dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie

    Ukłony dla wszystkich
    Dojrzewamy z żoną do budowy = tzn. działkę już mamy, teraz wchodzimy w fazę jej porządkowania (a jest co robić) i chcielibyśmy rozpocząć boje z architektem. I stąd pytanie - czy za projekt płacicie (płaciliście) od razu całościowo, czy może etapami - na przykład w miarę tego jak sie potem posuwały prace na budowie, czy może jeszcze jakoś inaczej to rozwiązaliście.
    Pozdrawiam
    Wojtek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Etapami, to zaproponował sam architekt.
    I - projekt koncepcyjny, II - projekt budowlany, III - projekt wykonawczy, IV - przedmiar robót. Potem jeszcze nadzór autorski, ale jeszcze nie mamy umowy na sam nadzór. Umowa z architektem to oczywiście piewrszy etap .
    Pozdrawiam,
    gaga2

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: gaga2 dnia 2003-04-09 17:34 ]</font>

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Architekt swoją pracę zaczął od spisania umowy a zakończył zainkasowaniem kasy za całość. Sądzę, że było to optymalne i wygodne dla obu stron rozwiązanie.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie ja przyszedłem do architekta z umową, gdzie wpisane było płacenie ratami. Bardzo się zdziwił. Podobno był to pierwszy przypadek w biurze gdzie klient chciał podpisać umowę, do tej pory inkasowali po wykonaniu projektu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony