dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Brink Excelent 300 i błąd E100 po wymianie łożysk

    witam.
    Wymieniałem dziś łożyska posiłkując się instrukcją:
    https://majsterkowo.pl/jak-wymienic-...excellent-400/
    ale tylko pobieżnie bo instrukcja zawiera ogólniki i w sumie kilka błędów.
    W każdym razie wymiana łożysk przebiegła bezproblemowo. Dużo dłużej zajęlo mi czyszczenie obudów wentylatorów i wytłoczek styropianowych - pełno sadzy po 5 latach używania.
    Niestety po podłączeniu całości niemiła niespodzianka - wentylator nawiewny poszedł na maxa, spreż poszybował do 300Pa na nawiewie i nagle centrala sie wylaczyla (przeszla w jakis tryb awaryjny i chodzila na minimalnych obrotach). Po ponownym włączeniu wentylatory zaczynają się rozpędzać, spreż na nawiewie początkowo ładnie rosnie do 80Pa a potem nagle opada stopniowa aż do zera i tak zostaje. Wydajność na nawiewie pokazuje mi 0m3.
    Wchodze w menu serwisowe i pokazuje błąd E100:


    Oczywiscie obie rurki czerwone drożne, na pewno dobrze podłaczone. Dmucham w nie i jest normalny przelot na drugi koniec.
    Zawuważyłem tylko na koncowce tej dyszy pomiarowej cisniania przy wentylatorze kropelke wody. Prawdopodobnie przez to dysza była zatkana. Ale po wyszuszeniu nic sie nie zmieniło. Dalej ten sam błąd.
    Rozebralem jeszcze raz moduł wentylatorów, sprawdzilem wszystko i wszystko jest dobrze podłączone. Co się mogło stać ? Czy ta wilgoć z dyszy mogła jakoś zaszkodzić czujnikowi na płytce?
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 11-12-2021 o 20:01

  2. #2

    Domyślnie

    Czujnik raczej nie jest uszkodzony bo "coś" pokazuje

    Sprawdź poprawność podłączenia przewodów pomiarowych + i -
    Sprawdź czy nie pomyliłeś wtyczek od sterowania wentylatorów - nawiew / wywiew

    Zaczął bym od weryfikacji poprawności złożenia tej obudowy i czy dysze pomiarowe na pewno są tam gdzie trzeba - tzn, mierzą to co trzeba.
    Może wentylator siadł minimalnie źle, gdzieś jest szczelina i przetwornik wskazuje złe odczyty, dlatego sterownik myśli , że jest uszkodzony.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 11-12-2021 o 23:31

  3. #3

    Domyślnie

    Tak też podejrzewałem odwrotne połączenie czerwonych rurek ale na bank są dobrze. Każda rurka minusowa ma znaki " - - -" a na wytłoczce styropianowej też jest znak gdzie podpiąc rurke minusową a gdzie tą drugą. Podobnie jest z wtyczkami elektrycznymi. Jedna ma X9 a druga X 10. Zresztą poznaczylem sobie przed demontażem markerem i zrobilem fotkę chociaż to niepotrzebne bo producent bardzo ladnie to poznaczył.
    Zazstanawia mnie tylko dlaczego jeden wentylator wchodzi na bardzo duże obroty a drugi obraca się bardzo powoli. Myślalem że oba zawsze powinny pracować z tą samą predkością.... ale może to też wina tego błędnego odczytu ciśnienia.
    Co do pomiaru ciśnienia to wydaje mi się że on dobrze mierzy ale tylko na jednym czerwonym przewodzie a na drugim nie i stąd pokazuje przepływ 0m3.

  4. #4

    Domyślnie

    Dobra, naprawione!
    Okazało się że jednak była to wilgoć w czujniku ciśnienia. Zostawilem na noc otwarte krócce i gumowe przewody. Odparowało i rano centrala normalnie już mierzy i chodzi jak nowa.
    Bardzo polecam wymianę łożysk, teraz jest absolutna cisza na pierwszym biegu i ledwo słyszalne na drugim. Przed wymianą nawet na pierwszym biegu przeszkadzało w spaniu w sypialni najbliżej centrali.

  5. #5

    Domyślnie

    Hej - a podrzucisz namiar jak powinny być podłączone - u mnie ten sam błąd a po oznaczeniach nie moge dojsc ktory przewod gdzie ma byc podpiety?
    Mamy gotowy projekt domu po indywidualnych zmianach do odsprzedania - klik

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.351

    Domyślnie

    Przyjrzyj się - tam na panelu jest wszystko ładnie opisane - kolory czerwony i niebieski i który weżyk L i H.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony