dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Samodzielne wiercenie studni

    Witajcie
    Od dłuższego czasu nosze się z zamiarem wywiercenia studni na działce. Mam zamiar wykorzystac do tego
    ręczną wiertnicę z Allegro/olx itp.

    Oglądałem masę filmów na ten temat, czytałem sporo opisów i zwykle wygląda to tak:
    -najpierw wiertnicą wiercimy kilka metrów - póki jest ziemia
    -w momencie gdy zaczyna sie błoto, zaczynamy pracować szlamówką - czyli wkładamy do dziury rurę PCV i wewnątrz niej opuszczamy szlamówkę, wyciągamy "błotko" i wciskamy rurę coraz głębiej (doczepiając u góry kolejne rury).

    Ta pierwsza/dolna rura PCV ma być podziurawiona i owinięta siatką studniczą, żeby od wody odfiltrować piach.
    I jednego tu nie rozumiem. Co z końcem rury? Przecież tam jest otwarty koniec i woda z piachem może się przedostawać od dołu, nieprawdaż?

    Tak na mój rozum rura powinna być na dole zaczopowana i wtedy woda by wlatywała do rury tylko przez te dziurki i siatkę.
    Czy ktoś to może logicznie wytłumaczyć?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.837

    Domyślnie

    Ja to robiłem inaczej , rura 160mm bez nacięć czy nawierceń i tak samo najpierw wiercenie potem szlamowanie aż zjechałem tak że byłem 3 metry pod lustrem wody potem rura 110mm z nawierconymi otworkami ok 10mm i owinięta siatką studniarską , pierwsze dwa metry od dołu oczywiście bo nie wolno robić dziurek aż do lustra wody bo pozbywamy sie ciśnienia naturalnego rura 110 zaślepiona na dole poleciała w dół następnie ta 160-ka została wyciągnięta wyciągarką ręczną i tyle , robiłem to chyba 4 lub 5 lat temu wydajność 4m3 /godz przez czas nieokreślony bo mam żwir i w miarę blisko Odry więc tu dobrze. pompa głębinowa 3 calowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Też myślałem, żeby tak zrobić, ale bałem się że tej 160 juz nie wyciągne i będzie mi wtedy blokować napływ wody.

    No i minus, że do takiego rozwiązania potrzeba 2x tyle rur.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.837

    Domyślnie

    Zawsze komuś możesz wywiercić kolejną studnię , tylko taka mała uwaga w tych rurach 160 mm obetnij sobie ten garb gdzie siedzi uszczelka to ci ułatwi opuszczanie i wyciąganie rury , łaczenia możesz kleić a ja wkręciłem wkręty chyba 4mm długie po 5 szt nie do wyrwania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony