dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 130
  1. #121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurani

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dwie osoby korzystają z oczyszczalni.
    Oczyszczalnia firmy EkoHouse, model VH LIGHT 1-4

    Podstawowe parametry:
    Szerokość
    1000 mm

    Długość
    1000 mm

    Waga
    150 kg

    Wysokość
    1500 mm

    Wysokość Wlotu Od Dna
    1300 mm

    Przepustowość
    0,54 m3/doba

    Moc W KW
    0,50

    Średnica Zew.
    1000 mm

  2. #122

    Domyślnie

    Oczyszczalnia VH LIGHT 1-4 ma przedział obciążenia od 1 do 4 osób, więc nie wiem skąd pomysł, że za mało ścieków odprowadzasz (zakładam, że masz dom całoroczny).

    Jeśli ta oczyszczalnia jest na gwarancji to zgłaszaj problem do producenta/dostawcy.

    a). Być może za dużo powietrza idzie w ten rzozbijacz skratek w pierwszej komorze kosztem ilości powietrza w komorze napowietrzania

    b). Być może powietrza w komorze napowietrzania jest za dużo i procesy utleniania związków sa zbyt intensywne i uniemożliwiaja wpracowanie się osadu czynnego

    Powyższe pownien Ci ustawić ten kto to montował lub jesli montowałeś sam powinnien wytłumaczyć Ci to ten ktory ją sprzedał.

    Niestety takie sa uroki oczyszczalni przepływowych z regulacją powietrza zaworami ręcznymi, gdzie to użytkownika obarcza się odpowiedzialnością za poprawność pracy oczyszczalni.

    Jeśli zaczniesz dociążać sztucznie oczyszczalnie ładunkiem zanieczyszczeń może (nie musi) to poprawić sytułację, ale jest pewne, że przegapisz moment jej przeciążenia, bo efekty w postaci pojawienia się gazów złowonnych lub/i pogorszenia skuteczności oczyszczania bedzie widać z opóźnieniem.

    Nie ma wytcznych ile obierek po ziemniakach dosypywać i w jakiej częstotliwości ale moim zdaniem nie jest to rozwiązanie tego problemu, bo dynamika rozkładu materii w osadnikach wstępnych jest niska ze względu na niską temperaturę i warunki beztlenowe. Moim zdaniem to się nie uda - stracisz tylko czas i nerwy.

    Skoro producnet deklaruje poprawnośc pracy od 1 użytkownika - niech Ci teraz ten problem rozwiąże, bo za to wziął pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 03-10-2021 o 16:29

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurani Zobacz post
    Dwie osoby korzystają z oczyszczalni.
    Oczyszczalnia firmy EkoHouse, model VH LIGHT 1-4

    Podstawowe parametry:
    Szerokość
    1000 mm

    Długość
    1000 mm

    Waga
    150 kg

    Wysokość
    1500 mm

    Wysokość Wlotu Od Dna
    1300 mm

    Przepustowość
    0,54 m3/doba

    Moc W KW
    0,50

    Średnica Zew.
    1000 mm
    Podstawowe parametry:

    Średnica całkowita 1000 mm

    Średnica wewnętrzna 960 mm

    Wysokość 1500 mm

    Wysokość wylotu od dna 1150 mm

    Pojemność czynna 832 litry - tylko i może w tym problem bo nawet 1m3 nie ma

    Wywóz osadu co 12 miesięcy, a dla mnie z tak małą pojemnością to raczej max. 3-4 miesiące ?

    Przepustowość 0,54 m3/doba - czyli jak dla mnie to dla 3 osób, bo 150 litrów na dobę większość firm przyjmuje

    To tak bez dalszych komentarzy, aby wyjaśnić o czym Panowie rozmawiacie
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 04-10-2021 o 09:32

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kurani

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Świebodzice
    Kod pocztowy
    58-160
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Faktem jest, że często muszę oczyszczalnię opróżniać. Też uważam, że jest za mała. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kurani ; 06-10-2021 o 09:09

  5. #125

    Domyślnie

    Witam. Mam problem z oczyszczalnią biologiczną z kompresorem napowietrzającym, od jakiegoś miesięcy nieczystości zbierają się w drugiej komorze końcowego czyszczenia. Robi się taka gruba warstwa a pod nią jest czysta woda. Miał ktoś tak ? Już nie mam siły do tego może wie ktoś co z tym zrobić albo jaka jest przyczyna?
    W lipcu była cała czyszczona i było w porządku

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1992 Zobacz post
    Witam. Mam problem z oczyszczalnią biologiczną z kompresorem napowietrzającym, od jakiegoś miesięcy nieczystości zbierają się w drugiej komorze końcowego czyszczenia. Robi się taka gruba warstwa a pod nią jest czysta woda. Miał ktoś tak ? Już nie mam siły do tego może wie ktoś co z tym zrobić albo jaka jest przyczyna?
    W lipcu była cała czyszczona i było w porządku
    Jeśli masz możliwość, czy działa recyrkulacja osadu. Może się coś w rurce zapchało.

  7. #127

    Domyślnie

    Dowiedziałem się że podobno bakterie zginęły. I muszę wybrać wodę i wyczyścić

  8. #128

    Domyślnie

    Witam. Mam jeszcze pytanie odnośnie bakterii Które są najlepsze do oczyszczalni biologicznej z napowietrzaniem ?

  9. #129

    Domyślnie

    Witam. Od chyba roku walczę z oczyszczalnią biologiczną, po około 2-3 miesiącach od wyczyszczenia działa prawidłowo ale później bakterie giną i cały osad wypływa na wierzch. Nie mam pojęcia co zabija bakterie i już nie mam siły do tego. Bardzo proszę o jakąś poradę

  10. #130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Leprechaun

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Okolice Tarnowa
    Posty
    47

    Domyślnie

    lukasz udało ci się coś zdziałać. I drugie pytanie czy pisałeś niedawno komentarz z pytaniem pod filmem o oczyszczalni na YT.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony