dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pompa hydroforowa - częste załączanie

    Witam,
    Mam pewien problem. Zmieniłem zbiornik przeponowy i pompę hydroforu. Pompa teraz bardzo często się włącza, i szybko traci ciśnienie. Po wyłączeniu pompy i spuszczeniu wody z instalacji, podłączyłem kompresor z manometrem pod zbiornik i pokazuje mi ciśnienie 5,7 bara. Zbiornik ma 100L pojemności.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.111

    Domyślnie

    Jeśli te 5,7 baa to ciśnienie powietrza w zbiorniku przeponowym to raczej jest to zdecydowanie za dużo. Powinno tam być ok 80% ciśnienia roboczego w instalacji.

  3. #3

    Domyślnie

    niektóre obecnie pompy, zwłaszcza drogie pompy głębinowe, wykorzystują przetwornicę częstotliwości dla silnika, aby dopasować zużycie do wydajności pompy. Zamiast więc często uruchamiać i zatrzymywać pompę przy niskim przepływie, pompa po prostu pracuje wolniej. Szczerze mówiąc, nie rozumiem, dlaczego jest to lepszy pomysł niż zbiornik ciśnieniowy, czy hydrofor, jeśli wolisz. Jedyną wadą zbiornika ciśnieniowego jest awaria pęcherza powietrznego wewnątrz zbiornika: w przypadku jego awarii dochodzi do kontaktu powietrza i wody, a powietrze stopniowo rozpuszcza się w wodzie, aż w zbiorniku nie ma już powietrza. Wtedy zbiornik to nic innego jak grube miejsce w ślepej uliczce rury. Można ponownie dodać powietrze do zbiornika, ale ono się rozpuści (podobnie jak CO2 rozpuszcza się w coca-coli) https://xender.vip/ .
    Ostatnio edytowane przez cbloom ; 04-06-2024 o 16:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony