka może bć po prostu zgięta. ,np ....144624... , 144604 , 144544 , 144540 , 144403 , 155245.... Na takich przewężeniach rurki jak najbardziej może zacząć szumieć.
    Można też się bawić w odłączenie pętli i podłączenie pod "maszynę do napełniania podłogówki" I po kolei każdą pętlę sprawdzać , czy szumi.
    Rozmawiałem z hydraulikiem i pytałem czy te zagięcia w podłodze mogą być zbyt duże żeby zmniejszyć przepływy i generować te szumy. to twierdzi że pracuje na tym materiale już kilka lat i nigdy nie było z tym problemów, nikt się nie skarżył na takie problemy.
    A jakby odpowietrzać każdą z sekcji poprzez pompę i tryb odpowietrzania. czy 1 pętla to zbyt mała pojemność wody i może wyrzucić błąd pompki obiegowej??

  13. #20233

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.ThoMass Zobacz post
    Rozmawiałem z hydraulikiem i pytałem czy te zagięcia w podłodze mogą być zbyt duże żeby zmniejszyć przepływy i generować te szumy. to twierdzi że pracuje na tym materiale już kilka lat i nigdy nie było z tym problemów, nikt się nie skarżył na takie problemy.
    A jakby odpowietrzać każdą z sekcji poprzez pompę i tryb odpowietrzania. czy 1 pętla to zbyt mała pojemność wody i może wyrzucić błąd pompki obiegowej??
    To nie jest niezależny konsultant (spodziewałeś się że powie "zje#$%^&, naprawiamy na mój koszt"?), jeśli nie zauważyłeś, nie należy przesadnie ufać fachowcom (na pewno nie w budowlance). Może sprawdź to lepiej, z tego co patrzę w specyfikacje Tece te zagięcia SĄ zbyt duże (co może mieć konsekwencje), już samo to źle o nim świadczy.

    DODAM: Najlepiej byłoby chyba otworzyć tylko jedną pętlę, i powoli zwiększać przepływ na obiegówce, i starać się wyłapać jak (płynnie/nagle?) i gdzie pojawiają się te szumy. Nie wiem czy można to zrobić z menu Panasa (ustawiać stopniowo przepływy na test obiegówki/przepływu), ew. otwierać stopniowo na belce tę jedną pętlę (pozostałe w takim razie może częściowo otwarte, aby był jakikolwiek przepływ na obiegówce od początku sprawdzania)...
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 11-01-2024 o 18:14

  14. #20234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad_gom Zobacz post
    Witam,
    Aquarea J, ustawiona na grzanie krzywą grzewczą. Chciałem dołożyć zewnętrzny czujnik temperatury pokojowej, żeby było widać temperaturę w domu w Smart Cloud. Czujnik podłączony w odpowiednie miejsce na płycie głównej jednostki wewnętrznej. Reset systemu z poziomu sterownika zrobiony. Nie pojawiła się dodatkowa zielona zakładka jak tutaj:
    Czy ma prawo to działać? Czy Smart Cloud pokaże temperaturę w domu tylko gdy sterownik ustawiony jest na termostat?
    Musisz ustawić na sterowniku jeszcze w menu instalatora termistor zewnętrzny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240111_192324.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	467722

    Opcja termostat pokojowy to opcja jakbyś z pompy przeniósł sterownik do pokoju.
    Termistor to właśnie dodatkowy czujnik podłączony do płyty głównej.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 11-01-2024 o 18:26
    Dom parterowy 106m2. Płyta fundamentowa fibrobeton 30cm na 10cm XPS. na płycie 15cm eps grafit.
    Silikat 24cm + 20cm EPS Grafit. Strop 40cm celulozy. Podłogówka po całości pod 8cm jastrychu cementowego. OZC 4kw na CO przy -20°C.. Pompa ciepła aquarea allinone 5kw

  15. #20235
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Musisz ustawić na sterowniku jeszcze w menu instalatora termistor zewnętrzny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240111_192324.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	467722

    Opcja termostat pokojowy to opcja jakbyś z pompy przeniósł sterownik do pokoju.
    Termistor to właśnie dodatkowy czujnik podłączony do płyty głównej.
    Co i tak spowoduje ,że pompa zacznie grzać na zasadzie termostatu , tylko czujnikiem temperatury będzie właśnie ten termistor...
    Więc równie dobrze można było przenieść cały sterownik zamiast kupować ten dodatkowy czujnik...
    No i grzanie czy to termostatem z czujnikiem ze sterownika ,czy to termistorem ma swoje duże wady , przede wszystkim duża histereza. Dużo ludzi to próbowało ( w tym ja) ,ale chyba wszyscy polegli , i w końcu przeszli na termostat zewnętrzny ( gdzie czujnik ma rozdzielczość 0,1stopnia albo i jeszcze lepszą , i gdzie histerezę da się ustawić np +0,4 i -0,3 stopnia , a nie pompa rusza kiedy robi się ponad -1 i przestaje kiedy jest +1 , co łącznie z bezwładnością podłogówki daje tragedię...

    Być może tą temperaurę z tego czujnika ( tak samo jak temperaturę z czujnika na sterowniku) da się wyświetlić w service cloud.... Heishamon też to pokaże , ale smartcloud ...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  16. #20236
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    TNajlepiej byłoby chyba otworzyć tylko jedną pętlę, i powoli zwiększać przepływ na obiegówce, i starać się wyłapać jak (płynnie/nagle?) i gdzie pojawiają się te szumy. Nie wiem czy można to zrobić z menu Panasa (ustawiać stopniowo przepływy na test obiegówki/przepływu), ew. otwierać stopniowo na belce tę jedną pętlę (pozostałe w takim razie może częściowo otwarte, aby był jakikolwiek przepływ na obiegówce od początku sprawdzania)...
    W menu instalatora , właśnie tam gdzie się odpowietrza , można również zadać stały przepływ i zwiększać przepływ.
    Tryb odpowietrzania powoduje ruszanie i zatrzymywanie się obiegówki i dodatkowo przełączenie się na CWU po pewnym czasie , można to zrobić w trybie stałym. W tym trybie nie powinien wyskoczyć żaden błąd , a jeśli wyskoczy to się go skasuje , więc nie ma się czym przejmować.

    No i jak przykładasz ucho to ewidentnie szumi w rurach... No dobrze , ale może w tym miejscu gdzie to zagięcie rury jest to w tej okolicy szumi najbardziej/najgłośniej !
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 11-01-2024 o 19:29
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  17. #20237

    Domyślnie

    Witam, jaka jest dokładność czujników i ustawień temp w pompie Panasonic H?
    (1 stopień, 0.5, 0.2, 0.1 jedna dziesiąta?)

    Tzn np ustawiając krzywą: dla
    -5 zew, krzywa 31
    +5 zew, krzywa 30

    To jakie będzie ustawienie realne pompy dla 0,-1,-2,-3,-4,-5 na zewnątrz?

    Matematycznie by było
    30.5, 30.6, 30.7, 30.8, 30.9, 31.

    A jak jest w praktyce?

  18. #20238

    Domyślnie

    A w praktyce będzie to dla wszystkich temperatur 30 ( oprócz -5 i niższych ,tu będzie 31).
    Pompa po prostu nawet nie zaokrągla , tylko ucina to co za przecinkiem.

  19. #20239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    G.ThoMass

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    To nie jest niezależny konsultant (spodziewałeś się że powie "zje#$%^&, naprawiamy na mój koszt"?), jeśli nie zauważyłeś, nie należy przesadnie ufać fachowcom (na pewno nie w budowlance). Może sprawdź to lepiej, z tego co patrzę w specyfikacje Tece te zagięcia SĄ zbyt duże (co może mieć konsekwencje), już samo to źle o nim świadczy.

    DODAM: Najlepiej byłoby chyba otworzyć tylko jedną pętlę, i powoli zwiększać przepływ na obiegówce, i starać się wyłapać jak (płynnie/nagle?) i gdzie pojawiają się te szumy. Nie wiem czy można to zrobić z menu Panasa (ustawiać stopniowo przepływy na test obiegówki/przepływu), ew. otwierać stopniowo na belce tę jedną pętlę (pozostałe w takim razie może częściowo otwarte, aby był jakikolwiek przepływ na obiegówce od początku sprawdzania)...
    Oczywiście, że nie myślałem ze jak pogadam z hydraulikiem i pokaże mu zdjęcia to powie tak zepsuliśmy naprawiamy na swój koszt. Ciekaw byłem co powie.
    Wysłałem zapytanie do przedstawiciela technicznego TECE ze zdjęciami to zobaczę co odpisze.
    Spróbuje tak zrobić że zamknę wszystkie pętle i pojedynczo otwierać i wsłuchiwać się będę kiedy pojawiać się będzie szum w danej pętli, ale to musze tak trafić że będzie cisza i spokój w domu.

  20. #20240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    G.ThoMass

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    W menu instalatora , właśnie tam gdzie się odpowietrza , można również zadać stały przepływ i zwiększać przepływ.
    Tryb odpowietrzania powoduje ruszanie i zatrzymywanie się obiegówki i dodatkowo przełączenie się na CWU po pewnym czasie , można to zrobić w trybie stałym. W tym trybie nie powinien wyskoczyć żaden błąd , a jeśli wyskoczy to się go skasuje , więc nie ma się czym przejmować.

    No i jak przykładasz ucho to ewidentnie szumi w rurach... No dobrze , ale może w tym miejscu gdzie to zagięcie rury jest to w tej okolicy szumi najbardziej/najgłośniej !
    Tak postaram się porobić testy i zobaczę co z tego wyjdzie czy te wyglądające na zbyt mocne załamania rurek będą jakoś głośniejsze

Strona 1012 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony