dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak uciąć rurę do grzejnika CO w bloku z płyty ?

    Witam szanownych . Odziedziczyłem kawalerkę w bloku z 1975 roku . Mój problem remontowy to wystające rury stalowe / przyłączeniowe do grzejnika w świetle okna na wysokości oczu na przyległej ścianie w kuchni . Poradźcie jak uciąć i zaślepić przy samej ścianie rury przyłączeniowe do grzejnika . Zabudowa rur szafką wiszącą chyba będzie bardziej kosztowna i zmniejszy sporo światło okna . Rury wystają na około 20 cm od ściany i są na dodatek zagięte pod kątem prostym na kolejne 20 cm . Grzejnik już dawno został zdemontowany . Mieszkanie jest na parterze w bloku 4 piętrowym. Czy gadać z administracją ? Czy organizować od razu hydraulika .
    Ostatnio edytowane przez Kuna ; 12-05-2024 o 18:00 Powód: błędy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.934

    Domyślnie

    Gadać ze spółdzielnią. Należy uzyskać zgodę.
    Przy okazji sprawdź czy nasz zgodę na usunięcie grzejnika.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Grzejnik został usunięty za poprzedniego właściciela mieszkania.

  4. #4
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 12-05-2024 o 20:57
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna Zobacz post
    Grzejnik został usunięty za poprzedniego właściciela mieszkania.
    Tak się domyślam. Ale czy zrobił to legalnie?
    Jak jest rozliczane ogrzewanie w kuchni?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Tak się domyślam. Ale czy zrobił to legalnie?
    Jak jest rozliczane ogrzewanie w kuchni?
    W mieszkaniu nie ma podzielników. Ogrzewanie jest rozliczane ryczałtem zależnym od wielkości mieszkania.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję Chris Zielonka za ciekawe podpowiedzi rozwiązań problemu .

  8. #8

    Domyślnie

    Nie ma za co - jednak jak tak przejrzałem to wychodzi na to że jedynie mrożenie wchodzi w grę u Ciebie i wtedy złączka GEBO typ gz lub gw zaślepiona aby to zamknąć bez gwintowania.Złączka i tak swoje zajmie więc trzeba się liczyć że jednak coś ze ściany będzie wystawać ale na pewno już dużo mnie. Wygóglaj sobie GEBO i wypożyczalnia sprzętu do mrożenia . Ewentualnie poszukaj fachowca który ma taki sprzęt i Ci to ogarnie.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  9. #9

    Domyślnie

    Znam złączki GEBO i to rozwiązanie najbardziej mi pasuje. Administracja nie zezwala na spuszczenie wody z pionu . Dopuszcza jednak zamrożenie rur i zaślepienie. Jeszcze raz dziękuję .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony