dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Komfovent Domekt R czyszczenie wymiennika

    Witajcie,
    rozkuwam temat rekuperacji próbując wyłonić kandydata do budowanego domu. Wczytując się w wątki z wymiennikami przeciwprądowymi jednym z aspektów jest czyszczenie wymiennika, gdzie sztuka polega na wyciągnięciu wymiennika, wymyciu go wodą z detergentem i wysuszeniu np sprężonym powietrzem. Ponieważ pośród kandydatów jest Komfovent Domekt serii R z obrotowym wymiennikiem to próbowałem, bezskutecznie, znaleźć informację jak wyjmuje i czyści się ten wymiennik. Patrząc na konstrukcję urządzenia jest on mocno zabudowany. Czy ktoś z posiadaczy centrali tej serii stanął już przed takim wyzwaniem?

    pozdrawiam,
    jedrek

  2. #2

    Domyślnie

    a jaki jest sens czyszczenia wymienika obrotowego? masz filtry z kazdej strony, wystarczy raz na jakis czas odkurzyc paprochy jak sa jakies i tyle.

  3. #3

    Domyślnie

    Taki sam sens jak czyszczenie wymiennika przeciwprądowego. Ten drugi rekuperator też ma filtry z obu stron a jednak opcja wyjmowania (do czyszczenia) czy wymieniania wymiennika jest w nim naturalna i użytkownicy z niej korzystają. Niektóre modele z wymiennikami obrotowymi mają opcję wyjęcia bębna. Konsultant techniczny Komfoventa potwierdził moje obawy - tego elementu się nie wyciąga, nie można też wymienić L/A na L/AZ i odwrotnie (trzeba zdecydować się przy zamówieniu raz a dobrze) i można go sobie najwyżej przedmuchać. Ciekaw jestem jak przedmuchuje się wieloletni tłusty osad, bo żaden filtr nie zatrzyma w stu procentach tego co powietrze niesie, no i ciekawe jaka jest wtedy sprawność takiego wymiennika. Argument, że za 5-8 lat wymienię cały reku na nowy model do mnie nie trafia.
    Ostatnio edytowane przez jedreg ; 15-05-2024 o 00:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony