dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wyciszenie sufitu w niskim mieszkaniu

    Witam serdecznie.
    Szukam pomysłu jak chociaż trochę wyciszyć sufit w mieszkaniu o wysokości 243 cm (aktualnie w generalnym remoncie). Piętro wyżej mieszka przygłucha sąsiadka często oglądająca bardzo głośno telewizję, więc chodzi bardziej o dźwięki z powietrza, niekoniecznie uderzeniowe. Niestety przy tak niskim suficie każdy centymetr ma znaczenie i zastanawiam się czy wchodziłoby w grę przyklejenie na suficie korka, np. takiego
    https://www.korkowo.eu/plyta-korkowa...x610x10mm.html
    lub jakiejś pianki akustycznej, tak żeby była opcja otynkowania tego, bez konieczności montowania sufitu podwieszanego. Jeśli nie da rady w ten sposób i sufit podwieszany byłby konieczny., to jaka musiałaby być jego minimalna wysokość i wypełnienie między nim a stropem, tak żeby jego montaż miał sens?

  2. #2

    Domyślnie

    Mój znajomy w pewnym momencie w podobnej sytuacji wydał za to sporo pieniędzy – ostatecznie był całkiem niezadowolony z wyników w porównaniu do kosztów.

    To trudna sprawa, nie mówiąc już o tym, że twój sąsiad z góry nie tupie w betonowych butach czy coś, ale kiedyś sąsiad z dołu groził mi przemocą, bo „jestem taki hałaśliwy i się szczałem”. Pracowałem wtedy na zmiany i naprawdę starałem się zachowywać jak najciszej, gdy wstałem po 23:00. Zdjąłem buty zaraz po przekroczeniu progu. Świadomie zamknąłbym drzwi tak cicho, jak to możliwe. To samo, chociaż uważałem, że chodzenie na palcach po własnym mieszkaniu było trochę nierozsądne.

    Jedna z jego wcześniejszych skarg dotyczyła „ciągle włączonego subwoofera”… Nie posiadałem subwoofera i nigdy nie słuchałem muzyki bez słuchawek – przyczyną okazał się wentylator w moim komputerze stacjonarnym, którego ledwo zauważyłem w samym pokoju ale rzeczywiście brzmiało to denerwująco przez podłogę (wpuściłem go, żeby udowodnić, że nie korzystam z systemu dźwiękowego ani nic, a on pozwolił mi zademonstrować hałas, jaki to urządzenie wydawało przez sufit). Byłem naprawdę zaskoczony. Rozwiązałem ten problem, podnosząc przedmiot z ziemi.

    Tak czy inaczej, odkopuję. Zwracam tylko uwagę, że możliwe, że twój sąsiad nie zachowuje się celowo jak dupek i jest to po prostu niefortunny zbieg okoliczności związany ze sposobem, w jaki to wszystko zostało zbudowane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony