dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    WiktorWP

    Zarejestrowany
    May 2024
    Skąd
    Górki Duże
    Kod pocztowy
    95-080
    Posty
    2

    Domyślnie przekształcenie działki rolnej na budowlaną

    Dzień dobry wszystkim
    Szukam odpowiedzi na kilka pytań bo nachodzi dużo wątpliwości
    Naszkicuje sytuację - chcemy przekształcić działkę rolną na budowlaną - jest MPZP, ziemia jest klasy IVb, V, VI
    Szukając w internecie wiem, że można to podzielić na dwa etap:
    Zmiana przeznaczenia gruntu (poprzez zmianę miejscowego planu albo uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy);
    Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej.
    W gminie nam powiedziano mniej więcej koszt przekształcenia działki ok 25 tys.

    Na czym polega wyłączenie gruntu z produkcji rolne? NIkt w gminie nie powiedział czy będę musiał to robić i ile za to trzeba będzie zapłacić lub jak to policzyć?
    Czy trzeba to robić przy klasie ziemi IVb V, VI?
    Czy musimy wyłączać z produkcji całą działkę czy tylko będziemy wyłączać z produkcji rolnej teren pod zabudowę?
    Jak to się odbywa naprawdę po kolei?
    Czy ma znaczenie że gleba jest pochodzenia organicznego lub mineralnego? Czy muszę sprawdzać pochodzenie? Jak mam to zrobić ?
    Znalazłem informację że jak wyłączam z produkcji rolnej do 500 m/kw to nie płacę podatku?

  2. #2

    Domyślnie

    Podejmij ten projekt, traktując to jako biznes. Dla celów podatku dochodowego traktuj to jako dochód z działalności gospodarczej, da Ci to zakres planowania podatkowego. Na potrzeby tego projektu uważaj się za dewelopera/kolonizatora Speed Test https://vidmate.bid/ .
    Ostatnio edytowane przez chnniten ; 14-05-2024 o 17:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony