dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SmoothCrimin4l

    Zarejestrowany
    Sep 2023
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    4

    Domyślnie Masa KMB poziomo na ostatni bloczek fundamentowy i na to papa ? I inne podstawowe pyt

    Witam serdecznie,
    grunt to glina. Na dniach ma być robiony zasyp fundamentu i zagęszczanie. Ściany fundamentowe z obu stron dysperbit, na zewnątrz dodatkowo 2x masa kmb. Na to 12cm XPS i folia kubełkowa. I tutaj pojawia się moje pytanie - zostało 1 wiadro 30kg tej masy kmb, czy jest sens nakładać ją poziomo na górę ostatniego bloczka fundamentu i potem na to grzać papę ? Ryzyko jakie widzę, to że papa nie połączy się z bloczkiem, tylko z masą i w razie przerwania izolacji kmb, papa również odpadnie bo jest połączona właśnie z masą, a nie bloczkiem.
    Chyba, że źle myślę ? Ma to ręce i nogi czy lepiej odpuścić temat i normalnie na zagruntowany dysperbit grzać papę ?

    Mam jeszcze parę innych pytań:
    • na załamaniu izolacji papy na ławach z fundamentami wykonawca wykonał fasety z masy kmb (czyli ściany zewnętrzne fundamentu o czym pisałem wyżej, plus lekka zakładka na papę na ławie), ale te fasety są dość małe, nie tak okazałe i grube jak na filmach instruktażowych na YT. Raczej bym powiedział, że są minimalne, tzn masa kmb może tylko na 0,5 - 1cm zachodzi na powierzchnię poziomą z pionowej). W związku z czym chciałbym jeszcze możliwie najlepiej poziomo odizolować fundament od ścian nośnych. Hurtownia dostarczyła papę Jarbit V60 S30 i ona była użyta na połączenie ława fundamentowa -> pierwszy bloczek ściany fundamentowej. Jednak raczej nie nadaje się na dobrą izolację fundamentów od silikatów. Czy papa IcoPal Fundament 4.0. będzie w tym celu najlepsza i będzie faktycznie izolować od podciągania wody ?

    • skoro fundament jest już z zewnątrz ocieplony i przyklejony XPS na równi z górną powierzchnią bloczka, to jak taką papę zgrzać na bloczku, aby obejmowała bloczek z zewnątrz i wewnątrz? Na wewnątrz słyszałem że robi się dodatkowe 10cm zakładki na chudziaka, ale jak połączyć ją od zewnątrz z izolacją kmb, skoro tam już jest przyklejony XPS ?

    • odnośnie chudziaka, w projekcie mam napisane: "Podłoga parteru na gruncie - wylewana płyta betonowa z gładzią (dylatować placki 6m2) na podkładzie ze styropianu produkcji Termo Organika typ dach-podłoga i podkładzie chudo betonowym." I tu pytania - czy taka dylatacja jest konieczna, czy raczej nie? Jeśli już czytałem o dylatacji chudziaka, to o obwodowej od ścian fundamentu, a nie o dylatacji chudziaka od chudziaka co 6m2, bo domyślam się że o to chodzi) Nie ma również informacji czy lać chudziaka na równo z bloczkiem, czy niżej oraz jak gruby ten chudziak ma być.

    • szerokie zagadnienie to też izolacja pozioma chudziaka, ale tym się na razie nie przejmuję, bo po wylaniu chudziaka kolejny etap to murowanie ścian zewnętrznych - dobrze to rozumiem? O izolację chudziaka interesować się jak przyjdzie czas na posadzki ? Jestem trochę laikiem budowalnym dlatego interesuję się aktualnym etapem i powiedzmy dwoma kolejnymi, żeby nie wszystko od razu bo jako osoba która nigdy nie miała z tym styczności, mógłbym się pogubić.


    Teoretycznie na te wszystkie pytania mógłby odpowiedzieć kierbud, ale życie nauczyło mnie już aby wszystko weryfikować jeszcze we własnym zakresie i w paru źródłach, bo jak sam o siebie się nie zamartwisz to nikt tego nie zrobi za Ciebie.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cóż, szybkie spojrzenie na wikipedię sugeruje, że wszystkie nieskończone serie dla E mają człon silni, czego my nie mamy. Zatem zgadując, że jest to po prostu szereg, który za pomocą jakiejś algebry można porównać z innym, aby wykonać test zbieżności omegle xender
    Ostatnio edytowane przez ramlinga1 ; 07-05-2024 o 22:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony